dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123456-->
Bieżąca strona:2 z 6
Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: kudlacikus (IP zapamiętane)
Data: 30 Sep 2010 - 08:56:02

No pewnie, że nie Die.
Myślę, że w najbliższą sobotę pogoda dopisze i będzie explore.
Zapraszam!




Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-30 08:57 przez kudlacikus.

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 01 Oct 2010 - 21:57:15

Spiesz się spiesz podobno za 2 tygodnie już tam na naszych terenach będzie śnieg!
PS: Uważaj na nietoperze być może już się zaczynają lokować na zimę

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: kudlacikus (IP zapamiętane)
Data: 01 Oct 2010 - 22:29:39

Ano! Pogoda ma być ok, więc jutro z rana zaczynamy – sprzęcicho już zapakowane.
Eksplore or Die!!!

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: kudlacikus (IP zapamiętane)
Data: 03 Oct 2010 - 13:44:16

Wczoraj byliśmy z samego rana w okolicy Stołowa. Udało się z trzema jaskiniami – na więcej nie było siły no i było już późno. Ominęliśmy więc „J. Głęboką w Stołowie”, zostawiliśmy ją sobie na następną wyprawę.
Rozczarowanie przyniosła „J. W Stołowie” - właściwie poza ładnym wlotem....
Na uwagę niewątpliwie zasługuje „Dziura w Stołowie”, okropnie błotnista, ale z ciekawymi formami na skałach - jakby odciskami - wypukłymi... czego odciskami? Nooo... nie wiem.
Jednak „PERŁĄ” jest niewątpliwie „J. Dująca” - oczarowała nas. Myślę, że wrócimy do niej jeszcze niejednokrotnie.. Cała jaskinia to przepiękny labirynt z siecią studzienek, dużymi salami i półkami - galeriami, słowem: „to jest to, co tygryski lubią najbardziej”. Faktycznie jest ostoją nietoperzy podkowców – widziałem ich kilkadziesiąt.

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 03 Oct 2010 - 18:03:35

To mieliście ładną eksploracje, nas czeka podobna droga jak Wasza tylko jeszcze zahaczając o osuwiska Klimczoka a kończąc na Błatniej i to w śniegu po pas - podczas spisów zimowych.
Dująca już jest z tego sławna że znajdują tam schronienie rekordowe ilości podkowców!

Akurat ominęliście najciekawszą jaskinie w okolicy na przyszłość jak będziecie się do niej wybierać to bardzo uważajcie jest tam dość agresywne miejsce a do tego niedawno musieliśmy zdjąć line która kiedyś tam wisiała i zabezpieczała przed spadnięciem jakieś 10m w dół! Dlatego weźcie do głębokiej sobie kawałek liny do asekuracji!

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: kudlacikus (IP zapamiętane)
Data: 03 Oct 2010 - 20:08:12

Dzięki Ragrastin za ostrzeżenie. Na mapce „Głębokiej w Stołowie” od Cześka jest zaznaczona jakieś „dziura” (pisze 6m, ale kto ją wie, to tylko mapka). Zawsze bierzemy linę i szpej, no chyba, że jesteśmy w 100% pewni, że nie będą potrzebne, to wtedy tylko „repa” 20m.
Jeśli chodzi o nietoperze - chętnie pomożemy w spisie.
A propos Klimczoka, kto go tak rozkopuje?

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: kudlacikus (IP zapamiętane)
Data: 03 Oct 2010 - 21:23:04

No tak, przecież nie znam się na nietoperzach. Nocka dużego miałem przyjemność oglądać jeden raz w J.Pod Bukami II).
Rozkopywanie Klimczoka - mam na myśli dziury kopane 30-100m za wieżą na zachód i południowy-zachód. Ten rejon jest pocięty rowami, ktoś tam kopie i pewnie znajdzie - wydaje mi się, że te dziury dobrze rokują........

Explore or Die

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 04 Oct 2010 - 10:00:44

W rowach po prawej stronie szlaku Klimczok - Błatnia są 2 wykopy. Pierwszy bliżej szlaku w górnej części rowu - mniejszy ale głębszy - działalność kolegów z EoD. Drugi większy ale płytszy w dolnej części tegoż rowu to mój sprzed 2 lat. Były tam potężne wywiewy.

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 04 Oct 2010 - 12:59:16

Mój wykop jest po innej stronie niż Piętrowa. Wygląda on tak: [exploreordie.eu]
Obok Piętrowej jest Agresywna Szczelina w której miałem przygodę kamienną z Kubą. Jest z niej kontakt głosowy z Piętrową.
Jeśli chodzi o wykop pierwszy to chodziło mi jeśli dobrze pamiętam o Cześka i Grześka z EoD. Oni tam swojego czasu eksplorowali.

Re: Jaskinie w Beskidzie Śląskim - Stołów
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 04 Oct 2010 - 13:15:40

No tak. Wykopy mają ~2 lata. Jeśli jest coś "świeżego" i ani ja ani Wy nic nie wiecie to znaczy że ktoś 3ci się włączył w działalność.

Idź do strony:  <--123456-->
Bieżąca strona:2 z 6


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss