dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  1234-->
Bieżąca strona:1 z 4
nowe czołówki petzla
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 15 Feb 2005 - 10:09:47

Jakoś się zgapiłem, bo sprawa ponoć znana od dawna. Ale może nie wszyscy jeszcze słyszeli...

Petzl wypuszcza dwa modele czołówek opartych na luxeonach (to te megadiody 1-5 W). Pierwsza to tikka xp, z 1W diodą.



Posiada regulator impulsowy (taki jak we wkładach duo i tikkach+). Jednym przyciskiem przełącza się pomiędzy 3 stopniami jasności (+ błyskanie, tak jak w ticce +). Drugi przycisk służy do krótkotrwałego (do 20 s) przyświecania maksymalną mocą. Diody te po prostu bardzo się grzeją i nie ma możliwości odprowadzenia większej ilości ciepła z plastikowej obudowy).

Z boku znajduje się jeszcze dodatkowa dioda informująca nas o stopniu zużycia baterii (ciekaw, czy wskaźnik działa również przy akumulatorkach, nie sądzę). Zasilanie z 3 paluszków AAA. Można stosować akumulatorki.

Drugi model, to myo xp, z luxeonem 3W.



Oprócz mocniejszego światła czołówka ta różni się od tikki xp chowanym 'rozpraszaczem'. Zasilanie z 3 paluszków AA. Można dokupić dodatkowy, 3 pasek na czubek głowy.


Czołówki powinny być w sprzedaży od maja. Są w nowym katalogu petzla, na stronie nie znalazłem żadnych informacji. Sugerowana cena detaliczna myo xp to 245 zł, ceny tikki nie znam.

Myślę, że wielu z nas porzuci prace nad swoją własną mega czołówką - co by nie gadać na petzla, pewnie czołówka jest dopracowana. Trzeba poczekać jeszcze z rok, jak wprowadzą zmiany po pierwszych reklamacjach i będzie dobrze.

Wyobrażam sobie tylko ten dzióbek w myo, jak wchodzi do niego błoto ;)





Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2005-02-15 10:24 przez mgala.

Re: nowe czołówki petzla
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 15 Feb 2005 - 13:38:52

Miałem w rękach Mio XP w nocy świeci super!! Jest tylko jedno pytanie: Jak długo? Na razie nie znalazłem żadnych danych a przydało by się porównanie np do 8 diód stosowanych do Duo.
Następna wada to brak stabilizatora (przynajmniej nic o tym nie wiem) czyli będzie świecić tak jak tica stopniowo coraz słabiej :( .
Ciekawe czy będzie się dało włączać te stosunkowo małe włączniki w jamie, zwłaszcza jak nam się zabłocą :) No ale w Duo też włącznik nie jest zbyt duży. Za to jest dużo lżejsza i mniejsza od Duo!!



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2005-02-15 13:39 przez cieski.

Re: nowe czołówki petzla
Autor: B.K. (IP zapamiętane)
Data: 15 Feb 2005 - 15:33:40

Skad ja miales ? Wszedzie pisza, ze dostepna bedzie dopiero w marcu.
Jesli chodzi o czas swiecenia to:

Boost: (65m range) 20 second before reverting to previous setting
High: (45m range) 70h
Medium: (35m range) 90h
Low: (20m range) 170h

Takze raczej dlugo, z reszta moge to potwierdzic bo udalo mi sie taka diode zamontowac w czolowce Black D. z radiatorem od chipsetu plyty glownej z kompa. Swieci to pieknie i to kolorem zblizonym do zarowki (nie pamietam ile K) z tym, ze u mnie dosc duzym katem, tak w sam raz do jaskini. Nie chcialbym jednak aby to bylo jedyne zrodlo bo w przypadku piardniecia takiego leda to.... Zaleta tej 3W jest Vmax=4,5. Mysle jednak, ze Duo14 jest zdecydowanie bardziej stworzone do grotolazenia, tylko zamiast zarowki halogenowej przydalaby sie taka dioda 5W.
Marzenie scietej glowy :)

Re: nowe czołówki petzla
Autor: Ania (IP zapamiętane)
Data: 15 Feb 2005 - 15:58:43


Re: nowe czołówki petzla
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 15 Feb 2005 - 15:59:53


Re: nowe czołówki petzla
Autor: sprytny (IP zapamiętane)
Data: 15 Feb 2005 - 19:22:30

No to tak naprawdę jaką czołówkę mam sobie kupić, bo mój "Mixt" zaczyna się sypać po 20 latach.

Re: nowe czołówki petzla
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 15 Feb 2005 - 23:38:23

Tez chcialem sie zapytac cieski wiec skad ja miales??:D

Re: nowe czołówki petzla
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 16 Feb 2005 - 02:38:07

No cóż 8)" alt="8)" src="smileys/sp-cool.gif" /> ma się kilku znajomych w AMC (przedstawiciel petzla na Polskę jakby ktoś nie wiedział), a oni dostają wyroby przedpremierowe do testów...

Re: nowe czołówki petzla
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 16 Feb 2005 - 02:44:43

B.K. Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jesli chodzi o czas swiecenia to:
>
> Boost: (65m range) 20 second before reverting to
> previous setting
> High: (45m range) 70h
> Medium: (35m range) 90h
> Low: (20m range) 170h
>
No tak tylko te czasy są podane chyba aż przestanie się żarzyć :D żeby nie było tak jak w tice efektywnie świeci znacznie krócej niż podają potem to już jest tylko do przyświecenia sobie, szczególnie to jest zauważalne w tice plus. Szkoda, że nie ma w tym stabilizatora. Ciekawe jak się w jaskini będzie sprawdzać.

Re: nowe czołówki petzla
Autor: sprytny (IP zapamiętane)
Data: 16 Feb 2005 - 10:52:40

No to w koncu co polecacie?

Idź do strony:  1234-->
Bieżąca strona:1 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss