dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
porada na temat sprzętu
Autor: caveman (IP zapamiętane)
Data: 03 Jul 2007 - 20:22:21

Witam


forum czytam od dawna, ale się nie udzielałem do tej pory. Mam do Was speców pytanie. Od dłuższego czasu chodzimy po jaskiniach poziomych i postanowiliśmy wreszcie zejść gdzieś po linie. W związku z tym prosze o poradę jaki zakupić sprzęt podstawowy osobisty aby wejść do łatwych pionowych jaskiń. Z tego co się orientowałem potrzebne mi są: lina,karabinki,croll,poignee,shunt,rolka ??? no chyba że jestem w błędzie. Proszę Was o podanie listy niezbędnych elementów wraz z orientacyjnymi cenami. Z góry dzięki.

Re: porada na temat sprzętu
Autor: sandwich (IP zapamiętane)
Data: 03 Jul 2007 - 20:37:15

Sorry!
Ale odpowiedź jest tu chyba jedna.
Informacje o kursach zaczerpnij w najbliższym klubie speleo. Tam możesz skończyć kurs i dowiedzieć się wszystkiego.
Napisz skąd jesteś,to na pewno na forum skierują Cię ludzie w odpowiednie miejsce, a może nawet zaproszą.

pzdrw

Sandwich

Re: porada na temat sprzętu
Autor: caveman (IP zapamiętane)
Data: 03 Jul 2007 - 21:11:08

No niby tak, ale ja narazie chcę tego spróbować tak sam dla siebie, a potem byc może kurs czemu nie, też już się nad tym zastanawiałem. Po 1 brak czasu na spotkania w klubie, po drugie kurs sporo kosztuje, a tak na marginesie to tutaj tylko zrzeszeni na tym forum?

Re: porada na temat sprzętu
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 03 Jul 2007 - 23:36:05

Chodzi generalnie o to, że nikt Ci tu nie udzieli porady, która mogłaby w ostateczności przyczynić się pośrednio do jakiegoś wypadku. Bo treści i porady przekazane drogą elektroniczą, są nieco inne, niż te przekazane przez instruktora. Dlatego chcąc spróbować "sam dla siebie", dużo lepszym rozwiązaniem jest podpięcie się pod jakąś ekipę, która na jurze działa, wie nieco na temat technik i mogłaby Cie "wprowadzić w temat".

Pozdrawiam

Re: porada na temat sprzętu
Autor: sandwich (IP zapamiętane)
Data: 04 Jul 2007 - 06:22:40


Sprzęt, który chcesz zakupić na próbę kosztuje duzo drożej od kursu, a jak sie zapiszesz na kurs najprawdopodobniej go mógł pozyczyć.

Re: porada na temat sprzętu
Autor: pylon (IP zapamiętane)
Data: 04 Jul 2007 - 07:56:20

Zgłoś się do najbliższego klubu, a myślę że zabiorą cię na jakiś wyjazd, na którym będziesz mógł spróbować bardziej zaawansowanych technik jaskiniowych. Zobaczysz czy ci to pasuje, a potem się będziesz mógł zapisać na kurs jeżeli ci się spodoba. A potem jeżeli będziesz uważał że dalej chcesz się tym zajmować to przyjdzie cas na zakup sprzętu. Na kursie i po nim bardzo często można korzystać ze sprzętu klubowego, tak jak napisał sandwich.

Pamiętaj że tu nie chodzi tylko o twoje bezpieczeństwo, ale również pozostałych partnerów jaskiniowych, z którymi schodzisz pod ziemię.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
pylon

Re: porada na temat sprzętu
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 06 Jul 2007 - 11:42:47

Ostatecznie dogadaj sie z jakimś doświadczonym towarzystwem na forum i jedźcie przy okazji razem do jakieś małej dziury lub w skałki. teraz wakacje, ludzie mają czas.



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss