dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--1234-->
Bieżąca strona:3 z 4
Re: Jaskinie vs. Arachnofobia
Autor: Gene (IP zapamiętane)
Data: 24 Sep 2006 - 22:48:26

Masakra! Samo wyobrazenie tego co pisze maciek przyprawia mnie o zawroty glowy :) Z reszty wpisow czarno na bialym wychodzi ze nasze jaskinie to istne siedliska tych "bestii". Czyzbym mial juz nigdy nie zainstalowac sie w zadnej jaskini?! ;( Jak sprawa z tymi pajaczkami wyglada zima, kiedy na powierzchni mrozno i snieznie? Dalej czychaja gdzies w srodku?
Pozdrawiam!

Re: Jaskinie vs. Arachnofobia
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 25 Sep 2006 - 00:45:52

zima pająki siedzą tak ukryte ze nawet ich nie widać :) proszę was grupowicze! nie bójcie się ich, ja od zawsze zachowywałem szacunek w sobie dla zwierząt, tak samo dla pająków, jeżeli je szanujesz o one ciebie też!! Ostatnio wchodziłem do cabanowej, i nad głową miałem 3,5 cm metamenardi, on żyje i ja żyje, mała prośba, NIE ZABIJAJCIE ICH! Ja tak kiedyś zrobiłem i miałem wyrzuty sumienia... pozdrawiam i uwierzcie, nie ma czego się bać!

Tomek

Re: Jaskinie vs. Arachnofobia
Autor: hassel (IP zapamiętane)
Data: 25 Sep 2006 - 11:18:21

Faktycznie zima M.M. jakby mniej widac -wiecej za to ich kokonow wisi ,ale pojedyncze osobniki sie zdarzaja,.Ale Bez paniki !!!!,paja,ki to nie rekiny .A i tak dobrze ze nie zyjemy gdzies w tropikach -na takim Borneo mozna wpasc w jaskini na jadowita, stonoge ,podobno ugryzienie takiej bestii(a jej gabaryty sa, naprawde duze he he !!!) jest w zasadzie zawsze smiertelne .Paja,ki tez tam sa,(oczywiscie wielkosci kilku meta menardii razem wzietych -w koncu to tropiki!!) ,ale ich jad jest nieco slabszy i czasem mozna przezyc ich ugryzienie.Takze cieszmy sie ze w naszych jaskiniach jest tak milutko i spokojnie !!!!!!.

Re: Jaskinie vs. Arachnofobia
Autor: Gene (IP zapamiętane)
Data: 26 Sep 2006 - 13:47:54

Łatwo powiedziec, ale fobii sie nie wybiera, a to cos wiecej niz strch ktorego od tak mozna sie pozbyc :)
Oczywiscie nigdy nie zdobyl bym sie na zabicie choc jednego zyjatka w jaskini, bez wzgledu czy jest to MM czy jakas jadowita stonoga gigant ;) Szanuje kazda jaskinie jak swoj wlasny dom, zawsze staram sie zegnac jaskinie w identycznym stanie w jakim ja zastalem. Lae tego nie przeskocze, nie przejde zadnego zacisku czy przelazu gdzie na suficie czekal bedzie na mnie chocby maly pajaczek ;( Ostatnio widzialem w necie na pewnej angielskiej stronie z gadzetami kieszonkowy odkurzacz na pajaki :))) A co najwazniejsze producent zapewnia ze zwierzatka w sroku maja sie bardzo dobrze i bez problemu mozna je pozniej wypuscic. Moze to jest wiec jedyny ratunek, hehehe :)

Re: Jaskinie vs. Arachnofobia
Autor: Filipki (IP zapamiętane)
Data: 26 Sep 2006 - 14:13:51

Pozostaje tylko pytanie co powiedzą na tak bliski kontakt ze sobą. Kanibalizm u pająków jes bardzo częsty i może okazac się, że wciągniesz do odkurzacza 8 sztuk a wypuścisz 3 ale za to najedzone.

Re: Jaskinie vs. Arachnofobia
Autor: Gene (IP zapamiętane)
Data: 26 Sep 2006 - 16:21:57

a niech im bedzie na zdrowie! ;)

Re: Jaskinie vs. Arachnofobia
Autor: marcus-007 (IP zapamiętane)
Data: 13 Sep 2007 - 13:18:35

Menardi oficjalnie Polskiej nazwy nie posiada, i choć jest dużym jak na Polskę pająkiem, to nie ma się co obawiać. Nawet jak go delikatnie "przepraszałam" ręką, to nie był zbyt skory do przemieszczania. Jednak to prawda - jest bardziej jadowity niż krzyżak. Dlatego radziłbym uważać wzg3 na te pająki, skoro krzyżak Cię tak załatwił... Musisz być uczulony - innej możliwości nie ma. Wracając do meta menardii jest ich sporo w jakiniach jury, z tego co zauważyłem - im jaskinia wilgotniejsza - tym jest ich mniej.
Podsumowując - twoim wrogiem jest twój strach - musisz go przezwyciężyć. Ile razy obejdzie Cię strach mów sobie: to głupie, co taki pajączek może mi zrobić, nie takie rzeczy są na świecie... Im skuteczniej to sobie wmawiasz - tym szybciej strach mija.

Re: Jaskinie vs. Arachnofobia
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 13 Sep 2007 - 16:48:08

wszystko dobrze napisalem 007, tylko ze ja uczulenia nie mam:) po prostu sila jadu jest taka a nie inna;))

Pozdrawiam.

Re: Jaskinie vs. Arachnofobia
Autor: giepe2 (IP zapamiętane)
Data: 03 Oct 2007 - 23:50:22

Witam!
Nie było mnie długo na forum, ale już jestem w kraju i widze, że temat pajączków wciąż żywy :)
Gene, sprawdź sobie ten wątek [old.forum.speleo.pl] czasu dużo pisaliśmy na ten temat.

pozdrawiam!

Re: Jaskinie vs. Arachnofobia
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 10 Oct 2007 - 20:40:00

ostatnio w Pod Bukami naliczyłem też kilkanaście dorodnych sztuk :)

Idź do strony:  <--1234-->
Bieżąca strona:3 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss