dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
Jaskinia Goreniecka
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 10 Apr 2007 - 17:05:46

Czy byliscie w tej jaskini, czy warto sie tam wybrać?
Podobno jest to jakaś szczelina.
MA może ktoś fotki ze środka?
Za jakiekolwiek info z góry dzięki

Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 10 Apr 2007 - 17:59:23

Jaskinia całkiem sympatyczna. Posiada kilka wejść. Tworzą ją trzy korytarze zchodzące się w miejscu z szerokim kominem. Dwa z tych korytarzy są ładnie wymyte. Jeden z nich kończy się nie do pokonania zaciskiem, za którym
morzna dojrzeć nacieki. Jaskinia ta mile mnie rozczarowała, gdyż po przeczytaniu opisu zamieszczonego na necie
sądziłem że bedzie znacznie mniej ciekawa.

Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 10 Apr 2007 - 18:50:14

Dokładnie, czytając opisy to wnioskowałem że to jakaś szczelina, gdyż pisało że jest bardzo jasna.
Dzięki za odpowiedź

Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 10 Apr 2007 - 20:56:39

Jak dla mnie to jedyna ciekawa sprawa w tej jaskini to komin do wpinania. reszta jakaś nijaka.

Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: mike55 (IP zapamiętane)
Data: 10 Apr 2007 - 21:10:29

Ja z kolei miałem problemy ze znalezieniem jej - bo ten teren leśny jest spory.

Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 10 Apr 2007 - 21:11:12

ale znalazłeś ja w końcu czy nie?

Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 11 Apr 2007 - 09:42:22

Ja niestety szukałem jej tamtej wiosny i nie znalazłem. CHyba za daleko poszedłem gdyż byłem bliżej zakrętu w kierunku Gorenic. A teraz przegladając mapy wnioskuję że jest to niedaleko rozwidlenia na Czerną i jeszcze jakąś wioskę. Z tamtąd kierując sie w kierunku Gorenic jest taka droga asfaltowa (wąska) wchodząca w las - i z map wynika że tą droga należało by iść.A ja wchodziłem w leśną drogę która jest dalej . Droga ta prowadziłą do góry a po prawej stronie był młodnik ogrodzony siatką
Jeszcze raz spróbuję tam dotrzeć.

Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: Niedzielny turysta (IP zapamiętane)
Data: 11 Apr 2007 - 17:56:14

jagby co to sluze pomocą,znam okolice

Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 11 Apr 2007 - 19:16:37

To jakbyś dysponował czasem to bardzo chetnie bym zwiedził okolicę w tą sobotę badź w niedzielę (niestety sprzętem nie dysponuję aby zejść gdzieś głębiej)

Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 11 Apr 2007 - 21:23:27

Jadąc od klasztoru doliną Eliaszówki należy zatrzymać się w miejscu, gdzie po lewej stronie kończy się las a zaczyna polana. W głąb tego lasu prowadzi szeroka scieżka którą należy iść i po krutkim czasie skręcić w lewo idąc pod górkę (na oko spowrotem w stronę klasztoru). Na szczycie górki znajduje się skałka. Z tamtąd należy dalej kierować w stronę klasztoru, i pochwili dojdzie się do urwiska skalnego. Należy zejść na dół gdyż właśnie w tym urwisku znajdują się otwory jaskini.

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss