dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123-->
Bieżąca strona:2 z 3
Re: Filmy: "Ósmy kontynent" i "Pod Podszewkę Alp"
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 03 Mar 2005 - 16:10:22

jest problem z wrzucaniem tego na serwer. O ile reżyser - nasz kolega klubowy Jacek Petrycki - nie ma nic przeciwko kopiowaniu filmu wewnątrz środowiska, o tyle właściciel praw - telewizja polska - ma. Próbowaliśmy wypertraktować udostępnienie kopii filmów przed jubileuszem, zarządali jakiejś horrendalnej sumy. Nie mówiąc już o udostępnieniu kopii na serwerze klubowym. Tak więc ze względu na prawa autorskie nie chciałbym tego robić.

wyprawę pod podszewkę też mamy, ale na razie nie jest przygotowana na cd. Jak będzie, to dam znać. Zuzanna i chłopcy też:)

A więc póki co mogę przesłać płytkę, ewentualnie możemy się umówić w klubie.



Co do filmów dokumentalnych - 'Ósmy Kontynent' jest 'robiony' na dokument, ale dokumentem nie jest. Fikcyjna jaskinia Rozpadła w której grotołazi się wspinają, nurkują, mają wypadek, to fikcyjna dziura - zdjęcia były kręcone w wielu jaskiniach. Film nawet wygrał jakąś nagrodę na konkursie filmów dokumentalnych, ale to wszystko był żart :)

pozdr
mgala


Re: Filmy: "Ósmy kontynent" i "Pod Podszewkę Alp"
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 03 Mar 2005 - 21:22:30

Nie ma problemu wzuce wszystko co jest zwiazane z norami:) moja stronka jest amatorska, narazie jest w budowie:) ale chcemy ja zrobic naprawde dobrze, i jestesmy zainteresowani wszelkimi dodatkami, informacjami ktore moglibysmy umiescic

www.jaskinie.tk


Pozdrawiam
Paweł Holisz

Re: Filmy: "Ósmy kontynent" i "Pod Podszewkę Alp"
Autor: Krzychu (IP zapamiętane)
Data: 04 Mar 2005 - 09:19:18

Dzięki Marcin za wyjaśnienia co do "dokumentalizmu" Ósmego kontynentu".
Co do praw autorskich to masz oczywiście rację (też mi to przeszło przez głowę), mógłby się zrobić niepotrzebny "smrodzik". Notabene filmy z nurkowań w Dudnicy i Kasprowej też pewnie nie za bezpiecznie bedzie wrzucać na serwer - zwłaszcza że to materiały świeże.
Do klubu (do Warszawy ) raczej mam daleko, więc pewnie będę Cię prosił o przesłanie pocztą (oczywiście wcześniej wpłacę Ci kasę na konto). Zastanawiam się jednak czy nie poczekać na "zCiDikowanie" Podszewki i Zuzanny i i wtedy hurtem byś mi to przesłał - jeśli to kwestia miesiąca - dwóch to bym poczekał. Z góry dzięki za pomoc.

Re: Filmy: "Ósmy kontynent" i "Pod Podszewkę Alp"
Autor: Krzychu (IP zapamiętane)
Data: 04 Mar 2005 - 09:25:10

Do Pawła (quazz). Stronka zapowiada sie OK - buduj, buduj. Najciekawsza to jak dla mnie jest członkinia Waszej ekipy :D:D:D
Fajnie że masz sporo miejsca, trzeba będzie pomyśleć o jakiś ciekawych materiałach do wrzucenia. Jako "zbieracz biuletynów klubowych" mógłbym jak czas pozwoli skompletować listę biuletynów (nazwy, daty wydania, nakład, najciekawsze artykuły itp.). Nie wiem wprawdzie czy to komuś potrzebne (i czy nie bedzie wyglądało jakbym kopiował Wisniaka :D ). Daj też znać czy byłbyś czymś takim zainteresowany i w jakim formacie byś widział.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2005-03-04 09:32 przez Krzychu.

Re: Filmy: "Ósmy kontynent" i "Pod Podszewkę Alp"
Autor: sprytny (IP zapamiętane)
Data: 04 Mar 2005 - 10:34:53

Myślę że problem praw autorskich można rozwiązać przez DC++

Re: Filmy: "Ósmy kontynent" i "Pod Podszewkę Alp"
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 04 Mar 2005 - 10:44:52

Krzychu nie widze problemu schecia wzuce biuletyny a format moze byc kazdy.
A na temat czlonkini naszej paki to tez mi sie podoba wiec spotykamy sie juz ponad 3 lata razem:D

Re: Filmy: "Ósmy kontynent" i "Pod Podszewkę Alp"
Autor: Krzychu (IP zapamiętane)
Data: 04 Mar 2005 - 14:53:28

Wracając do tematu filmów, to jest taki gość w SGW - Szymon ksywa Saymon który kręcił trochę ciekawych filmów w jaskiniach. Notabene część z nich jest dostępna ze strony Epimenidesa. Nie ma jednak dostępu do filmu ze Śnieżnej który (przynajmnie ze zdjęć) zapowiada sie na ciekawy. Tu wrzucam link do fot z tego filmu [www.stopptak.com.pl]
Może ma ktoś z forumowiczów kontakt z Saymonem i namówił by Go na udostęonienie w sieci tegoż filmiku.

Re: Filmy: "Ósmy kontynent" i "Pod Podszewkę Alp"
Autor: sprytny (IP zapamiętane)
Data: 04 Mar 2005 - 15:12:57

zapytam się

Re: Filmy: "Ósmy kontynent" i "Pod Podszewkę Alp"
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 04 Mar 2005 - 17:35:14

co do filmów saymona - te dostępne na epimenidesie są fizycznie na serwerze SW. :)


biuletyny - swego czasu próbowaliśmy zeskanować wszystkie nasze klubowe "Wiercice" - to co udało się, jest na naszej klubowej stronie:

[speleo.waw.pl]

(strona dostępna po rejestracji)

Mam nadzieję, że dociągniemy to kiedyś do końca. póki co problem jest w wiercicach (nie ma archiwum klubowego!) i w chętnych do skanowania.

Chyba damy radę z Zuzanną i Podszewką w ciągu miesiąca.

pozdr
mgala


Re: Filmy: "Ósmy kontynent" i "Pod Podszewkę Alp"
Autor: stifler2 (IP zapamiętane)
Data: 11 Jul 2006 - 18:38:48

Może będą na www.peb.pl
w zakładce "fimy" jest jeden minus trzeba się naszukać bo jest tego wiele


Idź do strony:  <--123-->
Bieżąca strona:2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss