dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--1234567891011...>>-->
Bieżąca strona:2 z 52
Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: Beskidowiec (IP zapamiętane)
Data: 26 Sep 2008 - 09:40:42

Ziro - dzięki za gratulacje.
Galman- dzięki za komplement, dla jaskini oczywiście...
W materii bardziej merytorycznej. Najbliższa sobota, lub niedziela może okazać się znacząca w zakresie poznania jaskiń jurajskich. Myślę, że dopiero po weekendzie mając większą wiedzę, będę mógł zbudować odpowiedni algorytm w temacie Jaskinia Józefa. Określę wówczas przybliżony termin opublikowania informacji określającej położenie otworu jaskini.
Sądzę, że pomysł quizu byłby na miejscu. Dzięki Galman! Zrobimy taki. Będę sukcesywnie podawał coraz dokładniejsze namiary , informacje opisujące okolice jaskini. Zabawa będzie polegała na odgadnięciu nazwy wzniesienia w którym znajduje się Jaskinia Józefa. Będziemy się posługiwać mapą Jury firmy Compass. Galman twoje typowanie jest za mało dokładne, ale i tak tracisz dwie kolejki! To był oczywiście żart! Jednak do czasu rozpoczęcia quizu upłynie pewnie sporo czasu, bo ujawnienie położenia otworu, w planie -znajduje się na samym końcu. Czasu do treningu jest więc sporo.
Perspektywy eksploracji i odkrycia wielu nowych dużych jaskiń na jurze, to temat na odrębny wątek. Ja jestem optymistą.
Na razie „łupie” mnie w kręgosłupie i sobotnia lub niedzielna eksploracja stoi pod znakiem zapytania.
Adam Sanak

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 26 Sep 2008 - 11:51:50

Również gratuluję :) Ciekawe bo 2 dni temu rozmawiałem ze znajomym i przymierzaliśmy się do zimowych eksploracji powierzchniowych. Możliwe, że to ten sam rejon. Gdzie można podawać lokalizację, na priva czy publicznie?

Druga sprawa a propos lokalizacji polecam GPS, kumpel pożyczył mi taki prosty na bluetoothie podpinany do komórki. Do samego zapisywania położenia styknie nawet na prostym telefonie. Podejrzewam, że takie używane można teraz tanio kupić

Inną sprawą jest faktycznie rekonesans zimowy w kilku regionach. Jakby ktoś chciał zespołowo połazić to chętnie się zgadam, W kupie raźniej i można dokładniej szukać.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: waldi (IP zapamiętane)
Data: 26 Sep 2008 - 15:17:22

Rejon Pazurka lub dolinki podkrakowskie też mają sporo do eksploracji.
Mam jedno malutkie pytanko dało by się wstawić na forum choć jedną fotkę tej szczeliny. Serdecznie dziękuje. Życzę sukcesów w eksploracji i wytrwałości.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 26 Sep 2008 - 15:31:44

Wiem, w dolinkach podkrakowskich też się dzieje. Co widać nawet na forum. Miejsc ze szczelinami też parę jest. W tamtym roku łaziłem trochę po dol. Szklarskiej. W tym też się przymierzam w innych rejonach. Zapraszam jak zwykle :)

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: ricco (IP zapamiętane)
Data: 26 Sep 2008 - 16:59:59

Dodam że w środkowej części Jury też jest równie głęboka, nowa
- nigdzie jeszcze nie opisana jaskinia,
której głebokość szacuje na ponad 30m.
Niestety pewnie jej eksploratorzy nie życzyliby
sobie ujawnienia miejsca lokalizacji otworu.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: waldi (IP zapamiętane)
Data: 26 Sep 2008 - 17:18:52

A jej nazwa już jest?

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 26 Sep 2008 - 18:04:40

Jak widzimy jest tyle jaskiń, które trzymane są w tajemnicy. Tylko czy jest to sens aż tak ukrywać. Wystarczyłoby, żeby każdy napisał coś w stylu sprawozdania jak Beskidowiec (nie musi być tak szczegółowe oczywiście. Będzie wszystkim miło i nie będziemy się czuli jak w cave-matrixie.

pozdrawiam Krzysiek

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: ricco (IP zapamiętane)
Data: 26 Sep 2008 - 19:32:16

Tak - nawet raz była podana w necie
w kronice jednego ze speleoklubów.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 26 Sep 2008 - 19:33:53

Ale się czają ludzie, sam też wiem o kilku różnych rzeczach, tylko nie moich, więc więcej nie napiszę i nie powiem :) Jeszcze wyjdzie, że jest więcej nowych jaskiń niż tych znanych :)

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: Tomek 23 (IP zapamiętane)
Data: 26 Sep 2008 - 19:36:48

O jaskiniach Doliny Szklarki jest w najnowszym numerze Jaskiń.
A co do "tajemnych" jaskiń na Jurze nie tylko tak jest na Jurze
bo i w wielu przypadkach w Beskidach czy nawet w Tatrach.

Idź do strony:  <--1234567891011...>>-->
Bieżąca strona:2 z 52


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss