dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3
szpejerka
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 13 May 2005 - 13:58:16

Co wy nosiciw szpejerce ? lub co waszym zdaniem powina sie tam znajdować ? pozdrawiam

Re: szpejerka
Autor: Mx (IP zapamiętane)
Data: 13 May 2005 - 14:52:08

Hmmm, szpejarka to :
a)szeleczki do noszenia friendów expresów itp na długich drogach
b)miniwór jaskiniowy noszony przy pasie

Penie chodzi ci o odpowiedź b) :) ja tam nosze szturmżarcie i Spatha i nic pozatym, czasem sie tam wrzuci shunta, albo małpe :)
Pozdrawiam
Mx

Re: szpejerka
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 13 May 2005 - 23:18:22

W dół szpej do wychodzenia, w górę do zjeżdżania ale przedewszystkim apteczka - powinna być na każdej akcji jaskiniowej przynajmniej jedna.
Poza tym to zależy od charakteru akcji i czasu przebywania w niej, może to być szturmżarcie, a może czapka, a może zapas baterii, a czasem zapasowe kółka do rolki ;) .

Re: szpejerka
Autor: Mx (IP zapamiętane)
Data: 14 May 2005 - 00:00:38

Jak już tak rozmawiamy o szpejarce, to zadam proste pytanie, jakiego kształtu szpejarke preferujecie? z okrągłym dnem czy "płaską", a może macie własne patenty ?
Mx

Re: szpejerka
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 14 May 2005 - 18:30:20

Ja tam wolę okrągłą - mniej się zahacza. I jeszze lubię jak ma "komin" mam pewność wtedy, że nic mi z niej nie wyleci:)

Re: szpejerka
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 16 May 2005 - 08:32:36

chdzi mi o ta jakiniowa

Re: szpejerka
Autor: patryk (IP zapamiętane)
Data: 16 May 2005 - 08:36:34

a karabinki osobiste jak jest ich wiecej to do szpejerki, czy do uprzazy ???????????????

Re: szpejerka
Autor: Rufio (IP zapamiętane)
Data: 16 May 2005 - 13:42:06

więcej, tzn ile? Jaki jest sens noszenia dodatkowych, wolnych karabinków OSOBISTYCH w liczbie większej niż 2? Osobiście nosze 1 i jest w szpejarce, albo przy szpejarce, chyba, że jest akurat w użyciu :)
Osobiści uważam, ze wygodniej mieć nieużywany sprzęt w jednym miejscu, łatwiej i szybciej pozbyć się "kotwicy" przy pokonywaniu zacisku. Jesli wisi ci pełno sprzętu z każdej strony, łatwiej sie zahacza - to moje zdanie.

Re: szpejerka
Autor: patryk (IP zapamiętane)
Data: 16 May 2005 - 18:26:15

4 karabnki takie awaryjne jak by sie cos nie daj boze wydazyło.

Re: szpejerka
Autor: Rufio (IP zapamiętane)
Data: 16 May 2005 - 20:11:12

patryk Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> 4 karabnki takie awaryjne jak by sie cos nie daj
> boze wydazyło.

to na taką ewentualnosc lepiej wziac nosze i respirator... :)

co to znaczy "jakby sie cos wydazylo? Znaczy co by sie wydazylo? Znalazl sie kupiec na te karabinki oferujacy 3-krotna cene? Po co ci az 4 "awaryjne" karabinki? Rownie dobrze mozna wziac 2 crolle, 3 rolki, 4 kaski i 8 czołówek - na wszelki wypadek.
Jesli jest sytuacja "awaryjna" to zawsze sie znajda karabinki - a to te od sprzetu zespolowego, a to od kolegow, a to od innego szpeja. I co na to Zwolennicy "odlekczania"? :)



Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss