dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
DUO
Autor: snikers (IP zapamiętane)
Data: 23 Jan 2007 - 00:56:44

Witam...
Duo 5 czy 8 LED?
Prosilbym o wypowiedz uzytkownikow tegoz swiatla.
z góry dziekuje i pozdrawiam

Re: DUO
Autor: michal_aniol (IP zapamiętane)
Data: 23 Jan 2007 - 01:09:04

14 led :) Zależy czy potrzebujesz takiego mocnego światła czy nie. Sam mam czternastkę i na trybie maksymalnym "sciany sie topią", oczywiście kosztem czasu świecenia. Ale na średnim trybie stosunek jasność/długość świecenia jest przyzwoity. Jeśli nie masz kasy na led 14 to weź led 8.

Pozdrawiam
Michał Pawlikowski

Re: DUO
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 23 Jan 2007 - 07:28:18

tym wiecej tym lepiej :D
[www.merec.webpark.pl] bqardzo przyzwoite ceny w porownaniu do Petzla

Re: DUO
Autor: Jacooś (IP zapamiętane)
Data: 23 Jan 2007 - 10:47:28

Mam duo 8 i wydaje mi sie wystarczające, do momentu gdy obok nie ma kogos z duo 14 ;).
Teraz akumulator i baterie sa coraz bardziej pojemne.
Ale pomijając alternatywę 5 czy 8, ja osobiście poczekałbym na mocniejsze swiatło w (miejmy nadzieję) rychłej promocji nastepcy myo xp.
Pozdrawiam - Jacooś

Re: DUO
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 08 Feb 2007 - 12:19:01

DUO 8 LED w zupełności Ci wystarczy. Pracuje w 3 trybach. Wydaje się bardziej ekonomiczne od 14 LED. Wiesz można jeszcze poczekać 5 lat i kupić coś dużo lepszego. Technika LED gna do przodu, to tak jak z komputerami.

W czołówkach DUO można sobie wymieniać wkłady np. z 5 na 8 potem 14 a za jakiś czas Petzl znowu nas czymś uraczy.

Pozdrawiam. Asia

Re: DUO
Autor: Beskidowiec (IP zapamiętane)
Data: 08 Feb 2007 - 19:07:38

Postanowiłem zastąpić moje dwie stare czołówki Petzl ZOOM (jeszcze z kolekcji 1985!) nowym
sprzętem. Mam zamiar zakupić właśnie LED 8, lub LED 14. Mam jednak problem, bo nie wiem,
która z wymienionych czołówek bardziej zaspokoi moje oczekiwania. Czołówkę chciałbym
zamontować na kasku, ale również baterie powinny znalęźć się na nim (z tylnej strony).
Interesują mnie więc tylko takie czołówki, które mają styłu pojemnik na baterie. Jednocześnie
chciałbym posiadać czołówkę z maksymalnie mocnym światłem. Czy istnieją różne warianty
LED 8 i LED 14 - zależne od rodzaju i ilości baterii możliwych do umieszczenia w pojemniku?
Pozdrawiam. Adam Sanak

Re: DUO
Autor: kkacper (IP zapamiętane)
Data: 08 Feb 2007 - 21:37:47

Zdecydowanie polecam DUO LED 14. Jest taka wersja (E63 L14) do mocowania na stale na kasku Erin. Troche tansza niz wersja z "gumkami". Dalem za nia w zeszlym roku 348 PLN z 10 % rabatem (Sportiva Gliwice). Istnieje tez wersja z odpinanymi akumulatorami - do jaskin niepraktyczne. Jesli chodzi o zasilanie i czas pracy (20 stC):

zasilanie 4xLR6 alkaliczne
halogen - 4 h
LED tryb optimum - 10+ h
LED tryb maximum - 3,5+ h
LED tryb economic - 63+ h

zasilanie 4x LR6 NiH
halogen - 5,5 h
LED tryb optimum - 17+ h
LED tryb maximum - 5+ h
LED tryb economic - 70+ h

Ja zamiast oryginalnych akumulatorow Petzla stosuje Sony 2700 mAh. Spisuja sie swietnie a sa kilka razy tansze od oryginalu. Jesli chodzi o swiatlo - tak jak ktos napisal "topi skale ;)". Ja nawet krecilem kamera i wychodzi przyzwoicie

pozdrawiam - nie tylko normalnych - he he he...

kkacper




Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-02-08 21:45 przez kkacper.

Re: DUO
Autor: michal_aniol (IP zapamiętane)
Data: 08 Feb 2007 - 21:38:38

Zarówno led 8 i 14 mają montaż baterii z tyłu kasku. Można je bodaj jeszcze kupić w wersji z dodatkowym pojemnikiem na baterie, ale to juz jest bardzo drogie i nieporęczne. Jeśli chcesz maksymalnie mocne światło to wspomniana led 14 spełni Twoje oczekiwania. Najlepiej wejdź na strone www.petzl.pl i tam sobie obejrzyj ofertę.

Dopisek: kkacper mnie uprzedził ;)

Pozdrawiam
Michał Pawlikowski



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-02-08 21:39 przez michal_aniol.

Re: DUO
Autor: sandwich (IP zapamiętane)
Data: 09 Feb 2007 - 06:36:21

DUO Belt z bateriami "na sznurku" jest chyba nawet tańsze od normalnego. Nie ma się, co zastanawiać. 14 lepsze światło i szybciej zżera baterie, ale nie musisz chodzić na maxa. Kup 14, bo jak kupisz 8 to będziesz zawsze się zastanawiał, czy nie lepiej było dodać "parę groszy" i będziesz miał ten niedosyt itd.

Re: DUO
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 02 Mar 2007 - 09:59:10

A co lepiej DUO czy Myo XP?

Mam starą megę, chcę wymienić na diody, żeby dłużej świecić. Jakiej jakości są tanie czołówki dostępne na allegro? Warto taką kupić na 'jurę' czy się nie wygłupiać i kupić od razu Petzla?

Czy może da się sensownie przerobić megę? Bawił sie ktoś w modyfikacje z diodami i zewnętrznymi akumulatorami? A jak zwykłe akumulatory to które polecacie i jaką ładowarkę do tego?

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss