dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123456789-->
Bieżąca strona:2 z 9
Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: chmurny (IP zapamiętane)
Data: 07 Apr 2006 - 23:36:49

Witam.
Mieszkam w Bukownie i 2 miesiące temu byłem w jaskini na diablej górze ,i musze przyznać ,że od ostatniego razu jak tam byłem (jakieś 8lat) jaskinia się zmieniła nie do poznania.
Dość mocno obsunęły się ściany jaskini ,jak również pozawalały się półki ,w pewnym momencie korytarz ,który kiedyś był zwykłym korytarzem dzieli się na dwa korytarze ,jeden prowadzi w górę jaskini ,aż do jej końca a drugi w dół jaskini gdzie po drodze jest niewielki otwór ,który dawniej prowadził przez ciasne zaciski do ok.10 m szczeliny .Niestety ja się już nie zmieściłem do ,ów otworu i nie zdołałem dojść tam gdzie doszedł mój towarzysz obywatel z ,którym miałem przyjemność penetrować jaskinie. Z relacji mego towarzysza mogę jedynie powiedzieć ,że szczelina która kiedyś tam była jest tak wąska ,że nie sposób zejść na sam dół jaskini.
Niestety jaskinia przy wejściu jest cholernie zaśmiecona ,pomalowana przez gówniarzy którzy chyba mieli pierwszy raz spray w ręku ,więc poszli do lasu graffiti na skałach poćwiczyć ,poza tymi bohomazami są też szkła w liściach pochowane na ,które trzeba uważać co by się nie pochlastać na dzień dobry przy wchodzeniu do jaskini.
Co do nietoperzy to kiedyś tam były ,lecz przy mojej ostatniej wizycie na diablej nie spotkałem ani jednego gacka.
To tyle co mogę powiedzieć na temat tej jaskini ,która już nie długo chyba będzie jaskinią sądząc po jej zawaleniach.


Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 08 Apr 2006 - 11:15:01

A wiec z tego co mówisz - warto by sie wybrać tam - bo nie wiadomo jak długo jeszcze ta jaskinia będzie.

Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: Rufio (IP zapamiętane)
Data: 03 May 2006 - 23:57:30

Bylem tam tez ze 2 mies. temu i moim zdaniem bylo spoko. Otwor wejsciowy moze trocheniestabilny, ale w srodku nie wygladalo, zeby jakies obrywy ostatnio mialy miejsce. Moze ktos poprostu przytył? ;)

Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: chmurny (IP zapamiętane)
Data: 07 May 2006 - 16:28:24

Rufio Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Bylem tam tez ze 2 mies. temu i moim zdaniem bylo
> spoko. Otwor wejsciowy moze trocheniestabilny, ale
> w srodku nie wygladalo, zeby jakies obrywy
> ostatnio mialy miejsce. Moze ktos poprostu
> przytył?


No Tak ,przytyć zapewne przytyłem ale wiem co pisze.Ciekawe ile razy tam byłeś i w jakim czasie to było,bo jeżeli byłes tam pierwszy raz to po czym stweirdzasz że nic się tam nie oberwało, że nic ta jaksinia się nie zmieniła ?.Ja w Diablej byłem w sumie kilkanaście razy i wiem jak wyglądała kiedyś a jak wygląda teraz.
Zastanawiam się ,może znalałeś (odkryłeś)jakąś inną jaksinie skoro piszesz " w srodku nie wygladalo, zeby jakies obrywy ostatnio mialy miejsce".Jescze jedno co mi przychodzi na myśl to to słowo OSTATNIO.Ostatnio czyli kiedy ,w piątek byłeś w jaskini a w sobote postanowiles isc tam jeszcze raz,i tak po powrocie z sobotniej wycieczki piszesz ,że " w srodku nie wygladalo, zeby jakies obrywy ostatnio mialy miejsce".
To tyle co chciałem napisać narazie.
Pozdrawiam :)

Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 08 May 2006 - 09:18:52

Witam
Bylem tam ostatnio
Co do srodka to sie nie wypowiem bo to bylo moje 2 wejscie do tej jaskini.
Ale jak zobaczycie zdjecie 7 - otwor ktory byl odsloniety w zime - to na wiosne juz go nie bylo. Byl zawalony sterta lisci i pewnie ziemia.

Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: Rufio (IP zapamiętane)
Data: 09 May 2006 - 12:44:30

Chmurny - w srodku nie bylo sladow po zadnych swiezych obrywach, a te sa widoczne na scianach i w spagu, gdy maja miejsce. Malo stabilnie wyglada jedynie okolica otworu, ale w srodku maim zdaniem informacje o je niestabilnosci sa grubo przesadzone. Chyba nie byles w na prawde niestabilnych jaskiniach - polecam niektore obiekrt beskidzkie :)

Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 09 May 2006 - 14:58:34


Mam pytanie do osób które tam były.
Na którym metrze jest studnia ?
Chodzi mi o ta pierwszą która zaraz jest na początku następnie za studnią jest taka półka
zdjęcie nr. 4 i 5

Nie wiem czy dobrze zlokalizowałem ją na tym planie czy to jest między tymi cyferkami 2,0 a 6,0 - wydaje mi sie ze tak. Ale nie jestem pewny bo na tym planie wychodzi że jest ta studnia dosyć daleko a mi się wydawało że zaraz przy wejściu.
[www.jura.art.pl]



Za odpowiedź z góry dziękuję





Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-05-10 15:28 przez Pioootr.

Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 25 Jun 2006 - 12:50:53

Zauważ że ten plan powstał w 1983 roku. Od tego czasu jaskinia chyba dosyć mocno się zmieniła. Ja zauważyłem niewielkie zmiany po upływie jednego roku w postaci niewielkiego zweżenia się jednego z korytarzy.

Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: Ukash Bukowno (IP zapamiętane)
Data: 05 Jul 2006 - 16:41:50

Witam! Bardzo mnie zainteresował ten wątek.Mieszkam w Bukownie od 29 lat i nie wiedziałem do tej pory że jest tu 107 metrowa jaskinia!!! Od razu wskoczyłem na rowerek i pojechałem poszukać tego wejścia które widoczne jest na fotkach Piotra.Znalazłem wejście.Jest faktycznie bardzo ciasne.Chciałbym wejść do tej jaskinii z kimś kto już tam był.Prosze o kontakt mój numer gg 9135321

Re: Bukowno Diabla Góra
Autor: chmurny (IP zapamiętane)
Data: 22 Jul 2006 - 17:24:05

Pioootr dobrze myslisz to ta studnia na początku jaskini,jakieś 7m od wejścia (może troche więcej)

Idź do strony:  <--123456789-->
Bieżąca strona:2 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss