dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Zalana studnia jaskiniowa ...
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 08 May 2005 - 14:28:03

W czasie zbierania amonitów w kamieniołomie wapienia w Wysokiej od miejscowych otrzymałem informacje że w czasie eksploatacji skały do pobliskiej cementowni w najniższym poziomie wyrobiska odsłonieto dość głęboką i obszerną studnię jaskiniową. Po zakończeniu wydobycia znalazła sie wskutek przyboru wód gruntowych pod woda i częsciowo zasypana materiałem przywiezionym przez koparki.
Niemniej jednak próbwano tu nurkowac - nie znam wyników tej akcji.
Tez mam pytenie czy ktos zna ten obiekt oraz stanowiska skamielin w nim.
maciek

Re: Zalana studnia jaskiniowa ...
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 08 May 2005 - 16:36:21

x

Re: Zalana studnia jaskiniowa ...
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 12 Oct 2006 - 22:55:44

Niestety jak się dowiedziałem studnia ta w całości jest zamulona jakimś szlamem który tu składowano.

Re: Zalana studnia jaskiniowa ...
Autor: hassel (IP zapamiętane)
Data: 12 Oct 2006 - 23:00:41

czy ta studnia jest gdzies pod woda -w tym plytkim stawiku w kamieniolomie?

Re: Zalana studnia jaskiniowa ...
Autor: hassel (IP zapamiętane)
Data: 12 Oct 2006 - 23:03:17

Maciek ,jak juz Cie namierzylem tak na zywo -Napisz mi tylko czy W Bialym Kamieniu(Sudety) te nowe ciagi ida w lewo czy w prawo -patrzac na szkic z Inwentarza 1996.i czy wielkie tam ciasnoty-zaciski srogie ????

Re: Zalana studnia jaskiniowa ...
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 12 Oct 2006 - 23:11:01

Mam przed soba plan i przekrój B K ale generalnie ta jaskinia to jakby pionowy labirynt a te nowe dolne ciagi na końcu sie rozdwajaja wchodząc wgłąb masywu ( ten prawy - jak wynika z planu ) i w kierunku Doliny Kleśnicy - ten lewy ) ale w każdej chwili moga jak się je wyeksploruje zmienić kierunek taka to dziura.
Co do zacisków to znacznie są poszerzone w tym ten niebezpieczny rozkuty zacisk gdzie osuneła się wanta.
Generalnie ta jaskinia nie jest polecana do eksploracji bo to jedno wielkie zawalisko.



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss