dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--1234567891011-->
Bieżąca strona:3 z 11
Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: waldi (IP zapamiętane)
Data: 21 Jun 2008 - 07:39:25

Wiem bo rozmawiałem z właścicielem terenu wlot jest na polu za domami jadąc pod górę z Olkusza na Klucze po lewej stronie w okolicach jest nadajnik.

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 21 Jun 2008 - 16:31:00

z Olkusza na Klucze powiadasz... po pierwsze, nadajnik jest po prawej stronie, a po drugie po lewej za domami jest kuesta, a dalej płasko, więc nie wiem gdzie ty tam masz sztolnie. tym bardziej, że te okolice to jeszcze nie dzielnica pomorzany.

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: waldi (IP zapamiętane)
Data: 21 Jun 2008 - 22:09:31

Popytaj miejscowych oni ci wskażą tego gościa na którego polu jest sztolnia, co do nadajnika masz rację pomyliłem się.
[www.zumi.pl]
Jest to dom z czerwonym dachem po lewej stronie ulicy 20 Straconych prawie że równoległej do ulicy Parcze tylko że ta druga jest bez nazwy w porównaniu do Parczej. Właściciel gruntu ze sztolnią mieszka w ostatnim domu na końcu tej drogi.

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 22 Jun 2008 - 09:09:26

Waldi, ja tam obok mieszkam, więc miejscowych pytać nie muszę :)


Nie rozumiem zupełnie twojego tłumaczenia. Wstawiaj przecinki, to nic nie kosztuje, a dużo wyjaśnia :)

Dom jest przy 20 straconych, a jednak na drodze równoległej do parcze, tylko bez nazwy? 20 straconych jest prostopadła do niej...

Będzie prościej: Droga 1 czy 2? najlepiej zaznacz X-em na mapie gdzie to jest.
[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: waldi (IP zapamiętane)
Data: 22 Jun 2008 - 09:34:42

Zobacz na to poniżej. Na mapie hybrydowej lepiej widać tą drogę i dom lub satelitarnej na zwykłej nie ma nic.
Tak na marginesie w jaki sposób ściągnąłeś tą mapkę z tej strony bo nie raz próbowałem i mi nie wyszło?



Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 22 Jun 2008 - 10:40:04

To jest zwykły printscreen :)

no popatrz, tam mój kolega mieszka. Dziwne, bo akurat na tych działkach jest strasznie płasko, chyba że jest to dawna ponikowska...


Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: waldi (IP zapamiętane)
Data: 22 Jun 2008 - 11:04:16

.Zapytaj właściciela posesji on ci to miejsce pokaże w terenie i opowie jak to zamurował

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: Galman (IP zapamiętane)
Data: 27 Jun 2008 - 21:29:12




ciekawy temat (pomijajac temat mapek.) no to jak to wyglada chlopaki-to teren ogrodzony czy po prostu pole??

ktos z was juz to sprawdzil??
Mimo ze olkusz to stare gornicze miasto to nie ma tam praktycznie zadnych wejsc do sytemu wyrobisk.Dlatego fajnie bylo by sprawdzic to wejscie.

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: waldi (IP zapamiętane)
Data: 27 Jun 2008 - 22:24:04

To wejście jest na polach.

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 27 Jun 2008 - 22:46:48

jedno wejście jest w barze pod rynkiem ;) poza tym w olkuszu nie kopano zbyt głęboko. dziwie się że nie zachowało się nic po kopalni na pomorzanach koło dawnego cpn-u. gdzieś dawno temu wyczytałem że jest jeszcze wejście do szybu w modrzewiowym lasku, ale nie wiem ile w tym prawdy.

nie mam pojęcia o jakim wejściu mówi waldi, może napiszesz mi gdzie jest to wejście w terenie? mogę je spokojnie zlokalizować jak opiszesz mniej więcej gdzie to jest, bo chyba nie w ogródku na 20straconych:)

Idź do strony:  <--1234567891011-->
Bieżąca strona:3 z 11


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss