dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  1234-->
Bieżąca strona:1 z 4
Przygoda z dreszczykiem w jaskini jurajskiej
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 17 Apr 2005 - 11:18:23

Na pewno każdy z nas miał jakąś smieszna ale i niw=ewesoła sytuacje w jaskini - ja np penetrując jaskinie Sopli Lodu w Rzędkach utknałem głowa w dłó w zacisku i nie mogłem sie ruszyć ni to w przód ni to w tył ale ruchem robaczkowym jakoś wyszedłem na słońce
czekam na inne ciekawe opisy ?
maciek

Re: Przygoda z dreszczykiem w jaskini jurajskiej
Autor: Mx (IP zapamiętane)
Data: 17 Apr 2005 - 11:53:46

Ja przy przekopywaniu zawału zostałem zasypany "na kucąco" po klate głazami z piaskiem, cudem nie spadła na mnie wanta zaklinowana nad moją głową, naszczęście udało mi się wygrzebać i wycofać z miejsca obwału, w sumie 7m korytarza sie nam zawalilo i trza od nowa zaczynać robote z szalowaniem :)
Pozdrawiam
Mx
PS w tym samym miejscu rok wcześniej kumplowi taka 50kg wanta wysuwając sie ze ściany przycisnęła nogi, sam by nie dał rade wyjść, ale jakoś j przesunęliśmy i sie "wydobył" na powierzchnie........więcej tam nie pojechał :)

Re: Przygoda z dreszczykiem w jaskini jurajskiej
Autor: wujek (IP zapamiętane)
Data: 17 Apr 2005 - 18:05:50

ja pierdziu nigdy nie zapomne zacisku w szczelinie Frakcji N (tym bardziej ze nie jestem jakims tam patykiem =>nawet w Bakku mialem problem - 20 minut wiercenia)
ten pierwszy zacisk byl trudny moze ZI ale drugi na bank ZII no i ja go mialem przejsc...
skonczylo sie tak ze po jakims pol godziny no maximum 40 minut roboty jakos tam przelazlem ale w samych majtakach bo kombinezon zostal na scianach:wacko:
co do powrotu nie chce sie wypowiadac - wole o tym jak najszybciej zapomniec
ZACISKOM MOWIMY STANOWCZE...LITOSCI:P

Re: Przygoda z dreszczykiem w jaskini jurajskiej
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 17 Apr 2005 - 22:08:33

A ja chyba tylko cudem wyszłem o własnych siłach z zaczadzonej jaskini szczeliny niegowonickiej i żyję. I powiedziałem sobie wtedy "życie jest piękne"
Mariusz Bąk

M.

Re: Przygoda z dreszczykiem w jaskini jurajskiej
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 19 Apr 2005 - 21:45:33

Nawiązując do tych przygód wspomne o przygodzie jak eksplorujac jedna z jaskiń koło Smolenia w namulisku znaleźliśmy bagnet i pocisk artyleryjski - do dzisiaj jestem ciekaw skąd sie tam wziął ?
maciek

Re: Przygoda z dreszczykiem w jaskini jurajskiej
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 19 Apr 2005 - 21:50:16

Jest dosc prosta odpowiedz w pewnym schronisku sklanym na jurze pewien AKOWIEC z Częstochowy za okupanta ukrywal bron. Pewnie w jaskini w smoleniu bylo podobnie


Pozdrawiam

Re: Przygoda z dreszczykiem w jaskini jurajskiej
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 19 Apr 2005 - 22:04:01

Czytałęm o ile się nie myle w jednym z numerów Eksplorancika o gości zwanym Ptyś który okradał kiedyś sklepu ala Pewex i chował siebie wraz z łupem w jaskiniach jurajskich koło Olsztyna a później przeniósł sie w Pieniny
maciek

Re: Przygoda z dreszczykiem w jaskini jurajskiej
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 19 Apr 2005 - 22:08:03

Maciek a słyszałeś też że w tej chwili nad Krakowem lata Twardowski i szuka swej jaskini. Wiadomość z radia Kosmos 666!
M.B

M.

Re: Przygoda z dreszczykiem w jaskini jurajskiej
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 19 Apr 2005 - 22:12:14

Słyszałem że znalazł na Księżycu skały jurajskie a w nich jaskinie Studnisko II o skromnych wymiarach 100km długości i 10km głębokości.
W środku jaskini lata kometa Haleya !
maciek

Re: Przygoda z dreszczykiem w jaskini jurajskiej
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 19 Apr 2005 - 22:17:08

Ale to nie wszystko jest tam też dużo grotołazów ufoludków.
M.B

M.

Idź do strony:  1234-->
Bieżąca strona:1 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss