dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--<<...3940414243444546474849...>>-->
Bieżąca strona:44 z 52
Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: smar (IP zapamiętane)
Data: 05 Apr 2011 - 17:15:09

A propos zejścia poniżej 50m. Czy owe wapienie oksfordzkie mają miąższość rzędu 80m? Bo zdaje się, że w miarę wzrostu głębokości powinny przechodzić w margliste i margle a później inne warstwy jury brunatnej. Geolog ze mnie jak z koziej d...y trąba więc jest to z mojej strony nie tyle wątpliwość co pytanie do kogoś lepiej zorientowanego (carconosh - zgłosiłeś się na ochotnika :))
Co do połączenia jaskiń w jedną, największą na Jurze - naprawdę szczerze tego Odkrywcy i Odkrywcom życzę ale nie bardzo wiem jak z tego wyciągnąć wniosek, że Tobie Beskidowcu przysługuje prawo do decydowania kto, co i kiedy może eksplorować.
Pozdrawiam wszystkich (bez krzty ironii!) :)

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: Beskidowiec (IP zapamiętane)
Data: 05 Apr 2011 - 17:35:56

Smar - w moim ostatnim poście nie napisałem nic o kierowaniu akcjami eksploracyjnymi, to było tylko ogólnie o budowie geologicznej szczytu Las Góra. Nie będę decydował "kto, co i kiedy może eksplorować" - oczywiście z wyjątkiem Jaskini Józefa. Do tego mam święte prawo, wynikające z prawa zwyczajowego obowiązującego w taternictwie jaskiniowym.
Adam Sanak

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: carconosh (IP zapamiętane)
Data: 05 Apr 2011 - 18:19:45

Smar - w niektórych miejscach miąższość wapieni oksfordu przekracza 100m. Dokładny profil dla tego obszaru podam później, bo z głowy mógłbym się walnąć o kilka m.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: gagu (IP zapamiętane)
Data: 05 Apr 2011 - 19:06:58

Carconosh ja jestem zainteresowany geologia i tektoniką. Masz jakieś przekroje geologiczne albo mapy geologiczne w wersji elektronicznej tych rejonów, ale i nie tylko?? Jeśli tak to skontaktuj się ze mną, widzę, że masz pojęcie, poszukuje także tych materiałów odnośnie innych terenów Polski.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: smar (IP zapamiętane)
Data: 05 Apr 2011 - 19:07:01

Beskidowiec - może to moja nadinterpretacja ale założyłem, że twój dzisiejszy post to uzasadnienie tezy zawartej w twoim poscie z 2.04 zapowiedziane w poscie z 3.04. Ale naprawdę nie chciałbym jątrzyć bo stwierdzenie "oczywiście z wyjątkiem Jaskini Józefa" świadczy, że sprawy idą w dobrym kierunku. Niech będzie, że to ja nie zrozumiałem o co chodzi!

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: Pawel_P (IP zapamiętane)
Data: 05 Apr 2011 - 19:19:59

Taki system to mi sie marzy. Nazwa szczeliny w miejscu połączenia idealna!

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: carconosh (IP zapamiętane)
Data: 05 Apr 2011 - 19:51:04

gagu - nie mam w wersji elektronicznej. Jeśli Masz jakieś pytania, to pytaj, ale nie zadawaj pytań w stylu, gdzie na Jurze są potencjalne miejsca do osiągnięcia deniwelacji 100mm, bo nie powiem:P

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: Pawel_P (IP zapamiętane)
Data: 05 Apr 2011 - 19:52:31

A tak z ciekawości zapytam. Wiesz gdzie są takie miejsca?

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: carconosh (IP zapamiętane)
Data: 05 Apr 2011 - 20:06:56

wiem

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: gagu (IP zapamiętane)
Data: 05 Apr 2011 - 20:27:03

carconosh Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> gagu - nie mam w wersji elektronicznej. Jeśli
> Masz jakieś pytania, to pytaj, ale nie zadawaj
> pytań w stylu, gdzie na Jurze są potencjalne
> miejsca do osiągnięcia deniwelacji 100mm, bo nie
> powiem:P
>

Nie mam zamiaru o to pytać, miejsca potencjalnych miejsc gdzie można się rozglądać wynajdujemy sami, studiowałem geografię więc do tematu podchodzę od tej strony. Potrzebuję budowy pasma Przedborsko-Małogoskiego (świętokrzyskie), no i może jakieś foty, skany map przekrojów rejonu z tego postu. Takie materiały będę miał dopiero za miesiąc jak podskoczę do biblioteki, ale chciałbym już coś teraz podpatrzeć

Idź do strony:  <--<<...3940414243444546474849...>>-->
Bieżąca strona:44 z 52


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss