dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2
Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 13 Apr 2007 - 10:51:41

spróbowałęm zrobić wstępny szkic.


Gdzie jest ta polana o której pisze Miko Fett?
Z moich ustaleń wynika ze zaraz za parkingiem jest taki szyld przestawiający ten region. KJoło niego jest droga do lasu gdzie mozna autem wjechać - i chyba tą drogą się dojdzie

Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 13 Apr 2007 - 23:45:21

Ta polana zaczyna się tuż przed zakrętem na Gorenice.

Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 16 Apr 2007 - 07:05:37

Nie wiem czy byłem blisko ale niestety nei znalazłem tej jaskini.
Zatrzymałem sie w miejscu gdzie po lewej stronie jadać od Czernej kończy sie las i jest pole.
W głąb lasu prowadzą dwie szerokie ścieżki. Jedna idzie pod górkę a druga prowadzi w kierunku domku myśliwskiego widocznego w oddali.
Poszedłem tą droga w górkę pod nią przepływał strumyk który płynoł w kierunku tego domku.
Wszedłem na samą górę po prawej stronie znajdował sie młodnik ogrodzony siatką. Na samej górze po lewej stronie z ziemi wyłaniała sie skałka tak na wysokość niecałego metra. Skała ta była całą zarośnieta mchem.
Szedłem w kierunku Czernej i doszedłęm do wąwozu.Tam skierowałęm sie w lewą stronę w kierunku trasy i niestety nic nie znalazłęm, idąc w prawą stroną wąwuz się kończył.

Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 16 Apr 2007 - 16:14:31

Byłem tam chyba z 10 late temu i pamiętam że od głównej drogi na Czerną za zakrętem idzie właśnie w prawo dróżka w stronę domku (? leśniczówki) leśniczówkę minęliśmy i szliśmy pod górkę lasem w kierunku wyższych skałek (około 10 metrów wysokości). Jaskinię znaleźliśmy wtedy bez problemu.

Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 29 Apr 2007 - 12:55:29

byłem tam dziś, w końcu z mapką Compass'u nie było problemów z dojściem. A więc jadąc od Gorenic: Mijamy zakręt w prawo na końcu Gorenic (1), jedziemy dalej główną drogą. Mijamy dłuugą polanę (pole) po prawej stronie(2). Za tym polem szukamy po prawej nowej, kamienistej drogi prowadzącej do lasu(3). Po przeciwnej również jest droga, gdzie można zostawić auto. Idąc dalej kamienistą drogą, przechodzi ona w wąwóz o niezbyt stromych zboczach(4). Końcówkę wąwozu przecina kamienista, utwardzona droga(5), skręcamy nią w lewo, następnie w prawo, lekko pod górkę. Po ok 100metrach szukamy jakieś ścieżki, drogi lub przedeptanego szlaku po lewej stronie i skręcamy w niego(6). Po 50 metrach wyłania nam się mała skałka. To nie tu:)(7). Idziemy dalej na wprost, mijamy niewielkie urwisko skalne, łatwe do pokonania. Skręcamy w lewo (8) (przed nami, nieco po lewej widać ogrodzoną szkółkę leśną). Po skręceniu i przejściu paru metrów pojawia nam się po lewej główny otwór jaskini.

W sumie dojście trudne, można się pogubić, ale myślę, że wam się to przyda:)

Link do mapki: [www.fotosik.pl]

Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: Pioootr (IP zapamiętane)
Data: 15 May 2007 - 11:07:26

polane juz zlokalizowałem, a ta droga to ona przechodzi koło domku mysliwskiego? (po lewej stronie płynie strumyk- tam była też przycinka drzew i był zakaz wstępu jak ostanio byłem) po lewej stronie za strumykiem jest droga która idzie w górę? Czy to jest ot?? Za info z góry dziekuje

Re: Jaskinia Goreniecka
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 15 May 2007 - 13:13:57

chyba skręciłeś w drugą drogę w prawo (jadąc od Gorenic). Pierwsza jest nowa, utwardzona zaledwie na kilkunastu metrach, potem przechodzi w ścieżke. Pierwsza w prawo nie znajduje się koło leśniczówki, tylko ta druga droga.

Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss