dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123456-->
Bieżąca strona:2 z 6
Re: zamiennik dla shunta?
Autor: B.K. (IP zapamiętane)
Data: 23 Apr 2005 - 20:09:15

A wiec juz wszystko wiemy o tym wspanialym przyrzadzie. Wada chyba tez jest cena !

Re: zamiennik dla shunta?
Autor: Mx (IP zapamiętane)
Data: 23 Apr 2005 - 22:52:28

Z asapem nie miałem do czynienia ale byłem lekko zszokoway jak dostałem ID, oczywiście mówie tu o rozmiarach , bo przyrząd ten jest stosunkowo duży, ale po używaniu go na wysokościówkach stwierdziłem że jest super i niezastąpiony, przedewszystkim nie puszcza i nie trzeba blokować (chociaż można jak ktoś chce), funkcja antypaniczna jest super może nie przydaje sie często w wysokościach ale na imprezach integracyjnych gdzie ludzie nie mają pojęcia o sprzęcie jest jak znalazł. Także ASAP wydaje mi sie urządzeniem rewolucyjnym jeśli chodzi o prace wysokościowe. Punkt wpięcia ASAP'a to albo punkt na plecach z krótszym absorberem albo drugie kolucho piersiowe z dłuższym, więc nie jest to urządzenie które sie pałęta przy pasie. Tym samym nie wydaje mi sie aby rozmiar specjalnie przeszkadzał przy pracy. Co do skomplikowania urządzenia to cóż, nic co spełnia tyle funkcji nie może być proste,
Do jaskiń jednak Shunt jest najlepszym rozwiązaniem, przedewszystkim tak jak koledzy wspomnieli przez swoją prostotę działania i napewno nic innego (lepszego) nie ma i być może nie bedzie chociaż kto wie
Pozdrawiam
Mx

Re: zamiennik dla shunta?
Autor: wujek (IP zapamiętane)
Data: 24 Apr 2005 - 16:21:54

no i jest cholernie drogi ponad 500zlotych <ulala>

Re: zamiennik dla shunta?
Autor: ciemny (IP zapamiętane)
Data: 25 Apr 2005 - 22:59:26

Nie wiem przy jakich pracach go uzywałeś. MOże fajna rzecz jak pracujesz na czysto np. montaż banera, ale tynkowanie czy inna brudna robota to udręka. Nie daj boże jak Ci sie wklej zaprawa - chyba tylko prusik albo liczyć na pomoc kumpla. Shunt można od biedy wyczyścić jeszcze na linie.
Nie wiem czy ktos podzieli moje zdanie, ale wydaje mi się że petzl skręca w kierunku antypaniczności ze względu na zapotrzebowanie na prosty sprzęt. Jeśli ktoś nie ma za duzego pojęcia w linach to lepiej włożyć go w ASAP i GRIGRI albo jeszcze lepiej I'D bo masz duze szanse ze trudniej będzie mu zrobić sobie krzywdę...
W końcu blokowanie rolki (nie mówiąc już o pracy z deski, bo kto umiałby w nią wejść), użycie shunta to bardzo trudna rzecz i tylko wybitni specjaliści potrafią to zrobić skutecznie i bezpiecznie... Oczywiście specjalnie trywializuję...
Tak więc trzeba jeździć na standardach, nie przejmować sie zbytnio nowinkami technicznymi i mieć w głowie stare ludowe powiedzenie: "CO SIĘ ULEPSZY - TO SIĘ POPIEPRZY" :)

Pozdrawiam

Re: zamiennik dla shunta?
Autor: wujek (IP zapamiętane)
Data: 26 Apr 2005 - 12:52:52

tak jak nowa rolka petzla i croll =>totalna porazka

Re: zamiennik dla shunta?
Autor: MagFly (IP zapamiętane)
Data: 06 Oct 2005 - 12:48:30

Witam
Na wstepie powiem ze stop to wielka pomyłka wielokrotnie widzialem ze po prostu nie dziala wiec nie mozna tego traktowac jako asekuracje. A do do shunta to pcjonalnie Rescucender ma nawet pzry złapanie wieksze szanse na zadziałanie choc nie jest doskonały ale moim zdaniem lepszy a co do wypinania shunta zamontowani repa eliminije problem wypadnięcia z ręki

Re: zamiennik dla shunta?
Autor: pylon (IP zapamiętane)
Data: 06 Oct 2005 - 14:43:56

Chyba trzeba by było usiąść w jakimś jaskiniowym gronie i pokombinować nad jakimś rozwiązaniem, bo skoro mówicie że ASAP jest taki sobie (a o cenie już nie mówię) to chyba trzeba Petzlowi podrzucić gotowy pomysł;)
Trochę fizyki i zmysłu inżynierskiego, z odrobiną wyobraźni i doświadczenia jaskiniowego i....

Pozdrówko
pylon

Re: zamiennik dla shunta?
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 06 Oct 2005 - 15:18:06

Hmm, co do jazdy na bezalinach z wykorzystaniem rolki STOP, to BEZALIN JEST LINĄ PRZEMYSŁOWĄ i nie powinien być używany nigdzie gdzie mają wisieć ludzie:). a na miękkich linach jest ok, jednakże ma minus bo bardzo szybko puszcza .

Re: zamiennik dla shunta?
Autor: pepe (IP zapamiętane)
Data: 02 Nov 2005 - 09:33:56

a microcender nie bylby lepszym rozwiazaniem zamiast shunta?

Re: zamiennik dla shunta?
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 02 Nov 2005 - 17:57:03

Równie dobrze mógłbyś użyć 2 poigne. Zaletą shunta jest możliwość zwolnienia pod obciążeniem. Wprawdzie jest możliwe, że zwolnisz microcendera pod obciążeniem (nie jestem pewien) ale on składa się z 3 elementów które trzeba ze sobą złożyć aby to działało. No i po co sobie utrudniasz życie?

Idź do strony:  <--123456-->
Bieżąca strona:2 z 6


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss