dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--1234567-->
Bieżąca strona:3 z 7
Re: Pod Bukami I i II
Autor: kilerus (IP zapamiętane)
Data: 09 Apr 2007 - 10:20:30

wez duzo duzych workow

NOWA STRONA K.E.Ga

ZAPRASZAMY!!!

[www.keg.yoyo.pl]

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 02 Jul 2007 - 14:43:54

Przez ostatnie kilka dni spacerowałem nieco po tamtejszych okolicach. Jak powszechnie wiadomo, masa tam pogórniczych zapadlisk. Najprawdopodobniej największe - o którym była już kiedyś mowa na łamach forum - znajduje się w północnej części wzgórza, za przyklasztornym parkingiem.
W okolicy znanego otworu kopalni, nieopodal jaskini, idąc w stronę szczytu góry, można dostać się do ciekawego, zabezpieczonego drewnianą barierką, drożnego zapadliska, które zapewne prowadzi w głąb kopalni.
Na szczycie góry, idąc "od końca" drogi krzyżowej, wzdłuż muru klasztornego, w miejscu gdzie mur skręca w dół, jest ścieżka w prawo, która prowadzi w kierunku kolejnego zapadliska, które pomimo iż jest zasypane gałęziami i liśćmi, wydaje się być drożne.
Na uwagę zasługuje także ciekawa, dość wysoka (miejscami do ok. 6-7m) wychodnia wapienia, znajdująca się na południowo-wschodnim zboczu góry, tuż za murem klasztornym, także w okolicy drogi krzyżowej. Spora jej część została odsłonięta za sprawą wywróconego drzewa. Ścianę pokrywa ciekawa i ładna polewa naciekowa.

Pozdrawiam!



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-07-02 14:44 przez Infrat.

Re: Pod Bukami I i II
Autor: kilerus (IP zapamiętane)
Data: 05 Aug 2007 - 21:18:35

mam pytanie dzisiaj bylem w II. juz wczesniej bylem przy perlowym jeziorku. czy cos sie tam zawalilo, czy mi sie pomieszalo?
zaraz za miejscem gdzie trzeba sie kawalek poczolgac bokiem, wychodzi sie do gory miedzy bardzo waskimi scianami, podloga w tym miejscu ma ksztalt takiej pochylni. dalej widzialem tylko maly mocno zagruzowany przelaz. jakos inaczej to kojarze. a specjalnie tachalem ze soba statyw, zeby sdjecia porobic perlowemu jeziorku i naciekom :(

NOWA STRONA K.E.Ga

ZAPRASZAMY!!!

[www.keg.yoyo.pl]



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-08-05 21:19 przez kilerus.

Re: Pod Bukami I i II
Autor: egzor (IP zapamiętane)
Data: 06 Aug 2007 - 08:45:09

W nowym numerze Jaskiń jest plan tej najdłuższej kopalni.

Pozdrawiam :)
EGZOR z miasta śFiENtej Wieży.
:: [jurajskie.strony.pl] ::
Nie jestem grotołazem, nie jestem speleologiem,
lubię Jurę i wszystko co się z nią wiąże...
...jestem
JUROŁAZEM (bez licencji PZA).

Re: Pod Bukami I i II
Autor: hassel (IP zapamiętane)
Data: 07 Aug 2007 - 21:09:54



W nowym numerze jaskin jest tez mowa o szybie 60m. glebokosci (penetrowany w latach 60tych) kolo lesniczowki zakopane jakies 1,5 km. od Pod Bukami.CzY ktos ostatnio sprawdzal ten szyb ,jak wyglada teraz ????.

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 21 Aug 2007 - 17:01:59

a czy ktoś się w ogóle orientuje gdzie ta leśniczówka? bo ja niebardzo :/

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Ziro (IP zapamiętane)
Data: 21 Aug 2007 - 17:04:34

Zobacz na mapie :) Jest zaznaczona jak BYK :) A odnosnie szybu koło leśniczówki to jest całkowicie zasypany.
Pozdrawiam
Ziro



Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2007-08-21 17:06 przez Ziro.

Re: Pod Bukami I i II
Autor: maciek geolog (IP zapamiętane)
Data: 21 Aug 2007 - 22:41:44

mnie osobiście ciekawi ten problem opisany w tym artykule o Czernej z ostatnich jaskiń -
jakaś szczelina w rejonie dna jaskini gdzie wrzucony kamień wpada w dół.
czy ktos kojarzy to miejsce ?

Re: Pod Bukami I i II
Autor: marcus-007 (IP zapamiętane)
Data: 13 Sep 2007 - 12:39:44

Wejść do Pod Bukami II w zasadzie nie jest trudno, jednak trzeba to robić ostrożnie, bo trzeba się troszkę przeczołgać przez m.in. potłuczone butelki... Jednak jak dotrzesz do źródełka perłowego, to uznasz, że było warto. Ogólnie II ma ciekawszą szatę naciekową niż I, tyle tylko, że z wyjątkiem korytarza sztolni cały czas trzeba się czołgać po glinie.
Cieszę się, że można teraz się dostać do korytarzy sztolni, przedtem to same śmieci były... JPB I została "zakratowana" i to jest pewne utrudnienie, jednak zważając na śmieci - to było to konieczne. Swego czasu była połączona z II, ale teraz korytarz jest zasypany.

Re: Pod Bukami I i II
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 13 Sep 2007 - 19:36:55

Markus-007 - płaci Ci ktoś za wskrzeszanie starych tematów czy po prostu lubisz pisać cokolwiek bez uwzględnienia ostatnich postów (jak np. w tym przykładzie). Może dorwałeś sie wreszcie do neta i zaczynasz działać aktywnie bo kurcze ja już zgłupiałem i nie wiem czy cię ganić czy chwalić za całą serie odpowiedzi zupełnie nic nie wnoszącą na forum.

Idź do strony:  <--1234567-->
Bieżąca strona:3 z 7


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss