dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123456789-->
Bieżąca strona:4 z 9
Re: Obiekty jaskiniowe w kamieniołomie w Jaworznie
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 13 Jan 2007 - 14:40:19

Ogłądałem dzisiaj efekt twojej pracy, i muszę przyznać, że schronisko z krasnalim korytażem jest obecnie najdłuższym i najciekawszym obiektem jaskiniowym z wszystkich znajdujących się w tym kaminiołomie.
Chciałem tam zostać dłużej i kontynułować twoją pracę, ale mój pies nie dawał mi spokoju, chciał iść dalej na spacer. Wybrałem jednak trochę kamieni znajdujących się na koncu korytaża, i sądzę że jeszcze będzie się dało go wydłużyć.

Re: Obiekty jaskiniowe w kamieniołomie w Jaworznie
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 14 Jan 2007 - 19:08:23

Myślę, że możnaby tam śmiało coś porobić, pod warunkiem poszerzenia końcowej części, co umożliwiłoby wejście tam z "ciężkim sprzętem" w postaci młotka i majzla. Gdyby tam pokuć, może ów korytarz osdłonił by przed nami jakieś dalsze części. Poza tym, niemniej ciekawym obiektem jest korytarz z czerwoną glinką, o którym pisał już z resztą Maciek.

Re: Obiekty jaskiniowe w kamieniołomie w Jaworznie
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 15 Jan 2007 - 22:46:17

Oto to schronisko skalne przy prochowni w dniu odkrycia w 2006r





Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2007-01-15 22:49 przez maciek.

Re: Obiekty jaskiniowe w kamieniołomie w Jaworznie
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 15 Jan 2007 - 22:51:44

A to schronisko z tą czerwona gliną:

Re: Obiekty jaskiniowe w kamieniołomie w Jaworznie
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 15 Jan 2007 - 23:09:43

Uff... jak się uwinę z wszystkim, to ten ostatni obiekt spróbuję "ruszyć", bo nadzwyczaj mnie interesuje. BTW. Kto by pomyślał, że tyle się tego w Jaworznie znajdzie...



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-01-15 23:18 przez Infrat.

Re: Obiekty jaskiniowe w kamieniołomie w Jaworznie
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 18 Jan 2007 - 11:01:29

Zainteresowały mnie na tych zdjeciach te warstwy płyt. Od jakiegoś czasu poszukuje płaskich wapiennych bloczków które nadawały by sie na chodnik. Nie przepadam za wytworami z betonu a taki wapień na działce dobrze by mi się kojarzył.
Kamieniołomy są już nieczynne a właścicielem jest pewnie gmina więc pod względem prawnym nie powinno być problemu. Z punktu widzenia przyrody też chyba nie dokonałbym dużej ingerencji gdybym zbierał luźno walające się kamienie. Przy okazji trochę bym wam tam posprzątał.

Interesuje mnie czy dużo jest tych kamieni luźnoleżących i jaka jest ich trwałość (to chyba coś podobnego jak na długoszynie - mieszanka z dolomitem)
A moze znacie inne kamieniołomki z takimi płaskimi płytami w okolicach Sosnowca, Będzina, Jaworzna ?

pozdrawiam

justbiel



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-01-18 11:06 przez justbiel.

Re: Obiekty jaskiniowe w kamieniołomie w Jaworznie
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 18 Jan 2007 - 12:32:26

Myślę, że znalazł byś tam to czego szukasz. Są miejsca, w których pod ścianami kamieniołomu zalegają spore ilości właśnie takich - płaskich - płyt. Grubość to od ok. 1cm w górę.

Re: Obiekty jaskiniowe w kamieniołomie w Jaworznie
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 04 Feb 2007 - 14:53:01

A czy poszukiwał ktoś jakiś obiektów jaskiniowych w okolicy Skałek Długoszyńskich?

Re: Obiekty jaskiniowe w kamieniołomie w Jaworznie
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 04 Feb 2007 - 17:29:56

Tam jest tylko jedno małe schronisko skalne pod skałkami wspinaczkowymi tzw Pod Płyta dł 3m

Re: Obiekty jaskiniowe w kamieniołomie w Jaworznie
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 05 Feb 2007 - 15:59:58

A propo tego schroniska, zastanawiałem się, czy nie spróbować i tam pogrzebać. Tam masa śmieci jest a może pod nimi coś się znajdzie, tymbardziej, że niedaleko potężne sztolnie się rozciągają... choć jeszcze nieodkryte.

Idź do strony:  <--123456789-->
Bieżąca strona:4 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss