dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--<<...3031323334353637383940...>>-->
Bieżąca strona:35 z 52
Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 12 Jan 2011 - 23:23:40

Właśnie miałem Was prosić o C4 :D

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: maciek geolog (IP zapamiętane)
Data: 13 Jan 2011 - 11:36:44

tu jeszcze ten wykop jak było wiecej śniegu:


Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: Zodiak (IP zapamiętane)
Data: 15 Jan 2011 - 18:00:58

Jeszcze się okaże że okolice Jaskini Józefa będą rozkopane jak Iwo Jima po nalocie aliantów :) W sumie to dobrze. Czekamy na współrzędne jaskini:)

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: andi (IP zapamiętane)
Data: 05 Feb 2011 - 12:44:20

Witam Wszystkich Speleołazików!
Jestem na forum nowy, ale bacznie przygladam sie aktywnosci wiekszosci z Was. Na wstepie chcialem pogratulowac Adamowi Sanakowi ostatniego odkrycia, ktore z mojego punktu widzenia ma bardzo duze mozliwosci eksploracyjne. Z "markpm" mialem okazje poznac sie w innej jaskini (gosc ma zapal),i po rozmowie na temat wykopkow w okolicy JJ z checia dolaczylem do ekipy wraz z kolegą. Adam napisal w poscie z 20 grudnia ze widzial aktywnosc dwoch osob w okolicy JJ i to bylismy my, ale nie wchodzilismy do jaskini. Nasz cel byl inny. Caly dzien do poznego zmroku poswiecilismy na poglebianiu owego "Rowu Czolgowego", ktory sie wreszcie otworzyl. Była radosc, ale krotka, bo otwor wpuscil nas pod jedna z want na glebokosc 1m, bez mozliwosci dalszego przejscia (gruzowisko na dnie salki). Nastepny wyjazd odbyl sie 30 stycznia w poszerzonym skladzie. Akcja poglebiania odbywala sie w bardzo wesolej atmoswerze i bardzo sprawnie. Wanty wrecz same wyskakiwaly z RC i na koniec dnia gdzie dopadalo nas zrezygnowanie, ze nie puszcza znalazl sie zagubiony wywiew i otworzylismy szczeline. Majac niewielkie mozliwosci zajrzenia do szczelinki, juz widac ze jest ona gleboka na okolo 4-5 metrow ze studzienka glebiej.
Szczelina jest bardzo waska w kierunku E , ale poszerza sie w dol i nie wiem ile trzeba bedzie jeszcze wybrac urobku zeby sie do niej dostac. Podejrzewam ze predzej ujrze swiatlo Marka czolowki z dolu, ktora dotrze tam od szczeliny z bluszczem nim sie dokopiemy.
Pozdrawiam Wszytkich i licze na mile przyjecie do grona, Andi




Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-02-06 21:14 przez andi.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 05 Feb 2011 - 21:24:15

Andrzeju, małe sprostowanie - dziś odbyła się 8 akcja eksploracyjna. Ta szczelinka fakt, jest wąska, ale wg mnie da się ją poszerzyć bliżej "rowu czołgowego". Kamień leci około 8 sekund, widać, że po drodze są jakieś pochylnie/półki. Stawiam na 20-30 metrów w głąb, ale tak jak napisałeś - nie wiadomo jak szeroko jest poniżej.
Drugi problem też ma przewężenie, jednak kamień sondażowy spada w podobnym czasie, odbijając się po drodze od ścian. Na końcu stacza się - coś jakby pochylnia.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: model (IP zapamiętane)
Data: 26 Feb 2011 - 07:50:11

Słyszałem, o jaskini nowo odkrytej. Gdzie, jak póściło to 50-tki brakło i dna nie widać... Czy to ta?

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 26 Feb 2011 - 08:00:30

Brakło 60 ale ok 15 m poszło na poręczówkę i przepinki.
Pełnie info podamy, mam nadzieję, że za miesiąc.



Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-02-26 08:05 przez markpm.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: nieszakul (IP zapamiętane)
Data: 26 Feb 2011 - 08:55:27

ta sama okolica?

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: kkacper (IP zapamiętane)
Data: 26 Feb 2011 - 11:33:49

Model, Ty jednak nie potrafisz trzymać języka za zębami ;)
KK



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-02-26 11:34 przez kkacper.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: Beskidowiec (IP zapamiętane)
Data: 26 Feb 2011 - 12:33:20

Gratulacje dla eksploratorów ze Speleoklubu Olkusz za odkrycie Jaskini Spełnionych Marzeń - kolejnej głębokiej jaskini na Jurze!

Który problem puścił; ten bliższy - 50 metrów, czy ten dalszy - 120 metrów na zachód od otworu Jaskini Józefa?

Adam Sanak

Idź do strony:  <--<<...3031323334353637383940...>>-->
Bieżąca strona:35 z 52


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss