dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
Kamieniołom prędziszów
Autor: Ka$ku$ (IP zapamiętane)
Data: 18 May 2008 - 13:25:18

szukam informacji na temat Kamieniołomu Prędziszowskiego i Jaskini Mysiej oraz "prędziszowskiej" macie moze jakies info??

Kasia

Re: Kamieniołom prędziszów
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 18 May 2008 - 18:42:42

[jurajskie.strony.pl]

[www.sktj.pl]

otwór na grzbiecie około kilu - kilkunastu metrów od brzegu kamieniołomu.
Z tego co pamiętam jaskinia lekko się przywaliła i nie wiem czy w ogóle jest drożna. Wredna ciasna szczelina, nieprzyjemna szczególnie przy wyjściu. Jest tyle ciekawszych dziur że tą można zostawić sobie wyłącznie w celach kolekcjonerskich.

Prędziszowska - nie wiem czy o tą chodzi ale w ścianie kamieniołomu jest pozostałość około 20 metrów po ładnej mytej jaskini. Sucha okopcona ale kiedyś bogato zdobiona polewami.

Re: Kamieniołom prędziszów
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 18 May 2008 - 19:32:17

juz odpowiadalem z pol roku temu na pytanie kolegi z forum ze mysia jest zasypana smieciami. Na dzien dzisiejszy dostep jest zerowy i chyba sie to nie zmieni.

Pozdrawiam

Re: Kamieniołom prędziszów
Autor: Ka$ku$ (IP zapamiętane)
Data: 18 May 2008 - 22:11:58

o kurde no to szkoda....wszak ze szkoda ze mamy takich "grotolazow" a moze raczej "wyksztalconych" speleologow ktorzy smieci nie potraifa wyrzucac do kosza....:/ hmm chcialam sobie poweszyc po kamieniolomie heh... no ale szkoda ale objrze sobie je tylko hehe:)) :D

Kasia

Re: Kamieniołom prędziszów
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 19 May 2008 - 07:20:40

dziewczyno, zacznij wreszcie myśleć a nie pisać bzdury i wymyślać nowe posty.
Uważasz że każda ekipa grotołazów targa ze sobą na szczyt wzgórza wór ze śmieciami po to aby zostawić po sobie jakiś ślad potwierdzający ich obecność ?

śmieci to zawsze robota miejscowych.

Re: Kamieniołom prędziszów
Autor: Ka$ku$ (IP zapamiętane)
Data: 20 May 2008 - 19:26:48

hmm chcialam Ci powiedziec justbiel ze raczej dalam to w cudzyslow a jesli nie wiesz co to przenosna lub METAFORA to sie gleboko zastanow i przypomnij lata szkolne

Kasia

Re: Kamieniołom prędziszów
Autor: lachu83 (IP zapamiętane)
Data: 20 May 2008 - 22:13:17

zaczyna sie??

Re: Kamieniołom prędziszów
Autor: Ka$ku$ (IP zapamiętane)
Data: 21 May 2008 - 16:30:44

heh bo jak sie cos pisze w cudzyslowiu tym bardziej slowo GROTOLAZ to chyba wiadomo ze chodzi o pseudogrotolazow i mowie ze nawet tacy niedzielni turyscie zostawiaja brud i nie szanuja przyrody a tu ktos mi wyjezdza z czyms takim no prosze Was..... ehh bez komentarza

Kasia

Re: Kamieniołom prędziszów
Autor: michal_aniol (IP zapamiętane)
Data: 21 May 2008 - 16:55:52

Kasiu, niestety w pierwszej chwili zdanie zrozumiałem podobnie jak justbiel. Nie jestem polonistą, ale wydaje mi się że jest niepoprawnie skonstruowane i można go źle zrozumieć (zdanie, nie justbiela :D)
Niestety śmieci do jaskiń wrzucają ludzie miejscowi. To jest proces masowy. Podejrzewam, że wspomniani "grotolazi" a raczej "wyksztalceni" speleolodzy wyrzucając pojedyncze śmieci nie dokonaliby takiego spustoszenia jakie było np. Jaskini Pod Bukami i jakie jest w Jaskini Szklarskiej i wielu innych dziurach.
Niemniej wyrzucanie śmieci w miejscach niedozwolonych (a do takich należą oczywiście jaskinie) trzeba tępić.


Pozdrawiam
Michał Pawlikowski

Re: Kamieniołom prędziszów
Autor: sandwich (IP zapamiętane)
Data: 22 May 2008 - 09:30:02

Mam starą pralkę i zepsutą lodówkę w piwnicy.
Czy moglibyście polecić jakąś fajną jaskinię.

"Grotołaz" "wyksztalcony"

:)



Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2008-05-22 09:31 przez sandwich.

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss