dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123-->
Bieżąca strona:2 z 3
Re: Jaskinia Mysia koło Częstochowy
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 12 Feb 2007 - 11:54:22

wzg3 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> W promieniu okolo 300 metrow od mysiej zrobil sie
> kolejny sredniej wielkosci opad terenu, moze cos
> puszcza, nie wiem, ale na to wyglada.


Co za "fachowe" określenia? Poziom conajmniej "uniwersytecki"! Może ktoś zrozumiał o co w tej wypowiedzi "chodzi" (może kolega z równorzędnej grupy przedszkolnej???) proszę mnie oświecić.

Jeśli coś (raczej ktoś) puściło, to wzg3 i to niezłą GAFĘ.

Pseudonaukowość wypowiedzi naprawdę jest powalająca. To kiedy rusza forum PSEUDOSPELEOLOGICZNE, bo to troszkę jakby nie dla niektórych.(ach zapomniałam, M.P. znów znalazł pretekst by ZAISTNIEĆ)

Asia

Re: Jaskinia Mysia koło Częstochowy
Autor: Jurasz (IP zapamiętane)
Data: 15 Feb 2007 - 22:34:21

Nie, no wzg3 napisał może nie stylistycznie ale wiadomo o co biega.
jak sprawdzisz ten opad to napisz może tworzy się nowa dziurka ?

Re: Jaskinia Mysia koło Częstochowy
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 16 Feb 2007 - 01:16:30

bede tam w niedziele wiec po weekendzie podam fotki.

Pozdrawiam.

Re: Jaskinia Mysia koło Częstochowy
Autor: egzor (IP zapamiętane)
Data: 16 Feb 2007 - 11:23:48

Teren tak jest siłnie spękany. Jaskinie mają charakter szczelinowy - podobnie jak Mysia. Wątpie aby nagle coś się tam nagle sporego pojawiło bez konieczności mozolnego odgruzowywania szczelin zasypanych materiałem powieżchniowym.

Re: Jaskinia Mysia koło Częstochowy
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 16 Feb 2007 - 13:09:19

To fakt, teren jest spekany ale i zasmiecony.
Spekany, poniewaz lezy na wapieniu dosc kruchym, zasmiecony hmm, wiadomo:)

w poblizu przy gorze Osona jest kilka spekan,ale tak jak egzor pisze, trzeba sie sporo pociskac zeby wejsc.

Pozdrawiam.

Re: Jaskinia Mysia koło Częstochowy
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 16 Feb 2007 - 15:05:49

Mam jakąś psychozę związaną z tym wzgórzem.

W czasach młodości obejrzałem pewien film SF - Pożeracze czasu (Langoliers) i tam jest taka scena jak pożeracze wychodzą zza łysego wzgórza na którym są słupy wysokiego napięcia. Ilekroć tam przejeżdżam to od razu to miejsce kojarzy mi się z tym filmem.

Re: Jaskinia Mysia koło Częstochowy
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 16 Feb 2007 - 20:04:24

:) kiedys mozna bylo na wzgorzu wejsc po drabince stalowej do fajnej komory:) bo ta cala gora to nasyp, kiedys pod nia byla woda gromaczona, najpierw jako pobor wody, pozniej korzystala z niej straz pozarna a teraz zacementowali wejscie;) zostaly tylko kominy na gorze;))

Pozdrawiam

Re: Jaskinia Mysia koło Częstochowy
Autor: egzor (IP zapamiętane)
Data: 17 Feb 2007 - 00:33:18

Hale i stalowe rury o przekroku około 0,8 metra prowadziły do samej huty. W zeszłym roku wykopali je z ziemi a ze dwa lata wcześniej ukryli lub zamurowali wszystkie wlazy do przepompowni.
Kilka fotek mam na stronie.[jurajskie.strony.pl]
Za to wiosną świetne wrażenie robi prędziszowski kamieniolom. Wedrując jego dnem można się poczuć jak jakiejś baśniowej krainie. Zielone pagorki porośniete drzewami, białe skalne urwiska z brunatno-czerwoną glebą...
... i nagle w tle ukazują się KOMINY HUTY.

Niedaleko znajduje się także chłopska zagroda. Drewniana chaupa, stodoła i rosnace wiekowe drzewa na tle gigantycznej, niebieskiej hali walcowni blach.

Pozdrawiam
EGZOR

Re: Jaskinia Mysia koło Częstochowy
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 17 Feb 2007 - 00:36:09

z opisu strony:) co do psiakow to jest ich wiecej, juz okolo 6, tworza jedna grupe, ale wystarczy butelka po napoju i juz ich nie ma;)

Pozdr.

Re: Jaskinia Mysia koło Częstochowy
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 19 Feb 2007 - 08:25:14

Jurasz Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie, no wzg3 napisał może nie stylistycznie ale
> wiadomo o co biega.
> jak sprawdzisz ten opad to napisz może tworzy
> się nowa dziurka ?

Chwilę mnie nie było w internecie i co zobaczyłam?

Panowie z jednej uniwersyteckiej ławki??? Ten "uniwerek" to chyba na jednym z Częstochowskich wysypisk.

Opad może być np. atmosferyczny ... (Muszę jednak skomentować skoro brak obeznanych lub umierają ze śmiechu)

No nie. "Małpa znalazła beret i już wierzy, że jest komandosem a druga utwierdza ją w tym i mówi do niej : pułkowniku!"

Kto nie zrywa boków przed komputerem? Pan nauczyciel nic nie zauważył (czyżby reprezentował ten sam poziom?), może nawet prowadzi wykłady na tej uczelni.
Dno,wodorosty,dno,wodorosty itd. ....

WSZYSTKO RZECZ JASNA O MYSIEJ

Przerażające jest to,że czytają takie BZDURY ich rówieśnicy (młodsi raczej na te strony nie zaglądają) i mogą je traktować SERIO.

Asia

Idź do strony:  <--123-->
Bieżąca strona:2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss