dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
24.09.06 - sprawozdanie z wyprawy
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 24 Sep 2006 - 11:23:02

Witam,

[opis syfu w jaskiniach i koło nich]

Dnia wczorajszego, z moją partnerką łaziliśmy po jaskiniach, początek to zielona góra i najniższe, nowe partie, muszę powiedzieć że pierwszy raz w życiu widziałem jak ktoś chce odciąć kolumnę w jaskini, to po prostu był dla mnie szok! Mało z tego, obok tego miejsca była kolejna przepiłowana do połowy, zdjęcie zamieszczam niżej;


[www.czestochowa.piwko.pl]

Jak widać na zdjęciu, do połowy została przecięta ale całe szczęście że ktoś się spłoszyłJJJ do tego panuje dość spory syf na niższych partiach zielonej góry, jakieś reklamówki, zrywki, papierki po gumach itp., nie wiem czy nie zrobię, jeszcze w tym roku akcji z moją kobietą i wysprzątamy tą jaskinie.


Następnie udaliśmy się do jaskini Cabanowej, przed wejściem minęliśmy grupkę około 30 chłopaków, chyba kilka osób było wcześniej w jaskini.

Poczekaliśmy, następnie weszliśmy do niej, to co zobaczyliśmy w środku to mnie rzuciło na kolana, po wyjściu z meandra po prawej stronie jakaś reklamówka, następnie rzucona butelka z nie dopitym napojem, zdjęcie poniżej;


[www.czestochowa.piwko.pl]


kierując się dalej za salką, dziwne nacieki z gliny na ścianach i suficie jaskini, moim zdaniem to przecież przeszkadza naturalnemu tworzeniu się nacieków, w tej jaskini zrozumiałem że do jaskiń czasem wchodzą ludzie którzy bawią się chyba w wojny rzucając w siebie gliną...J życzę powodzeniaJ.

Następne &#8216;dziwne&#8217; znalezisko, odkryliśmy nad jaskinią Olsztyńską, nie wiem czy ktoś tam wchodził, ale jak pisałem wczoraj, prawdopodobnie ktoś tam mieszka, tylko ciekawe ktoJ?

Fotka;
[www.czestochowa.piwko.pl]

po lewej na zdjęciu bluzka, szkoda że nie widać sztućcu ani kubka i maszynki do golenia... po przeciętej butelce zauważyłem że to dość świeże rzeczy. Parę metrów dalej, ktoś rozsypał na kupkę cały worek węgla drzewnego i oczywiście torba też była J nie wydaje mi się że zrobił to zwykły turysta robiący grilla na sokolich bo to za wysoko a po za tym trzeba się wspiąć...

co do następnej jaskini, to nie napisze wiele, jest to jaskinia Komarowa, w której co jakiś czas przybywa wody w butelkach 5 litrowych, przy wejściu do groty po lewej wita nas zrywka, następnie kolejna z jakimś piachem w środku czy czymś podobnym, cała jaskinia wygląda jak by zamieszkała ale przez kogo to nie wiem..
[www.czestochowa.piwko.pl]

Ogólnie mówiąc, jest spory burdel (przepraszam za stwierdzenie) w jaskiniach, bo wyżej opisałem tylko te, w których było najgorzej.

Niżej przedstawiam krótkie opisy oraz zdjęcia dziur/jaskiń które wczoraj odkryłem na sokolich górach, nie wiem czy to nowe czy mało znane dziury, więc jak coś to proszę o komentarze...

Więc po jaskini Cabanowej, szukaliśmy Szczeliny Frakcji N, nie jest tak trudno ją znaleźć jak się by wydawało, wystarczy troszkę pomyśleć, ale nie podam opisu dojścia na forum ponieważ faktycznie mogła by zostać oszpecona... co do zacisku ZII w tej jaskini, to nie wiem bo np. mi się trudniej wchodzi do Cabanowej albo ciśnie w dzwonnicy, dochodzę do wniosku że rodzaj zacisku od ZI do ZIII zależy od masy ciała i wysokości, dodam że nie należę do tych najchudszychJ;)

Poniżej zamieszczam zdjęcie wejście do szczeliny J jeżeli to jest faktycznie ona, bo w głębi ma naprawdę fajne nacieki...

[www.czestochowa.piwko.pl]

[www.czestochowa.piwko.pl]

idąc na zachód od tej dziury, łaziliśmy po skałach, wchodziłem w kilka dziur, w niektórych czuć było niezłe zimno i dość mocny zimy podmuch z dna, poniżej zamieszczam fotki, i mam prośbę, jeżeli ktoś je zna proszę o informacje co to jest, dodam że znaleźliśmy bardzo fajne schronisko skalne na sokolich, a przy nim całe stado saren, od malutkich do bardzo dorosłych osobników, robiłem zdjęcia ale one były szybsze i wyszły tylko trzy jak uciekały;

[www.czestochowa.piwko.pl]

schronisko;

[www.czestochowa.piwko.pl]


teraz kilka dziur do których się wciskałem J

[www.czestochowa.piwko.pl]

[www.czestochowa.piwko.pl]

[www.czestochowa.piwko.pl]

fajna dziura, po prawej i lewej stronie odchodzą dwie odnogi, da się przeciskać dalej, czuć dość spory wywiew zimnego powietrza...

a to skała z wejściem do tych dziur;
[www.czestochowa.piwko.pl]

następne dziury:

[www.czestochowa.piwko.pl]

[www.czestochowa.piwko.pl]

ciekawe wejście, przykryte naturalnym kamieniem, dość sporych rozmiarów... ostro spada w dół, też czuć wywiew,

na koniec mojego już za długiego pewnie postaJ dodam coś, ten metamenardi miał dokładne 3 cmJ

[www.czestochowa.piwko.pl]

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje że was nie zanudził ten mój wypocin J

Tomek



Re: 24.09.06 - sprawozdanie z wyprawy
Autor: egzor (IP zapamiętane)
Data: 25 Sep 2006 - 08:40:36

Niestety ale większość fotem się nie ładuje - przynajmniej u mnie !

Re: 24.09.06 - sprawozdanie z wyprawy
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 25 Sep 2006 - 11:27:40

to fakt, serwer padl chyba, musze zmienic, zrobie to po poludniu.

pozdrawiam i sorka...



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss