dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3
Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: Jacooś (IP zapamiętane)
Data: 15 Nov 2006 - 17:05:39

Dzisiaj, 15 listopada 2006 roku, została ponownie oddana "do uzytku" jaskinia Głeboka w Podlesicach. Przecięcia wstegi dokonali wspólnie (vice) Wojewoda katowicki Artur Warzocha, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Sląskiego Marek Broda, i Prezes Towarzystwa Miłosników Ziemi Zawierciańskiej Witold Brodzik, który otrzymał też symboliczny klucz do jaskini (pewnie życie napisze własny scenariusz, ale założenia sa takie, że jaskinia, mimo kraty, ma byc nie zamykana, a jej zwiedzanie bezplatne; chyba że ktos zażyczy sobie zwiedzania z przewodnikiem i przy sztucznym oswietleniu - jako przewodnicy mają pracować właściciele działek leżacych na terenie rezerwatu Góra Zborów. Kamieniołom w którym leży jaskinia tez jest własnością prywatną).
Poza wymienionymi, reprezentowani byli m.in: - Wojewódzki Konserwator Przyrody, Szkoła Alpinizmu Bogdana Krauze, firma Bodeko (to m.in. własciciel "Ostańca"), Polski Związek Alpinizmu, zaprzyjażniony z ZPKWS jego odpowiednik z Morawskiego Krasu w Czechach, oraz jurajska grupa GOPR (znamienne jest to że o ile wszyscy, łacznie z wojewodą, pofatygowali się pod jaskinię piechotą z parkingu, o tyle Naczelnik PvdC podjechał z fasonem słuzbowym samochodem GOPRu - burak zawsze będzie burakiem - teraz dodatkowo jako świeżo wybrany - radny sejmiku wojewódzkiego).
Jako ciekawostkę warto zanotować, że podczas prac w jaskini, przy przemieszczaniu mas skalnych, odkryto wejścia do kilku zasypanych (podczas eksploatacji kamieniłomu) korytarzyków, stwarzających sznsę na znaczne zwiekszenie długości a może i deniwelacji jaskini, a co ważniejsze, z zachowaną w stanie nienaruszonym szatą naciekową...

Pozdrawiam - Jacooś

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 22 Jan 2007 - 18:31:55



Byłam, żaden cymes. Jaskinia zrobiła się bardziej cywilizowana. Dzięki sporej kasie jaką tam wtopili moja mama pierwszy raz w życiu była w jaskini. ,,Córuś ile tu betonu nawieźli?!" Ojciec o mało nie spdł ze schodów - ze śmiechu.
Nie jestem blondynką, ale musiał mi podpowiedzieć z czego się śmiał. To nie jest śmieszne: KASA - WOJEWODA-OCHRONA & KUPA BETONA!!!

No to teraz forum-owe oszołomy (czytaj: pewni nieodpowiedzialni, rządni sławy???) ruszą ową szatę zbeszcześcić. Hajda bezmyślnie grzebać!
Apropos nowych partii, panie Jacooś gdzie kolejny namiar?
Pozdrawiam Asia

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: Jacooś (IP zapamiętane)
Data: 23 Jan 2007 - 15:47:59

Asiu,
A gdzie poprzedni(namiar)?
Nie za bardzo wiem o co pytasz.. Myslę ze nie zarzucasz mi że wskazałem gdzie znajduje sie jaskinia Głeboka (?).

Czytałem Twoje wypowiedzi w innych postach - poruszasz ważne sprawy, ale posłuchaj rady starszego kolegi: nie angażuj się w dyskusji w przepychanki personalne, w ogóle nie zwracaj na nie uwagi, bo wtedy zasadniczy temat ucieka.
Pozdrawiam z sympatią - Jacooś

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 23 Jan 2007 - 16:53:21

...odkryto wejście do kiklu zasypanych( ... ) korytarzyków, stwarzających szansę na znaczne zwiększenie długości ...

O TE KORYTARZYKI I ZNACZNE ZWIĘKSZENIE ... itd

Boję się,że wszelkiej maści pseudoodkrywcy skorzystają z tego "namiaru", a należało by to zrobić (eksplorację) w sposób cywilizowany.

Już się wdałam, podejmując dyskusję z niektórymi zakompleksionymi osobnikami (NIE MAM NA MYŚLI CIEBIE ORAZ PARU INNYCH FORUMOWICZÓW). To tylko wymiana poglądów, więc jeśli ktoś uważa inaczej, niech się odezwie byle nie wulgaryzował.

Masz rację, co do zatracania zasadniczego tematu ale to dotyczy wszystkich nas. Dziękuję za radę.

Dyskutujesz z klasą. Pozdrawiam. Asia











Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: Jacooś (IP zapamiętane)
Data: 23 Jan 2007 - 17:51:52

Asiu !
Juz w 1948 roku Kazimierz Kowalski o Głebokiej pisał: "w obecnym stanie nie zasługuje już na ochronę".
Byłaś w niej i wiesz jak wygląda - (szkoda że akurat tam zabrałas Mame a nie np. do Olsztynskiej) - wielkiej krzywdy przyrodzie się w niej nie wyrządzi, a gdzies młodzi grotołazi muszą się uczyć zasad eksploracji i zdobywać sławę... lepiej tam niż np. w "skradzionym" problemie, gdy nie maja szczęścia znaleźć swojego .
Ja będę zadowolony jeśli ktoś udrożni zasypane korytarze - wszak udostępni je innym... i jestem pewien że nie zniszczą tych partii - tylko rewolucja zjada własne dzieci.

Wracaj szybko do zdrowia i ciesz się nowym komputerem w pełni sił!
Pozdrawiam milutko - Jacooś

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 26 Jan 2007 - 10:24:58

Ale słodziutko!
Potrafisz prawić komplementy.

Nadal mam mieszane uczucia co do nowoodkrywanych korytarzy.
Radzę nie zakładać się zemną jak będą wyglądały po roku, gdy jaskinia nie będzie pod stałą opieką.

Wiesz doskonale ("starego wygę" wyczuję na odległość), że mam rację.
Dzicz dla zaspokojenia ambicji (napęd na testosteron) zrobi wszystko co zechce.
Może tak edukować na forum, zamiast dawać namiary? (nie czepiam się już Głębokiej)

Masz sporą wiedzę i inteligencję. Kwestia dobrej woli.
(Wiem, że spora zgraja dziwolągów węszy na forum tylko za nowymi obiektami)

Pozdrawiam. Asia


Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 24 Mar 2007 - 22:14:25

Ciekawe jak tam frekwencja po turystycznym udostpnieniu tej jaskini ?
Dawno w niej nie byłem a czuje do niej sentyment bo to jedna z moich pierwszych jaskiń na Jurze.

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: Filipki (IP zapamiętane)
Data: 01 Apr 2007 - 21:46:55

Głęboka stoi otworem:) trochę śmieci po jesieni i zimie a reszta nic się nie zmieniło...

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 01 Apr 2007 - 22:00:14

a 14 kwietnia jest kurs na przewodnika po jaskini glebokiej, poniewaz ma ona zostac zamknieta.

Pozdrawiam

Re: Uroczyste otwarcie jaskini Głebokiej
Autor: Filipki (IP zapamiętane)
Data: 01 Apr 2007 - 22:06:10

kto może takim przewodnikiem zostać? masz więcej info o tej sytacji????

Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss