dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--1234567-->
Bieżąca strona:4 z 7
Re: Pod Bukami I i II
Autor: Ziro (IP zapamiętane)
Data: 25 Sep 2007 - 15:32:17

Witam ! Pare zdjęć z kolejnego etapu sprzątania jaskini Pod Bukami II ( 22-23 wrzesnia br ) można zobaczyć: [www.hktj.i365.pl]
Pozdrawiam
Ziro
Speleo Brzeszcze

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 27 Sep 2007 - 20:23:58

Chłopaki... kawał genialnej roboty! wiem jak 'przyjemnie' się te śmieci stamtąd targa i muszę stwierdzić, że naprawdę pięknie to zrobiliście. Następnym razem może dajcie znać na forum, to jakaś para rąk do pomocy też się znajdzie.

Re: Pod Bukami I i II
Autor: marcus-007 (IP zapamiętane)
Data: 13 Oct 2007 - 10:03:43

Byłem wczoraj w PB II i zostałem mile zaskoczony - 3/4 śmieci zostało usuniętych, zostało ich jeszcze troche głębiej w szybie, ale samo wejście nie do poznania. Natomiast mam dwie uwagi do zwiedzających te jaskinie: po pierwsze ktoś dobierał się do złóż kalcytu przy studzience - po co?!!! Przecież na nic nikomu się on nie przyda, a przez te zadrapania traci całe swoje piękno... A druga i ważniejsza sprawa - prosiłbym o odpowiedzialne zwiedzanie jaskini - pojawiły się w niej już pierwsze kolonie zimujących nietoperzy.

To że jaskinia jest ogólno dostępna, to nie znaczy że wolno ją niszczyć.

PS. Co to za grzyby, które można spotkać głębiej w sztolni? Ciekawie wyglądają, a nie spotkałem się wcześniej z czymś takim:)

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Galman (IP zapamiętane)
Data: 11 Jun 2008 - 14:33:51



czy ktos ostatnio zagladal do Pod Bukami2.
"Brzeszcze"usunely cale smieci czy trzeba wczolgiwac sie po syfie??????

Re: Pod Bukami I i II
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 11 Jun 2008 - 17:44:42

brzeszcze wg opisu usunęły wszystkie kluczowe śmieci ale i tak pewnie wiele okazów się znajdzie w końcowych szczelinach.
trzeba pamiętać o zabraniu klucza do włazu.

Re: Pod Bukami I i II
Autor: kilerus (IP zapamiętane)
Data: 11 Jun 2008 - 22:14:59

Ale kolega pyta o 2!!!
Bylem tam jakis czas temu. Generalnie da sie wejsc. Trzeba z raz usiasc na tym gownie. Dalej w szybie tez jest troche smieci roznorakiej masci ale to do przezycia. Oczywiscie w głownej bardzo ciasnej szczelinie jest czysciutko.
U nas niestety zdazyla sie dosc nieprzyjemna historia. Ktos musial nadepnac na jakkas zdechla kure czy cos w tym guscie, zaraz przy wejsciu i smierdzialo tak, ze ja wychodzilem na wdechu i nie zartuje tutaj.

NOWA STRONA K.E.Ga

ZAPRASZAMY!!!

[www.keg.yoyo.pl]

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Galman (IP zapamiętane)
Data: 12 Jun 2008 - 20:39:30



oj Kilerus no to mnie zacheciles ........!!!!!!!!!!!!!


kiedy tam byliscie tzn. czy w tym roku????????

Re: Pod Bukami I i II
Autor: kilerus (IP zapamiętane)
Data: 12 Jun 2008 - 23:35:56

Bylem z kumplem w kwietniu.

Nie ma się co przejmować śmieciami. Przełazisz szybko nieprzyjemny kawałek i dawaj do szczeliny, a tam to już ściskająca uciecha ;)

NOWA STRONA K.E.Ga

ZAPRASZAMY!!!

[www.keg.yoyo.pl]

Re: Pod Bukami I i II
Autor: dzu (IP zapamiętane)
Data: 12 Nov 2010 - 14:18:13

Witam,

(piszę w tym wątku żeby nie zakładać nowego).

Ostatnio byliśmy ze znajomymi zrobić rekonesans przy "Pod Bukami". Niestety klapa zamontowana przez Brzeszcze jest już nadgryziona zębem czasu. Jak przybyliśmy na miejsce była lekko uchylona, uszkodzony jest jeden z zawiasów i nie mogliśmy ruszyć śruby (nie mieliśmy żadnych narzędzi bo miał być to czysty rekonesans bez eksploracji). Tak piszę bo może ktoś się będzie wybierał i będzie mógł coś ponaprawiać.

Mam jeszcze pytanie jak wygląda wstęp do jedynki (o ile nie mylę numerków jaskiń)? Jest tam piękna krata z zielonych rur o średnicy chyba 10cm i kłódka od środka (zresztą taki sam patent jest przy wejściu do kopalni [oczywiście o ile nie mylę dziur]). U kogo można zabiegać o klucz do kłódki?

Pozdrawiam

Re: Pod Bukami I i II
Autor: kudlacikus (IP zapamiętane)
Data: 13 Nov 2010 - 13:01:52

Cześć
W Jaskini „Pod Bukami I” nie było nigdy krat, ani kłódki. Klapa zamykana (o ile pamiętam) na śrubę M10 klucz 17. nie byłem od ubiegłego roku, ale nie sądzę by założono w tym czasie kratę.
„Pod Bukami II” nie miała żadnego zamknięcia. Ogólnie polecam jaskinię „I” (tą wyżej z klapą), ale teraz w niej zimują nietoperze, więc nie należy do niej wchodzić. Poczekaj do wiosny.... :)
Pozdrawiam




Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-11-14 22:25 przez kudlacikus.

Idź do strony:  <--1234567-->
Bieżąca strona:4 z 7


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss