dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Dziwna jaskinia koło Kroczyc
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 17 Apr 2005 - 11:26:50

Ostatnio dorwałem mapę Compassa okolic Góry Zborów i Skał Kroczyckich na której jest zaznaczona w na wzgórzu Jastrzębnik ( nie mylić ze skała jastrzebnik która jest w innym miejscu ) koo wsi Kostkowice duża jaskinia - czy ktoś wie co to za obiekt bo w inwentarzu Jaskinie Wyzyny tez go brak
tez szukam mimo że kiedys w niej byłem - opisu dojącia do Jaskini Złodziejskiej w Skałach Kroczyckich - ma ponad 30m długości
maciek

Re: Dziwna jaskinia koło Kroczyc
Autor: egzor (IP zapamiętane)
Data: 18 Apr 2005 - 09:51:25

Kiedyś w latach 90 pojechałem z ekipą nad zalew w Kostkowicach. Próbowaliśmy znaleźć Jaskinię w Kroczycach ale jej złe oznakowanie (nie na tym wzgórzu co potrzeba) doprowadziło nas do Jastrzębnika i tam szukaliśmy jej przez dwa dni z kolei. Znaleźliśmy mały otwór krótkiej jaskini. Jaskinia miała jakiej 5 metrów długości i dalej był niski korytarzy wypełniony ziemią niesioną z zewnątrz oraz liśćmi (kryjówka jakiegoś zwierzaczka). Przed otworem był taras ziemny oznaczający iż ktoś ten korytarzyk wykopał. Przekopaliśmy jakieś dwa metry.
W następnym roku przyjechaliśmy w to samo miejsce i przekopaliśmy jeszcze ze trzy metry. W efekcie dotarliśmy do małego oczka skalnego. Przedłużyliśmy tą dziurę o jakieś 5 metrów ale można było ją dalej kopać czego niestety nie uczyniliśmy.

Może to właśnie ta dziura ! A może nie ! Mapy kompasu też mają błędy, np. źle oznaczone położenie otworu Cabanowej w Towarnych (południowe wzgórze).

Re: Dziwna jaskinia koło Kroczyc
Autor: Lukasz (IP zapamiętane)
Data: 27 Apr 2005 - 17:47:47

Jak mnie przekonasz ze masz pokojowe zamiary względwm jaskini w Kroczycach to prześlę ci współrzędne w WGS84

Re: Dziwna jaskinia koło Kroczyc
Autor: Aneta (IP zapamiętane)
Data: 27 Apr 2005 - 19:18:14

To ty masz współrzędne tej jaskini i ja o tym nie wiem..?:)

Re: Dziwna jaskinia koło Kroczyc
Autor: Aneta (IP zapamiętane)
Data: 27 Apr 2005 - 19:20:35

dobra, już wiem. przecież w niej byłam

Re: Dziwna jaskinia koło Kroczyc
Autor: Mx (IP zapamiętane)
Data: 27 Apr 2005 - 20:45:54

a to jaskinie w kroczycach trudno znaleźć ?
ostatnio byłem tam w niedziele :)
Pozdrawiam
Mx

Re: Dziwna jaskinia koło Kroczyc
Autor: model (IP zapamiętane)
Data: 27 Apr 2005 - 21:09:34

Jeżeli mamy na myśli tą samą jaskinie, to jakiś cymbał zrobil w niej punkt kontrolny biegu na oriętacje, czy cos w tym stylu.

Re: Dziwna jaskinia koło Kroczyc
Autor: Mx (IP zapamiętane)
Data: 27 Apr 2005 - 21:32:10

W ostatnią niedzielę nie widzialem tam żadnych punktów, ale na górze zborów krzaki były oblepione różnymi taśmami po jakimś biegu
Pozdrawiam
Mx

Re: Dziwna jaskinia koło Kroczyc
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 02 May 2005 - 18:36:16

Nawet ostatnio na kupionej mapie G Zborów i okolicy sa jakies punkty biegu na orientacje
maciek

Re: Dziwna jaskinia koło Kroczyc
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 14 Aug 2006 - 23:44:04

No ostatnio byłe w tej jaskini i jest warta wyprawy do niej
- ponadto drzemia w niej duże możliwości odkrywcze -
zwłaszcza ten korytarzyk w dół.
Bedąc tez w Kroczyckich Skałach odkrylismy ciekawa
jaskinię Wiszacych Ogrodów znana niegdys szpatowcom
a potem niedostepna az zarwał się strop który jest
obecnie wejściem do niej.



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss