dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123-->
Bieżąca strona:2 z 3
Re: kombinezon do dziury
Autor: Czakolo (IP zapamiętane)
Data: 23 Aug 2005 - 18:58:59

he, he, rzeczywiście z impregnacją to trzeba uważać, a mianowicie prać w zimnej wodzie (powiedzmy do 30C), mój (Dakron od Staszka) stracil impregnację po pierwszym praniu, bo zostal wyprany w automacie i w gorącej wodzie :D nie zmienia to jednak faktu, że i bez impregnacji byl i jest świetny.
Co do szwów, to rzeczywiście możnaby pomyśleć o innym prowadzeniu, np. u mnie lata na tylku ma szew po środku.
Może i żylka zamiast nici na szwach coś by pomogla, ale kto to uszyje? i inna sprawa, że to nie tylko nić jest problemem, po prostu matierial na szwie jest slabszy, bo jest pokluty :D (szczególnie w ceracie jest to odczuwalne)

Re: kombinezon do dziury
Autor: barteq86 (IP zapamiętane)
Data: 23 Aug 2005 - 19:04:28

Ceny S. Kotarby (stan na końcówkę 2004):

K-19 Dakron wersja podst. 142,00
K-20 Dakron wersja wzmocniona 173,00
K-21 PU wersja podst. 174,00
K-22 PU wersja wzmocniona 199,00
K-36 PCV wersja podstawowa 189,00

Co do rękawiczek, używam ogrodniczek oblanych w całości gumą. Nie są idealne, ale dają radę. Próbuj szukać w sklepach z odzieżą roboczą.

Re: kombinezon do dziury
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 23 Aug 2005 - 19:12:51

dzieki za rady do kombinezonów ale jeszcze nadal interesuaj mnie rekawiczki do jakin

Re: kombinezon do dziury
Autor: barteq86 (IP zapamiętane)
Data: 23 Aug 2005 - 19:24:52

Kumpel używa skórzanych rękawiczek zapierdzielonych z odlewni :D.
Generalnie rękawiczki powinny dawać komfort czystych rąk, chronić przed wodą jaskiniową i nie utrudniać operacji sprzętowych (ostatni warunek najtrudniej jest spełnić). Generalnie patentów jest wiele. Używa się rękawiczek z PCV + cienkie zimowe w środek, tzw. "wampirek" oblanych gumą, gumowych ogrodniczych czy wspomnianych przeze mnie wcześniej drelichów wzmacnianych skórą. Moim zdaniem najlepiej próbować wszystkiego i szukać własnego rozwiązania.

P.S.
Kotarba oferuje rękawiczki z PCV za 23 złote.

Re: kombinezon do dziury
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 23 Aug 2005 - 19:34:32

a ma rózne rozmiary ?? czy jeden uniwersalny ??

Re: kombinezon do dziury
Autor: barteq86 (IP zapamiętane)
Data: 23 Aug 2005 - 19:38:46

Nie mam pojęcia, możesz zapytać skotarba@poczta.fm . Myślę, że jeśli szyje je sam, nie będzie problemu z wykonaniem jednej pary na miarę.

Re: kombinezon do dziury
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 23 Aug 2005 - 20:32:37

dzieki

Re: kombinezon do dziury
Autor: Aneta (IP zapamiętane)
Data: 24 Aug 2005 - 11:11:28

W sklepach z odzieżą ochronną są fajne rękawiczki również o małych rozmiarach. W Krakowie jest taki np na ul.Kalwaryjskiej (nie pamiętam numeru).
Ps. No to teraz wypiorę kombinezon...:)

Re: kombinezon do dziury
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 24 Aug 2005 - 11:16:57

skórzanych nie polecam, bo gniją.

do suchych jaskiń można spróbować "wampirków"

generalnie jesli chodzi o manewry sprzętowe, to lepiej sprawują się rękawice gumowe na osnowie płóciennej - są bardziej zwarte, nie wkręcają się tak łatwo w sprzęt.

Staszek sam oczywiście nie produkuje rękawic.

najbardziej popularne są dwa rodzaje rękawic. tzw. marbachy (bo sprzedawane jako rękawice jaskiniowe w byłym sklepie pana Marbacha, Expe). mają długie mankiety, są wygodne. niestety stosunkowo szybko się wycierają, no i kosztują tak z 50 zł.

można je ponoć kupić gdzieś w polsce w hurtowych ilościach - koledzy z kktj ponoć sprowadzali.

najłatwiej dostępne są rekąwice francuskiej firmy mapa - do kupienia w sklepach bhp. w wawie wytrenowaliśmy sprzedawców tak, że już wiedzą jakie rękawice dla grotołazów ;)

trwałe, na płótnie, dobrze dopasowane (wiele rozmiarów) ok. 35 zł. niestety mają krótkie mankiety.

ponieważ mapa ma wiele rodzajów, polecam dwa najmocniejsze - pomarańczowe i niebieskie z błękitnym mankietem. dla tych co nie lubią materiału w środku polecić można zielone.

pozdr
mgala


Re: kombinezon do dziury
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 24 Aug 2005 - 14:24:11

no dp suchych mam wlasnie wampirki a na kilku twoich zdjeciach widzilalem ze tym mas zatki niebieskie i wlasnie takie mnie interesuja dziek

Idź do strony:  <--123-->
Bieżąca strona:2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss