dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--1234-->
Bieżąca strona:2 z 4
Re: nowe czołówki petzla
Autor: B.K. (IP zapamiętane)
Data: 16 Feb 2005 - 12:01:37

Duo14

Re: nowe czołówki petzla
Autor: B.K. (IP zapamiętane)
Data: 16 Feb 2005 - 12:34:55


> No tak tylko te czasy są podane chyba aż
> przestanie się żarzyć

Oczywiscie, ze tak.

> Szkoda, że nie ma w tym stabilizatora.

Zaraz, jakiego stabilizatora ? Napisz dokladnie o jaki stabilizator Ci chodzi.


Re: nowe czołówki petzla
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 16 Feb 2005 - 23:26:44

B.K. Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Zaraz, jakiego stabilizatora ? Napisz dokladnie o
> jaki stabilizator Ci chodzi.
>
O stabilizator napięcia, który powoduje równomierne świecenie aż do przekroczenia progu po którym wskakujesz na awaryjne (najsłabsze) świecenie.


Re: nowe czołówki petzla
Autor: B.K. (IP zapamiętane)
Data: 17 Feb 2005 - 00:46:03

Regulator zastosowany w petzlu jest stabilizatorem. W koncu stabilizuje ci napiecie na danym poziomie np: 3.5 , 4 lub 4.5v, pozniej moze byc juz tylko coraz slabsze swiecenie, moze byc awaryjne - jak zwal tak zwal, brakuje Ci przelacznika na 3v?:). Czy moze chcesz zeby uklad automatycznie ograniczal ci zasilanie ?, tylko po co ?. Jest juz pozno ale mysle, ze Tobie raczej chodzi o pompe podnoszaca napiecie, gdzie potrzebny jest transformator, ktory podnioslby koncowke baterii na np: 4v i ustabilizowal na tym poziomie (dlugo by nie pochodzily). Takie rzeczy robi sie wtedy gdy od poczatku przy pelnej pojemnosci ogniwa brakuje ci napiecia, ale nie tam, gdzie jest jego nadmiar 4.5 czy 6v. Wyobrazam sobie dodatkowe koszty z tym zwiazane. Najlepiej niech sie wypowie fachowiec np. Bartek z "Gralmarine".

Re: nowe czołówki petzla
Autor: Janekk (IP zapamiętane)
Data: 17 Feb 2005 - 08:48:28

sprytny Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> No to w koncu co polecacie?


Do jaskini to jednak ciągle najlepsze jest Duo 8 led-jest pancerne i w pełni wodoszczelne. Myo XP jest zbyt delikatne to raczej czołówka na powierzchnię. Dla mnie ciągle najcenniejszą zaletą duo led 8 jest (oprócz naprawdę niezłej jasności) stabilizacja o której pisał Cieski. Pierwsze kilkanaście godzin to jasne równe światło, mimo stopniowego zużycia baterii.

pozdrawiam

Re: nowe czołówki petzla
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 18 Feb 2005 - 00:31:43

chodzi mi o stabilizator, który jak napisał Janek powoduje jednakowe światło przez kilka godzin, nie o podwyższonym napięciu.

Re: nowe czołówki petzla
Autor: B.K. (IP zapamiętane)
Data: 18 Feb 2005 - 01:28:36

Ech, gadal dziad do obrazu.....chyba sie nie rozumiemy. Wytlumacz mi w takim razie jak jest zbudowany ten stabilizator, ktory jest w duo a nie ma go w myo(xp) czy tice+ bo jestem tepy jak kolek. Chociaz wydaje mi sie, ze ten elektroniczny regulator w tych latarkach jest bardzo podobny i jedynie moze byc zmieniona wartosc paru elementow. Ot i caly stabilizator. Panowie techniczni odezwijce sie.

Re: nowe czołówki petzla
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 18 Feb 2005 - 08:37:25

Ja się na konstrukcji tego nie znam :D Od strony użytkownika to wygląda tak jak pisałem. Wykres stosunku jasności do czasu świecenia przy układzie bez stabilizatora ma wygląd hiperboli, a w układzie ze stabilizatorm (Duo led 8, Myo 5) przez pierwsze kilka godzin jasność jest prawie constans a potem po przekroczeniu pewnego napięcia krytycznego gwałtownie spada i jeszcze przez wiele godzin świeci na najsłabszym stopniu "ekonomicznym" Więcej tutaj: [www.petzl.pl]

Re: nowe czołówki petzla
Autor: sprytny (IP zapamiętane)
Data: 18 Feb 2005 - 13:06:49

Zauważyłem że rozkręcenie Dua może być trudne a nawet niemożliwe. Ostatnio próbowałem taką rozkręcić i musiałem użyć śrubokręta do podważenia zakrętki zanim puściło. Macie na to jakiś patent?

Re: nowe czołówki petzla
Autor: Mirek (IP zapamiętane)
Data: 18 Feb 2005 - 14:17:37

Nie dokręcać DUO na 'chama'. To pomoże przy późniejszym rozkręcaniu.

Idź do strony:  <--1234-->
Bieżąca strona:2 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss