dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  1234567891011-->
Bieżąca strona:1 z 11
Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 09 Jun 2008 - 21:00:01

Witam
Czy ktoś wie coś o tyc jaskiniach?
W Sławkowie podobno są długosći 3-5 m.
W olkuszu w starym kamieniołomie (stary olkusz) są dwie ok 5m. Oraz jedna ok 200 m dalej w jakimś wąwoziku ok 18m dł.
Ma ktoś może foty tych dziur?
Wiecie coś o tej najdłuższej jaskini - za info z góry thx

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 09 Jun 2008 - 22:03:20

W sławkowie te dziury wyglądają jak nisze pod głazami. Lokalizacja - na wzgórzu nieopodal miasteczka. Nic rokującego.
W olkuszu znalazłem kiedyś 2 szczeliny dmuchające zimą. Było to na Pomorzańskich skałkach. Niedaleko zabudowań są małe wyrobiska i tam są wąskie ale przewiewne szczelinki. Wstępne rycie nic nie dało. Obiekty około 3 i 5 metrów. Wywiewy możliwe że pochodzą z połączenia z kopalnią. W samych skałkach na grzbiecie również niewiele.
Kiedyś MB pisał o małej norce w okolicach wiaduktu kolejowego jak wyjeżdża sie z Olkusza na Kraków. Przy remoncie odkopali a potem zakopali coś kilkumetrowego. Gdzieś w skarpie na zboczu niedaleko miejsca gdzie droga biegnie przekopaną górką i na wierzchu widać wapień.

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 10 Jun 2008 - 10:53:08

".... Wywiewy możliwe że pochodzą z połączenia z kopalnią...." Jutrbiel , nie wiem co się tej kopalni uczepiłeś, wyrobisko jest minimum 150 metrów pod ziemią.

Co do jaskiń, widzę, że szukasz superkrótkich obiektów, pewnie do przekopania. Na pomorzańskich skałach masz krótkie schronisko, niby można kopać, ale nikt tego nie zrobi, bo skała jest strasznie spękana. Na syborowej w kamionce też widziałem dwie niewielkie szczeliny, ale roboty jest tyle, ze nikt się za to nie zabierze. Pomiędzy Syborową i Pomorzańskimi jest wywierzysko, więc możliwe że kiedyś się ziemia zapadnie w okolicy i będzie jakaś ciekawa jaskinia.

Koło wiaduktu dziura już pewnie nie istnieje.

"W olkuszu w starym kamieniołomie (stary olkusz) są dwie ok 5m. Oraz jedna ok 200 m dalej w jakimś wąwoziku ok 18m dł. "
- gdzie jest stary kamieniołom? chodzi o ten za olkuszem przy DK 94 z czynnym wapiennikiem?

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 10 Jun 2008 - 14:19:19

markpm Napisał(a):
nie wiem
> co się tej kopalni uczepiłeś, wyrobisko jest
> minimum 150 metrów pod ziemią.


No ja będę uparcie twierdził że te okolice są połączone z z kopanią dopóki geolodzy nie udowodnią że tak nie jest :)
Struktura geologiczna ziemi na w swoich założeniach naturalne pęknięcia i mikroszczeliny.

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 10 Jun 2008 - 16:36:55

Jestem laikiem w tym wzgledzie - więc przekopywac to nie ma mowy, chodzi mi głównie o jaksinię ta 18 metrową.
Ale dzięki za info.
Z drugiej strony fajnie ze w okolicy sa takie dziurki. Jednak najlepsza to diabla góra

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 10 Jun 2008 - 18:31:40

Justbiel, musisz nasłuchiwać pod każdą szczelinką czy słychać maszyny z dołu:) jeśli bedzie słychać to ci uwierzę:)

Pioootr, pytałem cie gdzie o jaki kamieniołom ci chodzi...jaki wąwóz? obok jest sztolnia ponikowska itysiąc warpii, o jaskini raczej nie słyszałem.

Jak chcesz pozwiedzać coś poziomego to jedź trochę bardziej na północ - tam jest cała masa poziomych i łatwych pionowych.

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 10 Jun 2008 - 21:17:26

wiem dobrze gdzie sa fajne jaskinie gdzie moge wejsc. Ale czasem z braku czasu chodzi sie po okolicy. Fajnie jest coś takiego znaleść - nie koniecznie eksplorować (brak umiejętności:)).


A co do tych w Olkuszu to na terenie Pomorzan w jakimś wyrobisku niedaleko trasy.
Myślałem że to coś ciekawego - ale chyba się myliłem



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2008-06-10 21:24 przez Pioootr.

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 10 Jun 2008 - 21:56:36

Obok skał "nad kopalnią" pod jaroszowcem masz spro szczelin gdzie można wejść.

w okolicach starego olkusza raczej niemożliwe jest zobaczenie jaskini. możliwe że jest tam kilka dziur po dawnych sztolniach, nic więcej.

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 10 Jun 2008 - 22:10:55

dzieki

Re: Jaskinie Sławkowa iOlkusza
Autor: Galman (IP zapamiętane)
Data: 11 Jun 2008 - 14:08:12



ta jaskinia 18 m. w starym kamieniolomie przy trasie Krakowskiej istnieje nadal.Jej plan w inwentarzu M.B.,dlugosc 18 metrow i raczej nic wiecej nie przybedzie.
W okolicy sporo dziur po dawnych wyrobiskach (stary olkusz) niestety zadnych droznych wejsc nie ma.

Idź do strony:  1234567891011-->
Bieżąca strona:1 z 11


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss