dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--<<...3637383940414243444546...>>-->
Bieżąca strona:41 z 52
Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: Hades (IP zapamiętane)
Data: 02 Apr 2011 - 22:50:44

adam rozumiem ale gdyby dziewczyny z team extreme sie rozebrały to byłoby cos....tzn,.przyjemne z pozytecznym.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 03 Apr 2011 - 08:04:18

Powinieneś wiedzieć, że w tym rejonie nie działasz sam (i wcale nie chodzi tu o mnie), a o "rezerwacji" miejsc było już ostatnio na forum. Z tego co wiem, nie namierzyłeś wcześniej dwóch wytopów na tym wzgórzu, które stały się jaskiniami, nie mówiąc już o podjęciu eksploracji w tych miejscach. Podanie publicznie miejsc nieeksplorowanych przez Ciebie, które nie są skończone jest co najmniej nierozsądne (wejdzie ktoś i sobie krzywdę zrobi), chamskie (z wiadomych powodów lepiej działa się "w błogiej ciszy i spokoju") i nie w porządku wobec działających w nich osobach (pewnie czujesz wielką satysfakcję, że podałeś te informacje jako pierwszy). Szkoda, że unikasz prywatnej poczty i wszystko trzeba wyjaśniać na forum.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: kkacper (IP zapamiętane)
Data: 03 Apr 2011 - 09:42:07

Beskidowiec Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Rejon Las Góra, a szczególnie szczyt wzniesienia i wszystko co znajduje się o „rzut kamieniem”
> od otworu Jaskini Józefa był, jest i będzie moim rejonem eksploracji. To takie swoiste prawo
> pierwszego w speleologii. W moim rejonie eksploracji, inne kluby i osoby mogą być tylko moimi gośćmi.

Zazwyczaj nie komentuję, ale.....

Adam, wyluzuj - prosiłeś o kilka osób dyskrecję w sprawie JJ i została do końca zachowana. Z drugiej strony podobna prośba tych samych osób została przez Ciebie potraktowana obcesowo z dużą dozą arogancji. Pomimo tego, że nie jestem eksploratorem, mogłem ogłosić szeroko położenie JJ już w zeszłym roku. Kilka innych osób również. Uszanuj zatem w przyszłości prośby innych osób, zresztą dobrze Ci życzących. A teraz, no cóż, mleko się wylało...

A poza tym Las Góra był, jest i będzie

pozdrawiam serdecznie i gratuluję kolejnej pięknej jaskini

kkacper

PS. Nie podpisuję się imiennie wcale nie dlatego, że się kryję za ksywką. Nie lubię po prostu rozgłosu wokół swojej osoby.



Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-04-04 22:40 przez kkacper.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: bonk (IP zapamiętane)
Data: 03 Apr 2011 - 18:27:02

Beskidowiec Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Rejon Las Góra, a szczególnie szczyt wzniesienia
> i wszystko co znajduje się o „rzut kamieniem”
> od otworu Jaskini Józefa był, jest i będzie
> moim rejonem eksploracji. To takie swoiste prawo
> pierwszego w speleologii. W moim rejonie
> eksploracji, inne kluby i osoby mogą być tylko
> moimi gośćmi.
>
> Też, jako mężczyzna lubię sobie pooglądać
> nagie kobiety. Preferuję jednak nie team extreme,
> lecz
> seksmodelki, na przykład na WP.
> Adam Sanak

Kupiłeś działki na tej górze ?

tą fotą się przedstawiłeś ostatecznie...

[img846.imageshack.us]



Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: erni (IP zapamiętane)
Data: 03 Apr 2011 - 19:41:20



> Beskidowiec Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Rejon Las Góra, a szczególnie szczyt
> wzniesienia
> > i wszystko co znajduje się o „rzut
> kamieniem”
> > od otworu Jaskini Józefa był, jest i
> będzie
> > moim rejonem eksploracji.

No to musisz mieć nieźle "pary" żeby od Józefa do JSM dorzucić, bo to jednak kawałek jest ;)

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: Beskidowiec (IP zapamiętane)
Data: 03 Apr 2011 - 20:28:22

„O rzut kamieniem” - jak wiadomo to takie powiedzenie. Stosuje się je jednak najczęściej wówczas, gdy odległość jest większa, od odległości na jaką można rzucić kamieniem – czasem są to kilometry. Otwory trzech jaskiń na szczycie wzgórza Las Góra leżą właściwie na dosłowny rzut kamieniem. Otwór JSM leży około 120 metrów od otworu Jaskini Józefa – tyle rzucałem kamieniem jak byłem młody, teraz dorzucam tylko do Otworu Jaskini Rysia – jakieś 60 metrów.

Za dzień, może dwa opublikuję w tym temacie dłuższy post, będzie dotyczył: geologii szczytu wzgórza, krótkiej historii eksploracji, bezpieczeństwa podczas akcji jaskiniowych, oraz tego dlaczego nie odpowiadam na maile markpm.

Mam w zamiarze opublikować również post o charakterze ogólniejszym, dotyczącym speleologii ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z Jurą, ale na to pewnie..... będzie trzeba troszkę dłużej poczekać.
Adam Sanak

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: andi (IP zapamiętane)
Data: 03 Apr 2011 - 20:35:06

Witam,
Uważam Adamie, ze zdecydowanie sie zagalopowałeś. Nikt nie zapomina, że na terenie Las Góra jako pierwszy rozpoczałeś eksplorację, ale nie znaczy to wcale, ze masz prawo w tak ostentacyjny sposób uzurpowac sobie prawo do całego terenu.
Stworzyłeś nowy kodeks etyczny, którym powinnismy kierowac się w speleologii??
Zastanawiam się, bo to ciekawe, na jakiej podstawie czujesz się właścicielem gruntu, a nas, którzy mamy takie same do tego prawa traktujesz jak intruzów... Wydawałoby się, ze dzialamy w tej samej sprawie i powinniśmy traktowac sie jak równi sobie i cieszyc się ze wzajemnych sukcesów... hm... może jestem zbytnim idealistą...
Mam nadzieje, ze nie kierują Tobą obawa i zazdrośc przed tym, że JSM może okazać się większa od jaskni, której Ty jestes odkrywcą...
Chcę wyrazic również żal,że byłem zmuszony zmienić zdanie na Twój temat. Do dziś uważałem, że jestes człowiekiem godnym najwyższego szacunku, ale po przeczytaniu Twojego postu umieszczonego na forum uważam, ze przemawia przez Ciebie pycha.
W chwili, kiedy odkryła sie JSM, uruchomila sie jednocześnie wyobraźnia, że korytarze połączą się w jeden wspanialy system z JJ. Teraz wracam do tych mysli z trwoga, obawiam się, ze potem okazałoby się, ze stalismy sie tylko narzedziami w Twoich rękach, a wszystkie zasługi przypisalbyś sobie. VETO!
Upór i cięzka praca doprowadzily nas w miejsce gdzie obecnie się znajdujemy i nie pozwolimy sobie tego odebrać!
Nie przyjmuje do wiadomości, że to Twoje wzgórze. Obserwuję jeszcze kilka miejsc w tej okolicy i mam zamiar tam dzialać.Dzieki temu, że byłeś tak uprzejmy i podałeś namiary na miejsce, gdzie znajdują się pozostałe jaskinie powinnismy się liczyc z tym, ze poszukiwaczy jaskiń przybedzie w tym rejonie i zycze im wszystkim powodzenia w działaniu!!!






Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-03 22:39 przez andi.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: Pawel_P (IP zapamiętane)
Data: 03 Apr 2011 - 20:52:25

Podpisuje się wszystkimi kończynami pod postem Andrzeja.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 03 Apr 2011 - 21:30:01

Nie no, zdjęcie w majtkach zapewne miało iść na męski portal xxx, złym klikiem wpadło tu.
Warto było czekać 3 lata na taki finał ;-()
Masssakra...

Co do zaklepywania góry w charakterze eksploracji to mam pytanie > co na to właściciel terenu?


Ps 1. Uwaga zaklepuje rejon 15 km dookoła Świniuszki, kiedyś wykopałem tam schronisko i znalazłem jeden problem tym samym nadal w eksploracji. Kamieniem rzucam ekstremalnie daleko.

Ps 2. Jak pisałem na początku że pan A.S. to oszołom to wszyscy mnie ganili...



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-03 21:42 przez justbiel.

Re: Czy Jaskinia Józefa będzie jedną z największych na Jurze
Autor: erni (IP zapamiętane)
Data: 03 Apr 2011 - 22:42:08

Beskidowiec Napisał(a):
-------------------------------------------------------

>
> Za dzień, może dwa opublikuję w tym temacie
> dłuższy post, będzie dotyczył: geologii
> szczytu wzgórza, krótkiej historii eksploracji,
> bezpieczeństwa podczas akcji jaskiniowych, oraz
> tego dlaczego nie odpowiadam na maile markpm.
>
Czyli możemy spodziewać się kolejnych gorrrrących fotek ;)


Idź do strony:  <--<<...3637383940414243444546...>>-->
Bieżąca strona:41 z 52


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss