dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
wandal
Autor: Dno (IP zapamiętane)
Data: 14 Aug 2009 - 16:28:15

W ostatnim czasie odwiedziłem kilka w miarę nowych obiektów. Obok kilku z nich zastałem prawdziwe śmietnisko. Z zebranych informacji wynika że ''odkrywcą'' tych jaskiń i srawcą syfu jest kazik.p uwarza on się jedynym właścicielem terenu na którym akurat prowadzi lub prowadził eksplorację, co potwierdził dopuszczając się zasypania otworu jaskini odkrytej (odkopanej) przeze mnie i moich dwóch współtowarzyszy na ''jego'' terenie. czy to normalne i ja poprostu nie znam zasad panujących w środowisku (działam juz 6 lat) czy jest to wyjątek który trzeba potępic?

Re: wandal
Autor: Galman (IP zapamiętane)
Data: 14 Aug 2009 - 21:55:12

a tak z ciekawosci jaka to jaskinia którą zasypał i jaki to rejon (tak ogólnie) bom bardzo ciekawy?

Re: wandal
Autor: Dno (IP zapamiętane)
Data: 15 Aug 2009 - 08:27:17

Jaskinia między sosnami, rejon-jura środkowa

Re: wandal
Autor: ricco (IP zapamiętane)
Data: 15 Aug 2009 - 20:43:35

Tak - taką działalność Piekarczyka z Avenu ( bo pewnie o nim piszesz należy nagannie potępić )
tylko najlepiej jak zamieścił byś jakies zdjęcia będące tego dowodem.
Spotkałem się z jego działalnością kilkakrotnie np koło Cisownika
gdzie w środku lasu koło jaskini zastałem syf tj ognisko dookoła którego wlały się różne szmaty-
głównie resztki kombinezonów zuzytych pewnie przy eksploracji itp



Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2009-08-15 20:45 przez ricco.

Re: wandal
Autor: Dno (IP zapamiętane)
Data: 16 Aug 2009 - 12:14:45

niestety nie mam zdjęć ale kilka mozna zobaczyć na forum jurajskim w wątku ''górnicy z cisownika'' W jaskini Śmigówka możnabyło kiedyś oglądać masę śmieci z kilkunastoma zniszczonymi wiadrami na czele. Eksplorując nowe jaskinie należałoby zachowac choć trochę szacunku dla przyrody. mimo swojego zachowania kazik czuje się jedynym ''sprawiedliwym'' uwarzając sie właścicielem każdego miejsca na jurze w którym kiedykolwiek był i stosuje praktyki nie spotykane wcześniej w środowisku. Od kilku lat nie działał on w żaden sposób na terenie który mnie interesował, więc postanowiłem podjąć tam eksplorację. Piekarczyk kierowany zawiścią zasypał otwór nowej jaskini. doniósł również o działalności speleo właścicielowi terenu co moż skutkowac problemami z dostępem do kilku obiektów

Re: wandal
Autor: ricco (IP zapamiętane)
Data: 16 Aug 2009 - 12:41:24

Dno - trzeba ukrucic tą jego działalność gdyż dzieje sie
to ze szkoda nie tylko dla przyrody ale i środowiska grotołazów -
może w temacie wypowiedzą się a bardziej podejmą odpowiednie kroki
inni forumowicze bardziej związani z ochroną przyrody itp
np Kuba Nowak bo widziałem jego artykuł o ochronie jaskiń własnie w "Jaskiniach",
no chyba że każdy jest obojetny na to i niech króluje samowolka.

Re: wandal
Autor: waldi (IP zapamiętane)
Data: 19 Aug 2009 - 21:50:03



W Kamieniu Żarskim Kaziu też zostawił syf po eksploracji i na Zborowie w pewnej nowej jaskini też syf.

Re: wandal
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 20 Aug 2009 - 12:11:38

To może tak, jasno i otwarcie teraz napisać, że skoro robi taki syf. To ludzie od razu będą publikowali jego odkrycia. Można pisać wtedy autor nieznany albo siebie umieszczać, skoro on się oficjalnie nie przyznaje ;)

Re: wandal
Autor: Jurasz (IP zapamiętane)
Data: 18 Oct 2009 - 14:27:17

Kiedyś gdy byliśmy w Piasecznie na Majówce
wybralismy się tez zobaczyc inne dzieło Kazia
Jaskinię na Smigówce - wielki wykopany lej w ziemi a
obok wielka zarosnieta hałda urobku - górnicy
nie powstydziliby się takiej pracy :)

Re: wandal
Autor: waldi (IP zapamiętane)
Data: 19 Oct 2009 - 11:32:47

Czy w Kazia leju leżą jeszcze stare szmaty, łomy, młotki i wiadra? Bo przez kilka lat leżały.
Kazimierz Piekarczyk jest osobą specyficzną popierają go tylko świeżo upieczeni kursanci których wykorzystuje w terenie jako woły robocze do transportu urobku z jaskiń. Lecz z czasem oni też nabierają rozumu do głowy i zaczynają się od niego odsuwać. Werwę do kopania ma lecz do niszczenia też.
Swego czasu urzędował w KKS lecz każdy miał go już dość przeniósł się sam do Avenu. W Klubie Katowickim tak mieszał że ludzie przestali masowo chodzić na zebrania klubowe.
Kazia zna całe środowisko Speleologiczne namieszał wszędzie gdzie się pokazał. A w samym Krakowie to dał już popis jakich mało.




Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2009-10-19 11:47 przez waldi.

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss