dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123456-->
Bieżąca strona:3 z 6
Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 04 Oct 2010 - 13:24:20

Ano właśnie i teraz ciekawi mnie kto to taki i miejmy nadzieje iż uda się go (ich) powstrzymać przed zrobieniem jakiegoś głupstwa bo teren jest dokładnie sprawdzony pod kątem nowych okryć i raczej nie ma tam już nic sensownego do kopania - no chyba że ktoś bardzo lubi trawersy...

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: kudlacikus (IP zapamiętane)
Data: 04 Oct 2010 - 13:36:48


Podziurawiony jest teren po prawej stronie (na południe) od żółtego szlaku z Błatniej na Klimczok tuż przed szczytem tego drugiego. Inaczej mówiąc: za stacją nawrotną wyciągu jest jaskinia, której nazwy nie znam (tak jak większości), no i od tej jaskini na południowy-zachód, aż do północnego- zachodu gdzie przebiega żółty szlak. Dziurek jest kilka i wyglądają świeżo – no chyba, że tegoroczne obfite deszcze tak je wypłukały. Było już późno i nie mieliśmy sił, by sprawdzać te wykopki.

Explore or Die

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 04 Oct 2010 - 14:28:03

Jakby to powiedział prezydent usa.. W tych ciężkich czasach wszyscy jesteśmy eksploratorami :)
A tak serio to po tej stronie co antena i za budkami wyciągu jest Ali-Baby. Dalej za nią jest Piętrowa z dość obszerną studzienką wejściową i drzewem nad otworem powalonym. Zaraz obok Agresywna Szczelina. Innych wykopek świeżych nie kojarzę. Aż chyba pójdę to sprawdzić bo podejrzana sprawa. Lokalizacje które podajesz są bez sensu do nowych działaś eksploracyjnych bo na 95% stworzą się kolejne trawersy.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-04 14:33 przez krytix.

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: kudlacikus (IP zapamiętane)
Data: 04 Oct 2010 - 15:59:18


Jak pisałem nie znam lokalizacji ani nazw jaskiń w tym rejonie (poza Stołowem i Malinowem), do tej pory eksplorowałem Jurę do wysokości Zawiercia. Jestem z Beskidu Małego więc nie obcy mi rejon Czarnych Działów i Zamczyska na Ścieszkowym Groniu. Dopiero w tym roku zaczynam w Beskidzie Śląskim. Wracając do tematu, to wykopki były w rowach – wydaje mi się, że 5 dziur.

Exsplore or Die

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 04 Oct 2010 - 16:25:02

5 dziur? To coś poważnego w takim razie - podajesz lokalizacje rejonu tak jak napisał Krytix w okolicach Ali-Baby a dalej Piętrowej więc kopanie w tym rejonie prawdopodobnie równa się przekopaniu nowego otworu do jednej z tych jaskiń...
Krytix kiedy tam zamierzasz się wybrać? Można by iść w grupie i dokładniej się tej sprawie przyglądnąć. W każdym razie jak byś się tam wybierał w jakimś terminie w tym tygodniu to podziel się jakimiś zdjęciami o ile tam porobisz...
Zresztą te dziury musiały powstać w tym roku bo pod koniec tamtego byłem tam na spisach i nic podejrzanego nie zaobserwowałem. Ale skoro 5 jaskiń i "na oko" widać że ktoś kopał (a zwykle robi się to tak żeby nie rzucało się w oczy) to musiała tam działać zorganizowana aczkolwiek nie wprawiona ekipa...



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-04 16:26 przez Ragrastin.

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 04 Oct 2010 - 17:33:24

Być może wybiorę się jutro lub w środę zaraz po pracy czyli po 16. Pogoda jest ładna a po 8 godzinach siedzenia przyda się rozruszać kości.

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: kudlacikus (IP zapamiętane)
Data: 05 Oct 2010 - 15:26:32

Krytix, ale słonko zachodzi przed 18-tą . Jak dotrzesz tam tak szybko? No chyba, że ze światełkiem.

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 05 Oct 2010 - 23:48:25

Najlepsza eksploracja jest po zmroku, kiedy nie ma różnicy między wnętrzem jaskini a zewnętrznym światem - taka mała filozofia...
Co do samego Klimczoka to jak się zna "knify" i ma się samochód to 20-30 min ze Szczyrku i jesteś na górze...

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: kudlacikus (IP zapamiętane)
Data: 06 Oct 2010 - 20:53:25

Krytix zaginął w akcji?
Jestem ciekaw co stwierdził. Trzeba dziury zasypywać? Czy jest spoko?

A propos „20-30 min ze Szczyrku i jesteś na górze... „ , to ja tak popatrzyłem z mojej perspektywy, bo 40-50 min mam do Szczyrku.


Explore or Die

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 06 Oct 2010 - 22:27:10

Zasypywać? A po co? Przecież ani jedna jaskinia w okolicy nie jest nawet pomnikiem przyrody...
To prawie na pewno harcerzyki z Bielska Białej tam buszują lecz oni są praktycznie niegroźni raczej nie napsują nic - a jak kopią gdzieś gdzie nie ma sensu kopać to po co im się wtrącać? Niech dalej żyją w nieświadomości. A my ich co najwyżej tutaj obśmiejemy.

Ano tak ja mam dość blisko bo mam punkt wypadowy w Szczyrku.

Ktoś się z Was wybiera na Sympozjum?



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-06 22:27 przez Ragrastin.

Idź do strony:  <--123456-->
Bieżąca strona:3 z 6


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss