dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Vertex
Autor: c2u (IP zapamiętane)
Data: 11 Nov 2009 - 14:26:01

Witam!

Czy ktoś z Was używa do jaskiń kasku Vertex? Osobiście zastanawiam się nad nim w wersji Vent lub Best. Przeglądając internet trafiłem raczej na mało wypowiedzi oceniających ten kask w kontekście jaskiń, raczej ludzie piszą o nim oceniając go pod kątem robót wysokościowych. Spotkałem się z opiniami że do speleo jest za ciężki, za duży i opada na oczy. Natomiast wygląda dosyć fajnie i sprawia dobre wrażenie i stąd prośba o poradę do kogoś kto go używa do speleo.

Pozdrawiam

Re: Vertex
Autor: Kuba Nowak (IP zapamiętane)
Data: 19 Nov 2009 - 14:14:37

Vertex jest za duży nawet bez czołówki. Jeżeli koniecznie chcesz kask Petzl'a, to pozostaje Elios lub Altios.

Re: Vertex
Autor: Henio (IP zapamiętane)
Data: 02 Dec 2009 - 18:50:20

Oglądając Altiosa i Eliosa w sklepie zastanawiałem się nad wytrzymałością Altiosa.
Otóż ma on w środku siateczkę na której się trzyma co czyni go wygodnym ale jakoś na oko nie miałem na tyle zaufania aby wierzyć że długo posłuży w jaskini gdzie jak wiadomo częściej się o coś otrze dociśnie itd. niż na powierzchni, ostatecznie wybór padł na Eliosa więc Altiosa lepiej obejrzyj przed kupnem lub poszukaj opinii jak trzyma się ta siateczka w środku.

Re: Vertex
Autor: gebeth (IP zapamiętane)
Data: 20 Jan 2010 - 18:51:33

Kup ecrin -
[sklep.popina.pl]

Re: Vertex
Autor: komi (IP zapamiętane)
Data: 21 Jan 2010 - 17:51:06

Używam, ale w trakcie przesiadania się na Ecrina. Ecrin w stosunku do Vertex'a (w jaskini) ma kilka zalet:
- przy porównywalnej wielkości skorupy Ecrin ma mniej miejsca między taśmami a skorupą, dzięki czemu nie odstaje jak kapelusz prababci,
- dwa pokrętła regulacyjne - obwód głowy i docisk taśm do części, gdzie czaszka siedzi na kręgosłupie (jak się to nazywa?) - Ecrin nawet niezapięty pod brodą nie przesuwa się ani do przodu ani na boki, do czego Vertex'a mimo usilnych starań do tej pory nie udało mi się zmusić,
- w Vertex'ie są bardzo delikatne zaczepy (właściwie to zatrzaski tych zaczepów), które jednocześnie trzymają pasy nośne i służą do zamocowania czołówki - straszny badziew, którego nie można dokupić luzem, a 2 już u siebie połamałem (i to bez oberwania po głowie czymś ciężkim, samo-się...),
- same pokrętła regulacji lepiej w rękawicach w Ecrinie obsługiwać, tyczy to regulacji w Vertex'ie zarówno starej (z żółtym wbudowanym pokrętłem) jak i nowszej (szaro-sinopapuciastej - kolejny nieszczęsny pomysł).

Z kolei Vertex jest lepszy do pracy (możliwość podpięcia osłony oczu, ochronników słuchu czy co tam kto będzie sobie chciał podpinać i spełnia te nieszczęsne normy, których Ecrin ponoć nie spełnia). Amen. Czy jak mu tam.

Oceny są oczywiście jak najbardziej nieobiektywne:)



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss