dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--1234-->
Bieżąca strona:3 z 4
Re: Studnisko / Pod Sokola g.
Autor: Michał_J (IP zapamiętane)
Data: 08 Sep 2010 - 15:11:58

Żaden z otworów w scianach poczatkowych sal studniska nie prowadzi do jaskini pod sokolą górą. Co więcej, żaden z nich nie przekracza długosci kilku metrów. Wszystkie zamykają się litymi ścianami więc nie ma mozliwosci że są zasypane.

Re: Studnisko / Pod Sokola g.
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 08 Sep 2010 - 15:34:07

Michał_J Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Żaden z otworów w scianach poczatkowych sal
> studniska nie prowadzi do jaskini pod sokolą
> górą. Co więcej, żaden z nich nie przekracza
> długosci kilku metrów. Wszystkie zamykają się
> litymi ścianami więc nie ma mozliwosci że są
> zasypane.
yhymmm ;D


radziłbym ostrożność w snuciu takich jednoznacznych stwierdzeń



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-08 15:36 przez wt2.

Re: Studnisko / Pod Sokola g.
Autor: Michał_J (IP zapamiętane)
Data: 08 Sep 2010 - 18:09:38

Tak się składa że we wszystkich okienkach w scianac i stropach studniska byłem osobiście. Znam tez wspomnianych osobników. A Ty skąd masz takie informacje?

Re: Studnisko / Pod Sokola g.
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 08 Sep 2010 - 21:07:49

Michał_J Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Tak się składa że we wszystkich okienkach w
> scianac i stropach studniska byłem osobiście.
> Znam tez wspomnianych osobników. A Ty skąd masz
> takie informacje?

hmm..gdybyś znał "tych osobników" to byś pewnie mnie znał, a ja bynajmniej Ciebie nie znam :)

Re: Studnisko / Pod Sokola g.
Autor: Michał_J (IP zapamiętane)
Data: 08 Sep 2010 - 22:27:01

Znam bardzo dobrze jednego. Najbardziej wiarygodnego, tego ktory kartował niedawno studnisko i wspomniane partie. Jesli jestes w temacie to pewnie wiesz o kogo chodzi. Poza tym wiem jak wyglądają wszystkie te korytarze.

Re: Studnisko / Pod Sokola g.
Autor: Zodiak (IP zapamiętane)
Data: 10 Sep 2010 - 23:12:50

Wielokrotnie odwiedzam Studnisko. Od początku swojego zamiłowania do jaskiń gromadziłem materiały na temat tej jaskini jak i jej "siostry" Pochyłej, i prawdą jest, że kiedyś pewna grupa grotołazów "geologów" dokonała tego tak zwanego "przekopania" i połączenia obu jaskiń. Wyobrażając sobie położenie obu jaskiń wewnatrz Sokolej Góry i ich wspólne sąsiedztwo można zorientować się gdzie chłopcy dokonali połączenia. Jednak na szczęście połączenie zostało sprytnie zniwelowane, szkoda by było mikroklimatu. Kończąc temat, nie ma się o co kłócić. Obie jaskinie są wyjątkowe, dlatego niech zostaną oddzielne. Życie unikalnego chrząszcza, pająka i nietoperza niech pozostanie nienaruszone. Niech ekosystem sam decyduje co dla niego najlepsze.
Odbiegając od tematu, to czasem nie zauważyliście po ostatnich ulewnych dniach, tygodniach, czy miesiącach lekkiej erozji skalnej w Studnisku? Tak jak by tam więcej kamieni od stropu po spadało. Podobna sytuacja w gałęzi jaskini Urwistej.

Re: Studnisko / Pod Sokola g.
Autor: Michał_J (IP zapamiętane)
Data: 11 Sep 2010 - 08:46:01

Jak juz kiedys pisałem w innym wątku a tych jaskiniach, połączenie bylo. Ale nie w żadnym z miejsc o których mówił kolega wt2.

Re: Studnisko / Pod Sokola g.
Autor: Michał_J (IP zapamiętane)
Data: 13 Sep 2010 - 22:17:15

drogi kolego wt2, dowiedziałem się troszke o twojej akcji z 2008r i widzę że władasz taką samą fantazją jak kilku forumowych "miszczów" ;) za pewne chciałeś rozładować żal spowodowany stratą kasy na osadzenie punktów w sali wejściowej, za które zreszą chciałeś dosać zwrot pieniążków z pza (pza na szczęście cię przegoniło, punkty osadziłeś nielegalnie, wszak to rezerwat a poza tym nie jesteś ekiperem) Wiele zachodu i monety musialo kosztowac cię też dostarczenie agregatu który pół nocy warczał w rezerwacie obok otworu studniska, abyś mógl zasilić wiertarkę i halogen rozświetlajacy salę. To że na co dzień działasz z początkującymi dla których jesteś guru (masz podstawowy kurs!) nie znaczy że na tym forum ludzie tak łatwo dadzą się nabrać na tani kit.

Re: Studnisko / Pod Sokola g.
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 14 Sep 2010 - 11:02:08

szukanie teorii spiskowych to już chyba standard na tym forum. Cokolwiek napisze "nowy" zwłaszcza ten nieznany w hermetycznym światku jaskiniowym od razu jest uważane za kłamstwo i najlepiej jak "rada starszych" odnajdzie na niego haki, uzna za bajkopisarza i wyśmieje.

Założe się, że jakby zarejestrował się za chwilę ktoś nowy i napisał "okryłem nową jaskinie" - to niezależnie od tego czy byłaby to prawda i tak zostałby wyśmiany... dlaczego ? powodem jest Wasze rozżalenie nad tym że Wy nic nie odkryliście, albo że ktoś kto się dopiero pojawił, ma 3 posty, jest nieznany, nie należy do speleoklubu, nie ma KTJ, i na pewno śmieci w jaskiniach więc jest gorszy od Was. I tym właśnie różnią się wspinacze, turyści od "jaskiniowców" - najlepiej nie informować, zachować dla siebie lub garstki osób, skrzętnie zamknąć, ukryć - to się liczy... paranoja...

Wracając do tematu:

Powiedz swojemu informatorowi, że na szczęście nie wie o wszystkim. Na szczęście wie tylko porażce.

PS. nigdy NIC nie chciałem od pza - stać mnie jeszcze na takie rzeczy wiec Ty albo Twój informator jest nieco niedoinformowany. Poza tym pisząc przewodniego posta tej rozmowy miałem coś na celu - właśnie to osiągnąłem w może nieco podstępny sposób... ale jednak ;D - Żegnam!

Re: Studnisko / Pod Sokola g.
Autor: Michał_J (IP zapamiętane)
Data: 14 Sep 2010 - 19:44:42

Żegnaj;)

Idź do strony:  <--1234-->
Bieżąca strona:3 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss