dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
Jaskinie i podziemia w Trzebinii
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 22 Jun 2007 - 18:11:40

Kręciłem się dziś w okolicy Trzebionki, odwiedziłem balaton i nie dają mi spokoju tamte okolice. Bliskie sąsiedztwo kopalni "Trzebionka", wydobywającej rudy cynku i ołowiu, stary, zalany kamieniołom, w którym można namierzyć dziwne sztolenki. Czy ktoś wie coś na temat Trzebińskich jaskiń/podziemii? Czy są jakieś szanse dostania się do sztolni, w których prowadzono wydobycie galeny? No i wreszcie, co na temat sztolni, które są w kamieniołomie?

Pozdrawiam

Re: Jaskinie i podziemia w Trzebinii
Autor: hassel (IP zapamiętane)
Data: 24 Jun 2007 - 15:42:39




O sztolniach kolo Balatonu nic nie wiem, napewno cos musi byc w trzebini w koncu to tereny gornicze...
Najblizsze znane mi sztolnie sa na g.galman ale to juz dosc daleko od tego miasta.Co do jaskin to mniejsze obiekty sa na Bukowicy ale to tez daleko od samej Trzebini....

Chyba trzeba samemu poszukac i pomyszkowac po tym miescie.

Re: Jaskinie i podziemia w Trzebinii
Autor: Galman (IP zapamiętane)
Data: 19 Mar 2008 - 20:29:36


nikt nic nie wie na temat trzebinskich sztolni.te w kamieniolomie sa podobno calkiem spore,szkoda ze zamkniete krata, i w widocznym miejscu.ciekawe kto ma klucze do krat -mozna by sprobowac wejsc legalnie.

Re: Jaskinie i podziemia w Trzebinii
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 24 Mar 2008 - 16:54:29

Skąd wiesz, że są duże? Widziałeś jakieś plany? Są to potwierdzone informacje? Obawiam się, że legalne wejście do środka jest raczej niemożliwe. Wątpię, by ktokolwiek wziął odpowiedzialność, za ludzi ładujących się w sztolnie, przez które prowadzone jest odpompowywanie cieczy alkalicznej z pobliskich wyrobisk.

Jarosław Surmacz

Re: Jaskinie i podziemia w Trzebinii
Autor: Galman (IP zapamiętane)
Data: 24 Mar 2008 - 20:28:09


tak widzialem plany.A co odprowadzania cieczy to niczego takiego nie zauwazylem???

Re: Jaskinie i podziemia w Trzebinii
Autor: maciek geolog (IP zapamiętane)
Data: 24 Mar 2008 - 23:17:28

Z tego co wiem jest tam jedna nieduża sztolnia poszukiwawcza schodząca nieco w dół i jest zalana woda
i to wszystko - kiedys nie wiem w jakim celu ale widziałem że wypompowali z nie wodę. Nigdy nie widziałem planów tego obiektu i ciekawa jest dla mnie informacje, że obiekt jest duży ( sądze ze i w takim przypadku byłby w większości zalany wodą bo zaraz jest spory zbiornik wodny ). Gdzie mozna zobaczyć te plany ?

Re: Jaskinie i podziemia w Trzebinii
Autor: Galman (IP zapamiętane)
Data: 26 Mar 2008 - 19:15:43




plany widzialem kiedys w publikacji dotyczacej Trzebini i okolic


To bylo w latach osiemdziesiatych......

Re: Jaskinie i podziemia w Trzebinii
Autor: maciek geolog (IP zapamiętane)
Data: 30 Mar 2008 - 09:25:09


Re: Jaskinie i podziemia w Trzebinii
Autor: RobertMaciejowski (IP zapamiętane)
Data: 02 Apr 2008 - 10:38:31

niedaleko bo w Bukownie znajduje sie fajna jaskinia bylem tam 3 albo 4 dni temu znajduje sie na Diablej Gorze, W opisach jest wzmianka ze jest niedostepna, ale bez wiekszych problemow mozna dojsc do 3 komory

Re: Jaskinie i podziemia w Trzebinii
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 02 Apr 2008 - 16:59:36

Dzięki Robert za newsa z tą jaskinią w Bukownie :)

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss