dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
jaskinia głęboka oszołomstwo prawdziwe
Autor: grot (IP zapamiętane)
Data: 12 Apr 2005 - 20:28:58

W tym momencie doszły mnie słuchy od kolegów z klubu którzy przyjechali z Podlesic mocno zdruzgotani i w pienieni! Widzieli na własne oczy bandę kretynów(to są prawdziwe oszołomy) którzy z pochodniami w rekach zwiedzali jaskinię głęboką kopcąc nimi po ścianach i stropie zakrapiając tą zabawę tanimi winami typu BYK, z jakimś grajkiem w ręku z którego leciał ostry rap. Widząc co się dzieje zainterweniowali osobiście i omal zdrowia i życia nie stracili, ponieważ ta banda oszołomów rzuciła się na nich z pięściami. Pozostała im tylko ucieczka. Panowie ten kraj jest bardzo chory gdy juz do takich incydentów dochodzi!!!!!!!!!!!!!!
grot

Re: jaskinia głęboka oszołomstwo prawdziwe
Autor: glista (IP zapamiętane)
Data: 12 Apr 2005 - 20:51:36

Jak coś takiego słyszę, to mam ochotę zakratować wszystkie jaskinie!!!

Re: jaskinia głęboka oszołomstwo prawdziwe
Autor: Model (IP zapamiętane)
Data: 13 Apr 2005 - 00:04:26

I ten przyklad pokazuje przed kim i dlaczego zamyka sie jaskinie. A cale to gadanie o prawnych aspektach i slusznosci to, (przepraszam za wyrazenie) zwykle pieprzenie.

Re: jaskinia głęboka oszołomstwo prawdziwe
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 13 Apr 2005 - 00:12:19

Nie chodzi o to ze jaskinie zamykacie, tylko o to aby dostep byl latwiejszy, to znaczy aby ta jasknie otwierac czesciej

Re: jaskinia głęboka oszołomstwo prawdziwe
Autor: Piotras (IP zapamiętane)
Data: 13 Apr 2005 - 00:18:24

Jeśli ktoś jest zainteresowany to znajdzie okazję.. W ten weekend też będą na pewno otwarte dwie ciekawe jaskinie..



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2005-04-13 00:30 przez Piotras.

Re: jaskinia głęboka oszołomstwo prawdziwe
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 13 Apr 2005 - 00:29:41

To wiem:)

Re: jaskinia głęboka oszołomstwo prawdziwe
Autor: Chudy (IP zapamiętane)
Data: 13 Apr 2005 - 10:09:17

Model Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> I ten przyklad pokazuje przed kim i dlaczego
> zamyka sie jaskinie. A cale to gadanie o prawnych
> aspektach i slusznosci to, (przepraszam za
> wyrazenie) zwykle pieprzenie.

No jasne! Zamurujmy wszystkie jaskinie, ogrodźmy wszystkie lasy, jeziora, ruiny zamków, postawmy strażników z bronią tylko dlatego że kilku baranów może je zniszczyć. Co trzeba zamykać to zamykać, reszta i tak już jest zniszczona. Nie chciał bym żeby idąc w Olsztynie do jaskiń musiałbym miesiąc wcześniej załatwiać pęk kluczy.

Oczywiście jestyem zbulwersowany tym zdarzeniem, pochwalam obywatelską postawę kolegów no i dobrze że im się nic nie stało. Może trzeba było chłopaków poprosić żeby zgasili pochodnie a im poświecić swoim światłem coś im opowiedzieć itd.,wiem, wiem, z takimi ludźmi trudno rozmawiać. A może trzeba było wezwać posiłki, zaczekać przy wyjściu no i ,przepraszam za wyrażenie, wpi..lić im przed otworem :)

Chudy

Re: jaskinia głęboka oszołomstwo prawdziwe
Autor: model (IP zapamiętane)
Data: 16 Apr 2005 - 10:05:19

Chudy! Jestem za.

Re: jaskinia głęboka oszołomstwo prawdziwe
Autor: Zenek (IP zapamiętane)
Data: 21 Apr 2005 - 09:04:29

W sumie racja
bedąc w Towarnej też miałem towarzystwo jakiś grandziarzy. Mało tego zostawili w partiach wstępnych pamiątkę w postaci rdzawego pawia...(pozostałości spożytego wina)
na szczęście nie było go czuć głębiej a gromada widząc że nie jest sama zebrała się do domu...

Zamykać czy nie zamykać oto jest pytanie...

Re: jaskinia głęboka oszołomstwo prawdziwe
Autor: Aneta (IP zapamiętane)
Data: 22 Apr 2005 - 12:36:51

Od dłuższego czasu obserwuję dyskusję na temat, czy zamykać jaskinie, czy nie, przy czym opiera się ona przeważnie na ograniczeniu dostępu osobom z poza klubów. Uważam, że niekoniecznie szanowanie jaskiń musi się wiązać z członkostwem w klubie, a raczej z poziomem świadomości, wiedzy, pokory, wyobraźni, wyszkolenia, no i oczywiście kultury osobistej. Parę lat temu, gdy dopiero zaczynałam eksplorację jaskiń, spotkałam człowieka, który zszedł do Żabiej, postukał dość głośno i wyszedł chwaląc się odłupanym trofeum. Nie był to jednak nieświadomy małolat, lecz ratownik, zrzeszony jak najbardziej... Przeżyłam szok(poważnie!) i postanowiłam nie zrzeszać się nigdy... Niedawno zwróciłam uwagę paru chłopakom(raczej typ nieświadomych małolatów), żeby nie niszczyli nacieków butelkowych. Zawrócili, a potem stwierdziłam że połamali jeszcze więcej. Jaskinie są dla mnie świętością i nie jestem w stanie tolerować ich dewastacji. Kiedy widzę coś takiego - jestem za zamknięciem, jak najbardziej, ale nie wierzę że to coś zmieni, skoro nawet członkowie klubów potrafią niszczyć...Myślę, że to nie dotyczy członków tego forum.
Pozdrawiam wszystkich

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss