dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--12345-->
Bieżąca strona:4 z 5
Re: Ciekawy artykuł
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 14 Jun 2005 - 00:24:25

Rufio Napisał(a):
-------------------------------------------------------
>...nie spotkalem sie
> natomiast z ani jedna krytyka poziomu wyszkolenia!


Bo większość tych co chcą zdobyć te uprawnienia (zwłaszcza oburzonych ceną przeciwników KT) myśli chyba tylko w kategoriach - zdobyć papierek, a nie - nauczyć się jak najwięcej.
No i wtedy trudno zrozumieć czemu to tyle kosztuje, przecież wpinać rolkę nauczę się w jeden dzień :D

Re: Ciekawy artykuł
Autor: Czakolo (IP zapamiętane)
Data: 20 Jun 2005 - 17:51:18

cieski Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> [...] Może warto by się było zastanowić nad czymś w
> rodzaju kursu skałkowego. Powierzchniowcy mieli to
> rozwiązane tak, że najpierw robiło się krótki i
> stosunkowo niedrogi kurs skałkowy a potem dopiero
> był kurs Tatrzański (Mieli bo z tego zrezygnowali,
> oczywiście kursy będą dalej, ale KT powierzchniowa
> przestanie istnieć więc i mało kto wyda kasę na
> kurs co wpłynie na poziom wspinaczy w Tatrach).[...]

Aż boję się odezwać żeby nie rozpętać od nowa wojny bez końca...
Jednak bylbym bardziej powściągliwy w przewidywaniu przyszlości, szczególnie tej pesymistycznej, pożyjemy zobaczymy.
Z jednym móglbym się zgodzić, tani kurs skalkowy nie bylby glupim rozwiazaniem. Tylko żeby znowu ten kurs nikogo do niczego nie upoważnial :) a już na pewno nie do chodzenia po jaskiniach, niech każdy go robi bo chce się zapoznać z tym sportem. I ja sobie trochę poprzewiduje przyszlość - widzę więcej chętnych, którzy się na takie coś piszą...

pozdrowionka
Olo



Re: Ciekawy artykuł
Autor: misza (IP zapamiętane)
Data: 21 Jun 2005 - 09:24:16

Moim zdaniem możnaby wprowadzić pewien rodzaj kursu wstępnego (tak jak wspinacze mają "kurs skałkowy"). Obejmowałby on podstawy technik linowych, poręczowania + pierwsza pomoc. Główny nacisk kładąc na bezpieczeństwo. Jeżeli ktoś jest faktycznie zainteresowany, to tematy typu geologia itp może przerobić we własnym zakresie, gdyż nie są to wiadomości krytyczne dla bezpieczeństwa. Taki kursant dostawałby po tym jakieś zaświadczenie umożliwiające kontynuację szkolenia na KT.

Myślę, że byłoby wielu chętnych - raz, że kurs krótszy i dwa, że tańszy. A napewno wielu z nich się zarazi jaskiniami i będzie kontynuować szkolenie na kursie taternickim.

Pozdrawiam.

Re: Ciekawy artykuł
Autor: WojtekJG (IP zapamiętane)
Data: 21 Jun 2005 - 21:09:40

>
> Myślę, że byłoby wielu chętnych - raz, że kurs
> krótszy i dwa, że tańszy. A napewno wielu z nich
> się zarazi jaskiniami i będzie kontynuować
> szkolenie na kursie taternickim.
>
> Pozdrawiam.



i będzie kontunuuować na kursie taternickim,który jest tak samo drogi??Czy będzie miał jakieś przywileje w porównaniu do osób,które tego kursu nie ukończyły(zwolnienie z niektórych zajęć, mniejsza stawka za kurs)??

Nie żebym był jakimś przeciwnikiem KT i kursów ale są pewne niedociągnięcia w tej propozycji....
pozdrawiam.

Re: Ciekawy artykuł
Autor: Rufio (IP zapamiętane)
Data: 21 Jun 2005 - 23:18:31

WojtekJG Napisał(a):
-------------------------------------------------------
>który
> jest tak samo drogi??

> mniejsza stawka za kurs??



A nie mówiłem, Cieski?

Re: Ciekawy artykuł
Autor: misza (IP zapamiętane)
Data: 22 Jun 2005 - 06:52:52

Jak wyraźnie napisałem, chodzi mi o kontynuację, czyli pominięcie tego, co było w programie kursu podstawowego i przejście do zagadnień które "nie zmieściły" się w ramach kursu pdst. Jest to tylko wolna propozycja, która urodziła się w 5 minut po przeczytaniu tego wątku i napewno nie jest idealna.

Zresztą słyszałem o podobnym kursie robionym bodajże przez Częstochowe, ale jak się mylę to poprawcie.

Pozdrawiam.


Re: Ciekawy artykuł
Autor: WojtekJG (IP zapamiętane)
Data: 24 Jun 2005 - 11:09:37

Rufio Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> WojtekJG Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> >który
> > jest tak samo drogi??
>
> > mniejsza stawka za kurs??
>
>
>
> A nie mówiłem, Cieski?


ehh..rzeczywiście jak to tak poszatkujesz to traci sens.. chodzi o to czy potem po takim przedkursie musiałbym zapłacić całą stwakę za KT..pieniążki trzeba szanować..

Re: Ciekawy artykuł
Autor: Rufio (IP zapamiętane)
Data: 24 Jun 2005 - 12:54:28

A nie zapytales, czy takie rozwiazanie spowoduje wzrost czy jakosc szkolenia. Caly czas o to sie rozchodzi - kasa, kasa, kasa...

Re: Ciekawy artykuł
Autor: misza (IP zapamiętane)
Data: 24 Jun 2005 - 14:43:47

A jak Wy to widzicie?

Re: Ciekawy artykuł
Autor: WojtekJG (IP zapamiętane)
Data: 28 Jun 2005 - 17:41:18

Rufio Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A nie zapytales, czy takie rozwiazanie spowoduje
> wzrost czy jakosc szkolenia. Caly czas o to sie
> rozchodzi - kasa, kasa, kasa...


Ukamienuj mnie...proszę....
I co to znaczy wzrost szkolenia?? to znaczy że szkolenie będzie wyższe?/Co to zatem znaczy ,że szkolenie bedzie wyższe?/Jak szkolenie może być wyższe??
Jeżeli jakość szkolenia ma wzrosnąć to poszkodowane będą te osoby które nie uczestniczyły w takim "przedkursie", a jezeli szkolenie przez ten kursik przygotowawczy "nie wzrośnie" to osoby, które zapłacą za dwa kursy(ukamienuj mnie ponownie..) będą znów poszkodowane..

teraz tylko czekam na jakieś zarzuty ku mnie(których i tak nie odeprę..) jakobym był zagorzałym przeciwnikiem KT,proszę..

Idź do strony:  <--12345-->
Bieżąca strona:4 z 5


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss