dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2
Re: W Straszykowej Górze
Autor: mike55 (IP zapamiętane)
Data: 02 Feb 2007 - 21:18:38

A kto wg. ciebie należy do tych "sensownych ludzi" ?

Re: W Straszykowej Górze
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 04 Feb 2007 - 13:15:26

No i jak carconosh z trafieniem do jaskini - udało się ?


Re: W Straszykowej Górze
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 04 Feb 2007 - 22:43:27

Ad. Mike 55

Sprytnie prowokujesz.
Wystarczy mieć przeciętną inteligencję, żeby samej lub samemu na to pytanie odpowiedzieć.

Doradź może forumowiczowi jak dotrzeć do jaskini, bo tu się już inni bardzo martwią.

Asia

Re: W Straszykowej Górze
Autor: carconosh (IP zapamiętane)
Data: 05 Feb 2007 - 07:10:07

justbiel: z przyczyn różnych (min koniec remontu i przeprowadzka) musiałem przełożyć wyjazd do Straszykowej. Ale co się odwlecze, nie uciecze. Pozdrawiam

Re: W Straszykowej Górze
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 06 Feb 2007 - 19:21:41

"justbiel" jest guru od jaskiń. Prywatnie podał mi swoje personalia i napisał, że byl we wszystkich jurajskich jaskiniach. On cię zaprowadzi!

Tak na marginesie. Spytałam się ojca: "Ile faktycznie jest znanych obiektów jaskiniowych na Jurze?"
Hmmm ... Jeśli liczba przekroczyła już 2000, to znaczy,że "wpychano mi dziecko w brzuch", ach ci naładowani testosteronem "faceci"...

To może jednak spytaj w swoim klubie, jeśli należysz?

Pozdrawiam. Asia

Re: W Straszykowej Górze
Autor: Filipki (IP zapamiętane)
Data: 07 Feb 2007 - 17:36:25

W książce Szelerewicza i Górnego znaleźć można łącznie 852 jaskinie i schroniska. Tak było w czerwcu 1984 roku. Od tamtego czasu pewnie trochę przybyło, ale czy liczba przekroczyła 2000... ?

Re: W Straszykowej Górze
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 07 Feb 2007 - 18:30:43

Ad.Filipki

Trochę to nie na temat: W Straszykowej ....
Ale co tam.
Nie jestem wyrocznią, ale ojciec interesuje się na tyle by coś wiedzieć konkretniej niż ja.

Już w trakcie wydania tej książki liczba ich była większa od 852
Jaskinie oczywiście były (przynajmniej w części znane) i są, gdyż utworzyły się tysiace lat wstecz.
To grotołazi je inwentaryzują, dlatego ich "przybywa" ale w inwentarzu robionym przez ludzi.

Nowe prace inwentaryzacyjne trwają na Jurze od kilku lat. Co jakiś czas ktoś ma kontakt z inwentaryzatorami i stąd te 2000. To obiekty od kilku metrów do ponad kilomerta (1 jaskinia).

Proponuję dotrzyj do jednego z najbliższyvch klubów. Dowiesz się dużo ciekawych rzeczy.
Forumowe mądrale (które niby dużo piszą,to często pozoranci) nie zjadły wszystkich rozumów.
Niewielu grotołazów ostatnio tu zagląda a tych kilku wulgarnych typków którym spuściłam lanie to nie grotołazi tylko pseudogrotołazi.
Przeczytaj co pisze o nich w JASKINIACH Jerzy Zygmunt ("Bąkowi i innym") - stary numer, musisz poszukać.

Pozdrawiam. Asia

Re: W Straszykowej Górze
Autor: Filipki (IP zapamiętane)
Data: 08 Feb 2007 - 13:44:33

Nie każdy grotołaz należy do klubu. Jeśli ktoś nie należy, to nie oznacza to, że jest chuliganem czy pozorantem...

Re: W Straszykowej Górze
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 08 Feb 2007 - 14:15:45

Ad.Filipki

A znasz należących, którzy są chuliganami?

Co masz na myśli pisząc: pozorant? To określenie należy odnieść do kogoś personalnie.
Nie chcę zgadywać, poczekam.

Asia

Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss