dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Jaskinia Przeginska - Rezerwat Kajasówka
Autor: Stefan (IP zapamiętane)
Data: 14 May 2005 - 15:43:51

Mam pytanie. Czy ktoś z Was był może w Jaskini Przeginskiej położonej na terenie rezerwatu Kajasówka nie opodal Przegini Duchownej. Obiekt ten jest zaznaczony na niektórych mapach, ale niestety nie znalazłem go w żadnym opisie. Czy warto tam specjalnie jechać ?

Re: Jaskinia Przeginska - Rezerwat Kajasówka
Autor: Rzeźwy (IP zapamiętane)
Data: 14 May 2005 - 19:50:02

Do jaskini nie warto, ale na samą Kajasówkę warto.Tam 17 lat temu zacząłem poznawać piękno Jury.A co do jaskini, to położona jest po stronie S zrębu Kajasówki, należy zejść ze szlaku biegnącego wzdłuż grzbietu na południe, chyba jest nawet zaznaczony biały szlak.Aby zrozumieć ten masyw warto zaopatrzyć się w przewodnik J.Zinkowa: Zespół jurajskich parków krajobrazowych.Tam pięknie opisano tą trasę i o ile jeszcze są tabliczki ścieżki dydaktycznej to wycieczka może być cenna naukowo.Pozdrawiam Rzeźwy

Re: Jaskinia Przeginska - Rezerwat Kajasówka
Autor: Stefan (IP zapamiętane)
Data: 14 May 2005 - 21:15:27

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedż. Ja też już kiedyś na Kajasówce byłem i było to też kilkanaście lat temu, ale wtedy jeszcze nie miałem pojecia o istnieniu tam tej jaskini, a poza tym byłem jeszcze bardzo młody :) Na pewno się tam przejadę. Pozdrawiam Stefan

Re: Jaskinia Przeginska - Rezerwat Kajasówka
Autor: krak41 (IP zapamiętane)
Data: 25 Feb 2007 - 17:14:09

Na Kajasówce jest wiele ciekawostek geologicznych w
tym ciekawy stawik krasowy na grzbiecie wzgórza.

Re: Jaskinia Przeginska - Rezerwat Kajasówka
Autor: marcus-007 (IP zapamiętane)
Data: 13 Sep 2007 - 12:30:27

Dla mnie J. Przegińska była o tyle ciekawa, że nie mogłem jej znaleźć. W zasadzie każdą jaskinię jury, z wyjątkiem okolic Częstochowy znajdowałem intuicyjnie, w zasadzie bez wspomagania mapą. A ta jedyna... Jednak trochę się rozczarowałem... W zasadzie nie ma w niej nic szczególnie ciekawego... Mimo wszystko Kajasówka to piękne miejsce...



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss