dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--1234-->
Bieżąca strona:2 z 4
Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 23 Sep 2006 - 18:30:39

O jakie upadowe Ci chodzi - nieczynnych juz kopalń węgla ( jedna taka upadowa w dobrym stanie jest przy cmentarzu ) czy starej kopalni rud ( sztolnia odwadniajaca tej kopalni dochodziła do rzeki -
chcemy się dostać do tej kopalni ale trzeba przekopać mały zawał w otworze )
Kopalnia ta była bardzo rozległa.

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: hassel (IP zapamiętane)
Data: 24 Sep 2006 - 12:46:53

A to teraz mnie Zaskoczyles,nie wiedzialem ze tego tyle tam jest!!.Gdzie jest zasypany otwor tej sztolni?

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 24 Sep 2006 - 18:33:03

Ten zasypany otwór jest niedaleko skał na Długodzynie tam gdzie jest wiadukt ale na powierzchni nie ma obecnie po tym śladu tak byś mógł go zlokalizować.

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: hassel (IP zapamiętane)
Data: 27 Sep 2006 - 19:49:27

A czy ktos z Was poszykiwal jaskinni na Wielkanocnej Gorze (to tez te okolice ),jest tam podobno spora proznia o zawaliskowym charakterze ,zasypana jakis czas temu przez tubylcow z uwagi na jej niebezpieczny charakter (zawaly).To jest informacja ze starych Jaskin (199?) .Pytanie do M.-Probowales kiedys namierzyc ta, proznie ? w koncu to Twoja notka byla o tej dziurze!!.

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: hassel (IP zapamiętane)
Data: 29 Sep 2006 - 21:16:52

Bede namolny i spytam jeszcze raz :Jaworzno Ciezkowice -gora Wielkanocna -zasypany otwor duzej prozni!!!-czy KTOS EKSPLOROWAL TEN REJON?:

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: M (IP zapamiętane)
Data: 30 Sep 2006 - 18:30:09

Sprawdzałem ten problem nie raz nie dwa lecz otwór tej próżni nadal jest zasypany i niedostępny, nawet zimą nie widać tam wytopów.


Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 02 Oct 2006 - 19:58:15

Czy mógłby ktoś podać nieco więcej informacji na temat tej próżni??

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: hassel (IP zapamiętane)
Data: 03 Oct 2006 - 17:37:35

zdaje sie ze poza tym ,ze byla duza i zostala zasypana to nic o niej nie wiadomo!!!!!

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 11 Oct 2006 - 20:49:59

Dowiedziałem się od taty mojej koleżanki, który dzieciństwo spędził na Górze Wielkanocnej, że nie przypomina sobie żadnej jaskini, natomiast był tam wielki dół, do którego wjeżdżał na nartach. Dół ten został zasypany. Sbrubuję się od niego dowiedzieć trochę więcej informacji na temat wyglądu tego dołu.

Re: Podziemiac w Sodowej Górze Jaworzno
Autor: hassel (IP zapamiętane)
Data: 12 Oct 2006 - 22:32:32

Popytaj go o jakies ciekawostki w tej okolicy a nuz cos sobie przypomni -tajemnicze otwory te sprawy!!!???

Idź do strony:  <--1234-->
Bieżąca strona:2 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss