dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
przewodziszowice
Autor: angel (IP zapamiętane)
Data: 13 Apr 2005 - 17:51:53

był ktos może w przewodziszowicach jest tam głęboka studnia niedaleko staznicy czy aby zejsc do niej trzeba mieć odpowiedni sprzet czy da sie tam zejść bez liny prosze o info.

Re: przewodziszowice
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 13 Apr 2005 - 18:31:28

zgadza sie jest w skałach ok 300m na południe od strażnicy ta studnia - bez liny raczej nie próbowałbym schodzic do tej ok 10m studni
maciek

Re: przewodziszowice
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 14 Apr 2005 - 10:00:11

Studnia faktycznie jest, piękna krasową, ale uważaj w niej na okropny śmietnik na dnie o miężystości do nawet 2m. Kiedyś maiła dno z widocznym namuliskiem a teraz??!!
Aha były też barierki odgradzające otwór i tabliczka z napisem "uwaga głęboka studnia- grozi niebezpieczeństwo". Znajdziesz je jeszcze może roztrzaskane na amen w pobliskich jałowcach.
Komuś to przeszkadzało?!
Pozdrawiam:
Mariusz Bąk


M.

Re: przewodziszowice
Autor: jurcyś (IP zapamiętane)
Data: 14 Apr 2005 - 11:49:56

a czy sa jeszce jakies inne otwory badz zapadliny w skalach twierdzy w przewodziszowicach?

Re: przewodziszowice
Autor: angel (IP zapamiętane)
Data: 14 Apr 2005 - 11:50:51

to chyba nie mam po jechać muszę sie wybrać gdzie inndziej i po planach

Re: przewodziszowice
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 14 Apr 2005 - 14:04:02

Dla przyjrzenia na oczy co się dzieje w jaskiniach Jury i nie tylko możecie tam spokojnie jechać, aby zobaczyć jak tereny te są degradowane i po co walczę o ochronę jaskiń i jury.
W samej strażnicy są szczeliny ale nie atrakcyjne do penetracji i krótkie, ale za to sama strażnica jest imponująca, choć śmietnik wokół niej też niezły. Następnie możecie pójść szlakiem w stronę Ostężnika do drugiej strażnicy, a pod nią znajduje się nie zła jaskinia Ostrężnicka. Bez problemu ją idzie odnaleźć.
Mariusz Bąk


M.

Re: przewodziszowice
Autor: angel (IP zapamiętane)
Data: 14 Apr 2005 - 14:07:21

dzieki za wypowiedz to tak jak w olsztynie w grocie nie trudno wdepnąć w "gówno"

Re: przewodziszowice
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 14 Apr 2005 - 14:16:11

Nie ma sprawy zrobisz jak uważasz.
Mariusz Bąk

M.

Re: przewodziszowice
Autor: Jurcyś (IP zapamiętane)
Data: 14 Apr 2005 - 15:07:25

A czy ta straznica zalicza sie do zabytkow i czy jest pod opieka konserwatora czy to tylko kupa kamieni ktora nikt sie nie interesuje.Nie wiem czy mi sie dobrze wydaje ale pewnie niewiele osób wie o tej straznicy i niewiele tam osob bywa.Choc z informacji o smietniku powstalym wokól tego miejsca mozna wnioskowac inaczej.No chyba ze to tylko okoliczni mieszkancy.Jezeli ktokolwiek posiada jakies wiadomosci najlepiej historyczne(studiuje historie!)to prosze przesłac mi je na mój e-mail. artysta1985@wp.pl

Re: przewodziszowice
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 14 Apr 2005 - 16:09:39

Strażnica jest znana i odwiedzani często od dawien dawna. Nie jest to sterta kamieni tylko starożytna budowla z ok. IV-wieku!
Jeżeli coś chcesz znaleźć na jej temat to w Internecie nie brakuje takich stron o niej.
Mariusz Bąk


M.

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss