dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Dolina Kluczowody
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 18 Apr 2007 - 17:58:03

Planuję wybrać się do jaskiń znajdujących się w tej dolinie ale nie mogę znaleźć żadnych informacji dotyczących jaskini Borsuczej i w Gackowej Baszcie. Jak wygladają te dziury? Czy są warte zwiedzenia?
- Czy są tam jeszcze jakieś jaskinie do samodzielnego zwiedzania nie licząc Mamutowej i Dzikiej?
- Czy istnieje coś takiego jak jaskinia w Mącznej? Według mapy z 1999 r. taka jaskinia powinna znajdować się tuż przed granicami rezerwatu od strony Wierzchowia, ale na najnowszej mapie z kompasu jej nie ma, są tyko Mączne skały.

Re: Dolina Kluczowody
Autor: ricco (IP zapamiętane)
Data: 18 Apr 2007 - 19:43:30

Bardzo ciekawa jest jaskinia W Ścianie w Gackowej Baszcie
m.in. ze względu na dostęp - wspinaczka ok 15m w górę o tr. V lub zjazd ok 30m od góry.
Sa tam tez inne wieksze m.in. Wielowiejska czy W Mącznych Górna i Dolna lub nad Wywierzystkiem. Warte sa polecenia.

Re: Dolina Kluczowody
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 19 Apr 2007 - 12:46:11

Sam kiedyś szukałem dużej w mącznej skale i nie wiem czy znalazłem to co trzeba.
Idąc doliną od Wierzchowia, po przejściu rzeczki z zaborami po kilkudziesięciu metrach po lewej będzie zbocze z blokami wapienia i niewielkimi skałami bez lasu (krzewy), tam właśnie w rumoszu znalazłem większą jaskinkę (15-20 metrów) ale dziwna jakaś.

Co do Wielowiejskiej to jak dla mnie jedna z koszmarniejszych jaskiń. Nie dość że znajduje się bardzo wysoko nad dnem doliny i trzeba się nieźle wymęczyć na stromym zboczu to jeszcze zupełnie nieciekawa. Kawałek większej poziomej szczeliny (lub 2 szczelin) z nieznacznie rozkopaną końcówką. Chyba że to znowu nie ta jaskinia.(Lokalizacja przy wylocie doliny po lewej orograficznie)


Re: Dolina Kluczowody
Autor: kilerus (IP zapamiętane)
Data: 22 Apr 2007 - 15:23:10

bylem w tej jaskini, o ktorej pisal justbiel (w macznych). jak dla mnie nic ciekawego, poza tym ze znalazlem w srodku czaszke i moglem walnac zdjecie.

nastepna jasskinia, w ktorej bylem w tej dolinie to jaskinia borsucza. w srodku szkielety kur, jakies odchody i pochrazakiwania. nie mam zamiaru tam wchodzic. okropna i obskurna jaskinia.
do jaskini w gackowej scianie nawet probowalem wejsc ale doszedlem do wniosku, ze ryzyko odpadniecia nie jest tego warte. mysle, ze sie nie pomylilem.
jaskinia dzika jest na pozor spora ale tez nie ma nic wartego ogladania.
w nietoperzowej i wieckowej nie bylem.
jedyna, tak naprawde ciekawa jaskinia w dolinie kluczwody w ktorej bylem, jest jaskinia mamutowa. warto pokombinowac tam troche. szkoda tylko, ze najciekawsze rzeczy sa tak zniszczone.

jeszcze moze pytanko. to moze nie w dolinie ale blisko. czy to jest otwor jaskini zytniej?

bo jesli tak, to jedyna ciekawa rzecza jest ten otwor. no, chyba ze ten niski korytarzyk w prawo cos kryje. nie chcialo mi sie przekonywac. brudno, smieci i tyle. szedlem tylko korytarzykiem do gory.



NOWA STRONA K.E.Ga

ZAPRASZAMY!!!

[www.keg.yoyo.pl]



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-04-22 20:53 przez kilerus.

Re: Dolina Kluczowody
Autor: Lidon (IP zapamiętane)
Data: 22 Apr 2007 - 21:20:35

Dla mnie Mamutowa to taka sobie jaskinia - ładny jest ten most ale w środku nic ciekawego.
Natomiast do jaskini w Gackowej Baszcie warto się wspiąć i jest to droga piątkowa wiec raczej trudno odpaść komus kto się nawet przeciętnie wspina.
Nie zdradzę co jest w środku.

Re: Dolina Kluczowody
Autor: kilerus (IP zapamiętane)
Data: 22 Apr 2007 - 23:17:38

zatem trzeba sprobowac dzieki. generalnie balem sie momentu, ktorego doswiadczyl moj kumpel ostatnio w tatrach, czyli chwycil sie kamienia, ktory mu zostal w dloni.
jak dla mnie calkiem fajne ale oczywiscie nic niesamowitego.


tak czy siak bez porownania z cala reszta w tej okolicy, w ktorej bylem.

NOWA STRONA K.E.Ga

ZAPRASZAMY!!!

[www.keg.yoyo.pl]

Re: Dolina Kluczowody
Autor: Lidon (IP zapamiętane)
Data: 23 Apr 2007 - 21:46:24

W dodatku jaskinia ta nie jest nigdzie wzmiankowana.



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss