dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--1234-->
Bieżąca strona:3 z 4
Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 13 Oct 2006 - 19:44:07

Byłem tam dzisiaj na rowerze. Górka jest rozległa i ciężko było znaleźć tam otwór jaskini, w dodatku zasypany. Czy potrafi ktoś opisać, w którym to dokładnie miejscu było?

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: Lidon (IP zapamiętane)
Data: 02 Jun 2007 - 00:25:49

Chyba jest tam ślad po Sztolni Odwadniającej do Przemszy - zagłebienie terenu byc może do przekopania ?

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 02 Jun 2007 - 19:49:26

W Ciężkowicach? Sztolnia Odwadniająca? Lidon napisz coś na ten temat, bo pierwsze o tym słyszę.

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: Lidon (IP zapamiętane)
Data: 02 Jun 2007 - 22:39:41

Nie chodzi mi o Ciężkowice tylko o Długoszyn.

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 04 Jun 2007 - 17:09:58

a... Długoszyn. No - to jest ciekawa sprawa. Bo sztolnia tam na 100% była (i pewnie jest). Na powierzchni natomiast jest sporo rowów, zaglębień terenu, etc. co sprawia, że poszukiwania nie są proste. Sztolnia jest nawet naniesiona na mapach, ale niestety są one poza moim zasięgiem. Kręcę się tam dość często, próbując namierzyć jakąś dziurę, którą możnaby się dostać do środka tej sztolni, ale póki co bez skutku.
Poza tym, jestem pewien, że na długoszynie było sporo szybików, które na dnie miały rozwiniętą infrstrukturę wyrobisk - stosunkowo niewielką, ale zawsze.
Temat dość ciekawy, i może kiedyś "puści" - byłoby ekstra.

Jeżeli ktoś wie coś więcej na ten temat i ew. chciałby połączyć siły, to proszę o PW, albo e-mail: infrat@interia.pl

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: Lidon (IP zapamiętane)
Data: 05 Jun 2007 - 22:17:05

Tak jak się dowiedziałem dokładną mapę z lokalizacją sztolni mają archiwum jaworznickim i zasypana a raczej zamulona jest przez nanosy Przemszy na bardzo krótkim odcinku bo dość szybko na początku wznosi się jej spadek i dalej na mur beton jest drożna.Poza tym na jej lini sa obmurowane szybiki wentylacyjne - wąskie ale chyba nawet jednym dałoby się wejść - miejsce to znają okoliczni grzybiarze .
Z tym że chyba żeby nikt nie wpadł służby leśne wrzuciły tam gałęzie - zimą jest tam jednak spory wytop.

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 06 Jun 2007 - 01:43:00

Ja szukając czegoś na jej temat, dowiedziałem się też, że wysoce prawdopodobne jest, że miejscowe szamba niektórych działek, mają ujścia gdzieś właśnie w tej sztolni - na ile jest to prawda, to nie wiem, ale tak słyszałem.
A czy Ty wiesz, gdzie ów szybik się znajduje? Może warto byłoby sprawę zbadać dokładniej?

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: Lidon (IP zapamiętane)
Data: 06 Jun 2007 - 23:48:56

Niestety nie.

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 02 Jul 2007 - 16:10:56

Udało mi się na jakieś 90% zlokalizować otwór tej sztolni. Jest zasypany gruzem, śmieciami i ziemią, ale wydaje mi się, że z pewnym nakładem sił, można będzie się do tego dostać. Postaram sie niebawem zamieścić zdjecia.

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: Robert (IP zapamiętane)
Data: 04 Jul 2007 - 13:59:17

jeśli Przemsza i ewentualnie szamba mają kontakt z tą sztolnią to może być kłopot z siarkowodorem i nawet metanem, warto ostrożnie podejść do tematu

Idź do strony:  <--1234-->
Bieżąca strona:3 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss