dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123-->
Bieżąca strona:2 z 3
Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 01 Apr 2007 - 22:14:15

kazda osoba ktora ukoczny kurs oraz zda egzamin teoretyczno praktyczny.

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 01 Apr 2007 - 22:20:42

Kurs przewodników po Jaskini Głębokiej

Możliwość zdobycia licencji po obiekcie wydanej przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego.

Termin: 14.04.07 r., godz. 9.00 – 19.00, Podlesice, remiza OSP.
W programie: zajęcia teoretyczne i zajęcia w terenie. Koszt - 20 zł.
Kurs kończy się egzaminem 20.04.07r. godz. 17.00, miejsce jw.

Wymagania: ukończone 18 lat, wykształcenie minimum średnie.
Zgłoszenia wraz z opłatą przyjmowane są do 12.04.07 r., w biurze TMZZ (ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie, tel.: 032 672 28 53).

Organizatorzy:
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego,
Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej,
Koło Przewodników PTTK Zawiercie

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 09 Apr 2007 - 19:28:29

byłem dziś w głębokiej... poza tym, że myślałem że się zaczadze od dymu to wszystko ok, no może te zniszczone nacieki...

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: zoog (IP zapamiętane)
Data: 29 May 2007 - 18:31:55

Lada dzień na kratach do Glebokiej pojawi sie klódka...Wejście do jaskini podobno ma być udostepnione ale tylko z przewodnikiem...(czy każdy z przewodników bedzie miał swój klucz???)...Podobno ma być również pobierana opłata za wstęp na teren rezerwatu...4 zł...na dzien dzisiejszy wyglada to tak "hulaj dusza piekła nie ma"...
Jesli chodzi o eksploracje to juz ktoś zaczyna drażyc i sa szanse ze sie powiększy...

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 30 May 2007 - 07:27:16

A boczny przełaz tez zakratują ?
Z tego co wiem jaskinia leży na gruntach prywatnych i aby wykupić teren jaskini wraz z dojściem potrzeba aż kilku właścicieli. Ustalenie ich wszystkich już było nie możliwe 10 lat temu a co dopiero teraz. To trochę by było dziwne gdyby nie uwzględnili prywatności. Z drugiej strony to może i dobrze bo od pochodni to faktycznie ta jaskinia wygląda pomału jak grota w kopalni węgla a nie jaskinia.

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: zoog (IP zapamiętane)
Data: 01 Jun 2007 - 00:49:59

Nie wiem jak to wyglada, na czyim terenie jest Gleboka, ale w niedziele rozmawialem z paniami z Rezerwtu Gory Zborow i przekazuje tylko co mowily... Jaskinia miala byc zamknieta juz od 1 maja, podobnie mialo byc z oplatami za wstep na teren rezerwatu, jednak wojewoda nie podpisal jeszcze zgody i sprawa sie ciagnie...Panie jednak przekonane byly ze owa decyzja juz zapadla, a podpis to tylko formalnosc, bez ktorej jednak nie moga nic zrobic...
Boczny przelaz nie sadze aby kratowali, jednak z tego co widzialem jest w tej chwili zagruzowany... nie wiem czy na calej dlugosci czy tylko przy wejsciu nie sprawdzalem...ale raczej tylko na wejsciu poukladali kamory...
A ja tam sobie mysle ze czesto klodki beda musieli kupowac bo znajac zycie niejeden amator sie znajdzie dla ktorego klodka to zaden problem...

pozdrawiam

zoog...

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 01 Jun 2007 - 18:38:26

troche bez sensu to całe zamykanie jaskini + pobór opłat za zwiedzanie i wejście do rezerwatu. dobra, jaskinie zakratują, a rezerwat co - ogrodzą?? kto to będzie pilnował...

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: sandwich (IP zapamiętane)
Data: 01 Jun 2007 - 20:02:32

No, będą patrole sprawdzające bilety.

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: Lidon (IP zapamiętane)
Data: 02 Jun 2007 - 00:23:51

Czyli podobnie bedzie jak w Tatrach - my i filance :)

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: zoog (IP zapamiętane)
Data: 04 Jun 2007 - 18:07:14

Zabawa w kotka i myszke...
A raczej...
Co mi zrobisz jak mnie złapiesz...

Idź do strony:  <--123-->
Bieżąca strona:2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss