dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123456789-->
Bieżąca strona:4 z 9
Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 22 Oct 2006 - 11:06:10

chmurny Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Pioootr dobrze myslisz to ta studnia na początku
> jaskini,jakieś 7m od wejścia (może troche
> więcej)
>

Jak jest z pierwszym zejśćiem w dół. Są jakieś problemy by je pokonać? To co wczesneij piszecie to rozumie ze dotyczylo to zejscia na samo dno jaskini. JA sie pytam o pierwsze zejscie z którego ida dwa korytarze w prawo. Nastepnie na dnie zejsćia częsć korytarza w prawo i drugi w lewo gdzie można dojsć do dna jaskini.
A wiec jak jest z tym zejsciem na poczatku? NIe jest za śloiskie? śa problemy w pokonaniu jego?




Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 22 Oct 2006 - 11:26:09

Pierwszym zejściem jakie trzeba tam pokonać jest takie miejsce ze skalnym mostkiem i jest to bardzo proste.

Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: chmurny (IP zapamiętane)
Data: 22 Oct 2006 - 11:31:17

Miko Fett Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Pierwszym zejściem jakie trzeba tam pokonać jest
> takie miejsce ze skalnym mostkiem i jest to bardzo
> proste.


Zgadzam się w 100%

Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 22 Oct 2006 - 14:26:12

Niedawno nad tym mostkiem zauwarzyłem jeszcze jeden korytaż, jedyny którego jeszcze nie spenetrowałem w tej jaskini gdyrz odstraszała mnie jego ciasność. Czy ktoś tam kiedyś próbował się czołgać?
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz: Na zakręcie ciasnego korytaża doprowadzającego do szczeliny z góry zwisa duża ilość jakichś zielonych drutów. Ciekawi mnie z kąd one tam u diabła się wzieły!


Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 22 Oct 2006 - 19:45:21

Dzięki za odpowiedź.
Szukam kompana do penetracji tej jaksini - jak znajde to chetnie tam zejde. Na razie bylem na jej samym poczatku
Miko Fett chodzi ci o ten korytaż na samej górze?

Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 22 Oct 2006 - 21:11:30

Chyba tak. patrząc na ten przekrój to by się zgadzało.

Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: chmurny (IP zapamiętane)
Data: 22 Oct 2006 - 22:53:11

Pioootr Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Dzięki za odpowiedź.
> Szukam kompana do penetracji tej jaksini - jak
> znajde to chetnie tam zejde. Na razie bylem na jej
> samym poczatku
> Miko Fett chodzi ci o ten korytaż na samej
> górze?
>


No to kiedy się wybieramy?? W tygodniu raczej odpada (chyba że podwieczór) niestety... praca praca praca

Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 24 Oct 2006 - 18:53:58

Ja na razie nie mam czasu. Ale można po wszystkich swietych umowic sie wieczorkiem.

Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: wlodku (IP zapamiętane)
Data: 27 Oct 2006 - 23:00:01

>Niedawno nad tym mostkiem zauwarzyłem jeszcze jeden korytaż, jedyny którego jeszcze nie spenetrowałem w tej jaskini gdyrz odstraszała mnie jego ciasność. Czy ktoś tam kiedyś próbował się czołgać?

nie jestem pewien czy mamy na mysli ten sam korytarz, jesli tak to nie jest on tak trudny na jaki sie wydaje, ma jakies 10 m po czym sie... konczy.

>Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz: Na zakręcie ciasnego korytaża doprowadzającego do szczeliny z góry zwisa duża ilość jakichś zielonych drutów. Ciekawi mnie z kąd one tam u diabła się wzieły!

no dokladnie druty jak jakies dendryty z gory dochodzace. w ogole ta jaskinie ma w sobie cos intrygujacego, kumpel z Bukowna opowiadal mi legendy miejscowych mowiace o tajnym korytarzu laczacym jaskinie w Diablej Gorze z kosciolem w Olkuszu (!). a ze podziemi tamtego kosciola niby jest jeszcze korytarz do zamku w Rabsztynie. pewnie kula, ale i tak lubie takie opowiesci.

Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 29 Oct 2006 - 00:35:53

Ja słyszałem legendę mówiącą o nocnych wyprawach na Diablą. Gdy ktoś się tam wybierze na spacer po zapadnięciu zmroku, nie będzie potrafił znaleźć drogi powrotnej. Diabla Góra będzie w oczach się dwoiła i troiła. Ten kto tam się znajdzie nocą, będzie nieświadomie chodzić w kółko. Zapewne bujda, chociarz po Diablej wszystkiego morzna się spodziewać. Rzeczywiście jest to dosyć dziwne miejsce.

Idź do strony:  <--123456789-->
Bieżąca strona:4 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss