dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--1234567-->
Bieżąca strona:2 z 7
Re: POWOŁANO KOMISJĘ DLA UTWORZENIA JURAJSKIEGO PARKU NARODOWEGO
Autor: angel (IP zapamiętane)
Data: 02 Oct 2005 - 18:12:55

NO TEŻ PRAWDA ostatno byłem w ostrężnickiej no i niestety pare metrów za wejściem ( GÓWNO ) TOTALNY SYF PAPIERZYSKA BITELKI ITD PODĄŻAJĄC DALEJ LUDWINOWSKA ,KRYSPINOWSKA TRZEBNIOWSKA też natknołem sie na niezabardzo ciekawe obiekty ,"więc ludzie szanujcie nature"

Re: POWOŁANO KOMISJĘ DLA UTWORZENIA JURAJSKIEGO PARKU NARODOWEGO
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 02 Oct 2005 - 20:25:00

Angel to fajnie z twojej strony że jesteś za ochroną jaskiń.
Mam dla ciebie propozycję jak widzisz jakieś śmieci w grocie to zabierz je ze sobą, choć by nawet jednego i wrzuć do pobliskiego jakiegoś kosza. Nie jest to nic trudnego ani ciężkiego, a jak lubisz jaskinie to one ci się zawsze zrewanżują. Ja tak robię od lat8)" alt="8)" src="smileys/sp-cool.gif" />

Re: POWOŁANO KOMISJĘ DLA UTWORZENIA JURAJSKIEGO PARKU NARODOWEGO
Autor: egzor (IP zapamiętane)
Data: 03 Oct 2005 - 09:49:22

O cześć ANGEL !!! Wjasnie znowu Cię...
...czytać :wacko:

Nowy Park Narodowy więc..
1. Płatne parkingi (już sobie nikt pod sokolimi za free nie zaparkuje).
2. Tabuny odwiedzającej młodzieży szkolnej, niedzielnych turystów, kupa autokarów, parasole z browarami, gówna w lesie, grubasów w mercach i BMW - typu: "Zobacz jaka piękna skała - podpiszemy się ? Idziemy coś zjeść ? Nakarm córeczko sarenkę bułeczką", wszystko płatne - bo gruby z mersia ma szmal !
3. Może (o zgrozo) wpadną na patent Ojcowski i zaczną pobierać opłaty za wstęp.
4. Mnóstwo różnorakiego rodzaju strażników których trzeba jakoś opłacić.
5. Nowy budynek zarządu Parku Narodowego, ładny (nieuchwytny) prezes, jego rodzina jako prcownicy.
6. Uzyskanie pozwolenia na budowę będzie graniczyło z Cudem.
7. Zapomnijmy o wspinaniu się na skały.
8. Zapomnijmy o wchodzeniu do jaskiń.
9. Zapomnijmy o biwakowaniu na dziko i paleniu ognisk.
10. Itd., itd...

Parki narodowe mają sens w miejscach nie zurbanizowanych tak wysoce jak okolice Olsztyna i Złotego Potoku. Należy sobie postawić pytanie co zmieni utworzenie tego parku ? Ochronę Przyrody... Wątpię. Raczej posadzenie kilku ciężkich tyłków na stołkach i ciągnięcie z tego ciężkiej kasy. Na pewno uda się coś wyrwać z Unijnej Kasy która chęętnie da na ochronę przyrody (nowy terenowy wóz dla prezesa, tablice informacyjne, płotki, daszki, ławeczki, drogowskazy - to praca dla firmy budowlanej znajomego) . Każde pozwolenie na jakąkolwiek inwestycję będzie wymagało pozwolenia J.P.N a co za tym idzie danie w łapę - bo tak szybciej. Nałożenie tak zwanej opłaty klimatycznej spowoduje podrożenie noclegów w gospodarstwach agroturystycznych których ilość i standard i tak pozostawia dużo do życzenia.

Można sobie wyobrazić scenariusz:
"W sobotę rano postanowiłem wybrać się do Sokolich Gór. Cudem dostałem się do autobusu MPK, stojąc na jednej nodze wśród śpiewającej dzieciarni chrupiącej chipsy i słone paluszki. W Olsztynie na szczęście się trochę przerzedziło, więc usiadłem żeby te półgodziny jazdy do Sokolich Gór spędzić w spokoju ! Dziś autobus jechał szybciej bo pogoda trochę nie za bardzo więc busów i autokarów przy drodze zaparkowanych mniej. Trochę zgłodniałem więc pod Sokolimi Górami kupiłem "Jurajskiego Wapniaka" - taki miejscowy oscypek. Tuż za parasolami Warki dwie fajne Laski robiły siusiu - było na co popatrzeć. Wreszcie dotarłem na szlak. Mijałem kolejne wycieczki wraz z przewodnikami opowiadającymi o wielkim wkładzie szpaciarzy w odkrycie jaskiń w Sokolich Górach. Postanowiłem odwiedzić Olsztyńską. Wstęp 2 zł z - własnym oświetleniem. A co mi tam dziś zaszaleję ! Wejdę do Olsztyńskiej i napiję się piwka w barze - Schronisko Zachodnie. I tak zaoszczędzę bo przyjechałem autobusem więc nie płacę 10 zł za parking a po drodze do Olsztyna pozbieram na szlaku trochę puszek to mi się zwróci. Żeby jeszcze jakoś z powrotem do autobusu się dostać. Dziś przecież święto Matki Boskiej Skałkowej i msza pod Biakłem. Dużo pielgrzymów będzie wracać..."

Re: POWOŁANO KOMISJĘ DLA UTWORZENIA JURAJSKIEGO PARKU NARODOWEGO
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 03 Oct 2005 - 10:04:34

Czy już w 100% zapadła decyzja???

Re: POWOŁANO KOMISJĘ DLA UTWORZENIA JURAJSKIEGO PARKU NARODOWEGO
Autor: Alferek (IP zapamiętane)
Data: 03 Oct 2005 - 13:40:14

I tu wizja Egzora wydaje mi się całkiem trafna. Ja zadam tylko jedno pytanie: gdzie była ochrona przyrody jak organizowano pokazy pirotechniki i laserów? Teraz na siłę chcą organizować park narodowy a wcześniej głośna muzyka i wybuchy zwierzętom w Sokolich Górach nie szkodziły.

Myślę, że głównym powodem jest ileś ciepłych posadek dla dyrekcji parku, strażników zbierających łapówy w zamian za odstąpienie od mandatu, plus możliwość postawienia iluś budek z piwem i kasowanie za wstęp - dokładnie tak jak w OPN.

Sokole Góry są rezerwatem od dawna. Teoretycznie wszyscy powinni poruszać się szlakami tylko i do jaskiń wstępu nie powinno być a praktycznie Studnisko sami ratownicy sobie ohakowali by łatwiej przeprowadzać akcje ratunkowe. Czyli domyślnie przyjmuje się, że wstęp tam jest.

Szliście kiedyś dokładnie szlakami, które przechodzą przez Sokole Góry? Ja tak, za pierwszym razem i byłem zdegustowany. Na koniec wycieczki spotkałem miejscowego dziadka, który powiedział, że te szlaki to lipa, bo omijają wszystko co można i warto zobaczyć. Zapamiętawszy to dopiero następnym razem "odkryłem" Sokole naprawdę.

Tak więc JPN mówię stanowcze NIE!

Re: POWOŁANO KOMISJĘ DLA UTWORZENIA JURAJSKIEGO PARKU NARODOWEGO
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 03 Oct 2005 - 14:16:46

Alferek w zupełności się z tobą zgadzam co do szlaków turystycznych. Ja tez gdy pierwszy raz wylądowałem w Sokolich trzymałem się szlaku i się rozczarowałem. Dopiero drugim razem było lepiej, ale bez nich.
Jak mają zrobić zakaz wstępu do jaskiń to też jestem za NIE!!!

Re: POWOŁANO KOMISJĘ DLA UTWORZENIA JURAJSKIEGO PARKU NARODOWEGO
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 03 Oct 2005 - 14:38:11

Uwazam ze pokazy sztucznych ogni raz w roku niezrobily nic zlego. Zle bedzie jak zaczna sie wycieczki do rezerwatu. Zabronia nam wchdzodzenia do jaskin, wspinaczki. Jak bedzie stal jakis pijacki pacan i zbieral pieniadze, ktore i tak nie pojda do kasy parku. Teraz co powiem moze sie niepodobac nie jednej osobie, ale jezeli stanie sie to co piszemy, to nie bede stal obojetnie. Jest wiele innych sposobow na temat ochrony. Poprostu zostane terorysta na swoj sposob8)" alt="8)" src="smileys/sp-cool.gif" />

Re: POWOŁANO KOMISJĘ DLA UTWORZENIA JURAJSKIEGO PARKU NARODOWEGO
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 03 Oct 2005 - 14:52:44

Ciekawe w jakim celu zbiera się opłaty za wstęp na Ruiny Zamku w Olsztynie.
Ani się ich nie odnawia?!!!

Re: POWOŁANO KOMISJĘ DLA UTWORZENIA JURAJSKIEGO PARKU NARODOWEGO
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 03 Oct 2005 - 14:54:51

Zbiera sie po to aby ktos mogl niezle sobie zyc.

Re: POWOŁANO KOMISJĘ DLA UTWORZENIA JURAJSKIEGO PARKU NARODOWEGO
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 03 Oct 2005 - 15:42:59

Chyba tak Guazz!!! Co za Czasy!!!

Idź do strony:  <--1234567-->
Bieżąca strona:2 z 7


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss