dyskusje grotołazów
Re: Jaskinia w Wiśniówkach
Autor: erni (---.centertel.pl)
Data: 10 Mar 2013 - 14:05:38

Witam
Nie wiem czy eksploratorzy wspomnianej jaskini zaglądają na to forum, podsyłam więc kilka słów od jednego z nich:
"(...)Myślę, że jest to obiekt trudny i wymagający mimo, że poziomy. Warto zachować w nim rozwagę.

Co do zwiedzania. Chciałbym dodać, że działalność eksploracyjno - badawcza nie została zakończona. W najbliższym czasie m. in. jaskinie ma spenetrować biolog zajmujący się jaskiniami.
Niestety ta jaskinia jest bardzo "delikatna". Każde odwiedziny w niej powodują nieodwracalne zmiany. Chcielibyśmy przebadać tą dziurę w jak najbardziej naturalnej formie. Niestety każda wizyta "turystyczna" tego nie ułatwia. Myślę, że działamy w jaskini intensywnie i szybko zakończymy tam działalność. Podejrzewam, że do wiosny/lata zakończymy tam eksplorację i badania. Nie mamy tajemnic - opublikowaliśmy plan i zdjęcia oraz wszelkie materiały, które udało nam się uzyskać o dziurze. Prosimy o wyrozumiałość i wstrzymanie się do wiosny/lata z odwiedzinami w tym obiekcie. Na pewno jest to bardzo ciekawa dziura i warto ją odwiedzić ale na wszystko przyjdzie czas.
Ponadto jaskinia leży na terenie prywatnym i zwiedzanie jej wymaga uzgodnienia z właścicielem terenu. Nie powinno być z tym problemów, ale wypadałoby w przyszłości dać cynk panu Jurkowi, że ktoś chce wejść na jego teren.
Póki co woda i tak nie pozwala na jakąś większą penetrację dziury. Sami odpuściliśmy póki co. Czekamy na niższy stan wody(...)
Jasiek Kotwica"
Dobrze byłoby uszanować wolę eksploratorów.
Pozdrawiam
Erni



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
Jaskinia w Wiśniówkach 6251 Merrist 2013-03-10 10:37
     Re: Jaskinia w Wiśniówkach 781 erni 2013-03-10 14:05
        Re: Jaskinia w Wiśniówkach 758 Merrist 2013-03-11 17:26
           Re: Jaskinia w Wiśniówkach 842 kolo 2013-03-11 18:14
              Re: Jaskinia w Wiśniówkach 723 Merrist 2013-03-12 22:24
                 Re: Jaskinia w Wiśniówkach 767 kolo 2013-03-13 08:22
     Re: Jaskinia w Wiśniówkach 967 kolo 2013-06-05 22:28


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss