dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
Jaskinia w Wadowicach
Autor: alloc (IP zapamiętane)
Data: 12 Aug 2005 - 00:15:29

Witam Kolo wadowic, konkretnie kolo Joroszowic, a jeszcze konkretniej to u podnoza Jaroszowieckiej Gory znajduje sie jakas jaskinia. Szukalem jakis informacji o niej jednak nigdzie nie znalazlem. Co to za jaskinia, jak sie nazyw jaka ma dlugosc??

Re: Jaskinia w Wadowicach
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 12 Aug 2005 - 09:07:08

Piszesz o Beskidach, czy Jurze?

M.

Re: Jaskinia w Wadowicach
Autor: alloc (IP zapamiętane)
Data: 12 Aug 2005 - 11:39:49

No nie ma sub fora o beskidach i jura wydala mi sie najblizsza tzn. bywalcy jaskin jurajskich moga sie tez interesowac okolicznymi dziorami i dlatego pytam.

Re: Jaskinia w Wadowicach
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 12 Aug 2005 - 16:02:49

OK Jasna Oczywista Kolego.
Powodzenia:P

M.

Re: Jaskinia w Wadowicach
Autor: Rufio (IP zapamiętane)
Data: 13 Aug 2005 - 00:56:47

Nie wiem gdzie te Jaroszowice, ale czy nie chodzi czasem o Mysiorowa Jame w Zagorzu?
[panda.bg.univ.gda.pl]

Re: Jaskinia w Wadowicach
Autor: alloc (IP zapamiętane)
Data: 13 Aug 2005 - 13:42:36

Hmm nie wiem czy to jest ta jaskinia. Ta o ktora mi chodzi jest polozona na wyskosc ok 300m npm Po drugiej stronie jeroszowickiej gory. Z mapy wynika ze ma wspołrzedne mniej wiecej 19 31'E i 49 50' 30''N

Re: Jaskinia w Wadowicach
Autor: Luc (IP zapamiętane)
Data: 13 Aug 2005 - 22:59:01

Otwór Mysiorowej Jamy (vel Mysiorowej Dziury) znajduje się w zboczu góry Kurczyny, a nie Jaroszowickiej, więc to nie o tą jaskinię chodzi. Nie udało mi się natomiast znaleźć żadnych informacji o próżni, o którą pytasz. Być może jakąś wzmiankę znajdziesz w książce 'Ziemia Wadowicka' A. Siemionowa, choć nie jestem pewien - nie mam niestety możliwości sprawdzenia tego w tej chwili. Jeśli uda Ci się dowiedzieć czegoś więcej lub dotrzeć do samej jaskini, proszę podziel się informacjami na łamach forum.

Luc

Re: Jaskinia w Wadowicach
Autor: alloc (IP zapamiętane)
Data: 13 Aug 2005 - 23:15:25

W te wakacje bede mial okazje byc w Wadowicach. Ogladalem mape okolic i zauwarzylem ze w poblizu znajduje sie jaskinia i nie wiem czy warto sie tam wybierac bo nie jest ona nawet nazwana. Wyslalem zapytanie do speleoklubu bezkidzkiego oni powinni wiedziec. Jak cos to oczywisie napisze na forum.

Re: Jaskinia w Wadowicach
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 15 Aug 2005 - 13:44:23

alloc jak nanierzysz to dziursko to daj znać?

Re: Jaskinia w Wadowicach
Autor: WojtekJG (IP zapamiętane)
Data: 17 Aug 2005 - 17:31:12

Rzeczywiście niedaleko Wadowic znajduje się Mysiorowa Jama(ponad 282 m dł), obok niej położona jest niewielka Lisia Jama. Eksploracją tej jaskini zajęli isę bracia Żerowie z SBB więc jej plan można znaleźć w Zacisku (bodajże nr 24). warto ją zwiedzić ponieważ planuje się na tym terenie budowę zboiornika wodnego który być moze zaleje jaskinie.
pozdrawiam.
Wojtek JG, SSB

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss