dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2
Re: Jaskinia Nad Źródłem I
Autor: Janek (IP zapamiętane)
Data: 20 Apr 2008 - 00:06:57

Po zejściu fajną studzienką do ostatnich partii jest zacisk, którego nie podjąłem się nawet w czasach największej szczupłości i sprawności. Strasznie ciężki klimat. Uważam, że do odważnych świat należy, ale nie do szaleńców;)

Re: Jaskinia Nad Źródłem I
Autor: marian czepiel (IP zapamiętane)
Data: 23 Apr 2008 - 03:15:30

Rzeczywiscie, w tym roku mija 30 lat od pokonania tego zacisku. Poniewaz juz w tych czasach przybylo mi ciala postanowilem do pokonania tego zacisku wykorzystac wyjatkowo szczupla Barbare Bucka ze Speleoklubu Bytom. Wybralismy sie na Wielkanoc 1978 r., jeszcze z Adamem Malachowskim. Dziewczyna pokonala zacisk, doszla do rozszerzenia, ale na moje polecenie zawrocila, gdyz ryzyko bylo zbyt duze. Przy powrocie zaklinowala sie juz przy wyjsciu z zacisku. Wyskoczylem na zewnatrz do najblizszej chalupy po majzel i mlotek i rozkuwalismy ja przez 8 godzin. Po tej przygodzie dziewczyna dala sobie spokoj z jaskiniami. W pozniejszych latach zacisk zostal pokonany dwukrotnie przez moich kursantow, ale wedlug ich relacji dalsze przejscie nie bylo mozliwe.Pozdrowienia. M.Cz.

Re: Jaskinia Nad Źródłem I
Autor: Jacooś (IP zapamiętane)
Data: 23 Apr 2008 - 21:27:42

Maniuś!
Jak miło zobaczyć Twój wpis na forum. Klikasz z kangurowatych Antypodów?
Pozdrawiam serdecznie - Włodek "Jacooś" Porębski

Re: Jaskinia Nad Źródłem I
Autor: marian czepiel (IP zapamiętane)
Data: 24 Apr 2008 - 01:34:24

Czesc Wlodek. Zgadza sie. Klikam z Antypodow, ale ciagnie wilka do lasu. Prawdopodobnie w pazdzierniku bede w kraju, to na pewno wleze do jakiejs dziury. Marian.

Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss