dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123-->
Bieżąca strona:2 z 3
Re: Jaskinie bez użycia liny (poblize Olsztyna)
Autor: Ka$ku$ (IP zapamiętane)
Data: 25 Nov 2007 - 13:07:01

a nie ma sprawy:) kolo mozesz mi dac jakis info na temat komarowej?? byles tam?? a w ogole w jakich jaskiniach byles??

Kasia

Re: Jaskinie bez użycia liny (poblize Olsztyna)
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 25 Nov 2007 - 14:57:52

komarowa, dosc mala jaskinia jesli chodzi o zwiedzanie malo ciekawa,fajny jest natomiast ciasny korytarz z kilkoma malutkimi "salkami", przy wejsciu do ostatniej komory znajduje sie "zacisk".
W ciasnym korytarzyku widac dzialanie "kopiarzy" ale dosc stare, i pewnie do dzis lezy tam butelka 5l z woda;))

w jaskini odnaleziono szczatki pradawnych ludzi, znajduje sie w ciekawym miejscu... :)

Pozdrawiam


Re: Jaskinie bez użycia liny (poblize Olsztyna)
Autor: kolo (IP zapamiętane)
Data: 26 Nov 2007 - 23:26:27

Byłem w tych wszystkich opisanych. Oprócz Maurycego bo zamknięta. Bez lin polecam w Zielonej Górze (świetne nacieki chociaż i tak już sporo zniszczone, no ale kolumienki i tak robią wrażenie, Cabanową - piękny meander wejściowy, Olsztyńska, głębsze partie, za 1 zaciskiem/przełazem, bo poza tym trochę zniszczona dziura, J. Pochyła - ciekawy obiekt, brak nacieków ale fajny profil, no i baaardzo obszerna, ewentualnie można pochodzić po systemie Towarna i Dzwonnica - daje radę.
W jaskini na Kamieniu nie byłem ale słyszałem, że słaba. G. Towarne jakoś nie przypadły mi do gustu i Komarowa też bez szału raczej i na Dupce też słaba.
Fajne są te linowe Koralowa, Studnisko i Wszystkich Św (w tych też byłem). Jak masz sprzęt i ekipę żeby tam iść to te najbardziej polecam.
O Komarowej w sumie nic bym nie dodał. To dobra jaskinia do spania (w sensie biwakowania 1 noc), tak samo jak Olsztyńska, Magazyn (która faktycznie wygląda jak magazyn). W zasadzie w Zielonej Górze też się łatwo nadaje.
pozdrawiam koleżankę

Re: Jaskinie bez użycia liny (poblize Olsztyna)
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 27 Nov 2007 - 22:26:21

Zielona Góra, Towarna, Dzwonnica, Cabanowa, Olsztyńska (kiedyś dopuszczona do zwiedzania w rezerwacie) - TAK
Komarowa - dużo szukania, efekt wyłącznie dla archeologów
pochyła piękny olbrzym ale na terenie rezerwatu podobnie jak Komarowa. Można zabulić trafiając na filansa
Na Kamieniu - NIE !!!!
W Dupce - Średnio nieciekawa. najlepsze to otwór wejściowy i fajna lokalizacja
Magazyn - przeciętna dziura poszerzona sztucznie
W Kielnikach - sypie się mocno ale ciekawa budowa ścian

Czyli większość pokrywa sie z moim przedmówcą.

Re: Jaskinie bez użycia liny (poblize Olsztyna)
Autor: Ka$ku$ (IP zapamiętane)
Data: 29 Nov 2007 - 21:55:06

nie no w towarnej bylam wiec wiesz, ehh do cabanowej jakos nie mam odwagi wejsc... mam pytanko jak dojsc do j. w zielonej gorze?? a olsztynska jak tam z nia?? mozna oberwac jakis mandat?? ja bylam w pochylej ale tylko kawalek bo strasznie slisko i glina... a dno jest skierowane stromo w dol.... wiec wiecie... prosze o odpowiedzi... pozrdawiam kolegow:):);)

Kasia

Re: Jaskinie bez użycia liny (poblize Olsztyna)
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 29 Nov 2007 - 23:21:38

W zielonej górze - na szczyt wzgórza (chyba rezerwat ) prowadzi oznakowany szlak turystyczny pod sam otwór jaskini, jak dojdziesz pod szczyt to idź dalej za ścieżką aby obejść masyw skalny i dojdziesz za winklem pod sam otworek który wygląda jak małe drzwi, wysokość około 70 cm. Nie da się nie trafić. Piękna jaskinia.

Za olsztynską nie powinnaś nic załapać bo leży niedaleko szlaku który prowadzi u podnóża gór sokolich. Kiedyś był oznaczony szlak białymi znakami umożliwiający legalne zwiedzanie obiektu.

Re: Jaskinie bez użycia liny (poblize Olsztyna)
Autor: Ka$ku$ (IP zapamiętane)
Data: 30 Nov 2007 - 21:58:03

heh a ja bede jechac autobusem do j w zielonej gorze.. jechales kiedys tam do jaskini autobusem?? bodajze wysiada sie na kusieta III... ale nie wiem...
masz racje zielona gora to rezerwat. pozrdrawiam:):0

Kasia

Re: Jaskinie bez użycia liny (poblize Olsztyna)
Autor: giepe2 (IP zapamiętane)
Data: 05 Dec 2007 - 15:12:46

Tak, wysiada się w Kusiętach [jeśli dobrze pamiętam z Częstochowy 58bis] na skrzyżowaniu z tym szlakiem, tam się znajduje przystanek i oznakowanie. Idziesz szlakiem na szczyt i wejście jest od drugiej strony drogi, ulokowane nisko. Ale sama jaskinia przepiękna, byłem tam zimą, kiedy przy wejściu było mnóstwo lodowych stalagmitów. Przepiękny widok :)

Re: Jaskinie bez użycia liny (poblize Olsztyna)
Autor: Ka$ku$ (IP zapamiętane)
Data: 07 Dec 2007 - 10:44:13

ze takim autobusem sie jedzie to ja wiem:P hehe ale wiesz mozesz dokladniej mi to opisac?? wiem ze prowadzi do J. w zielonej g. szlak czerwony ale daleko jest jaskinia od trasy szlaku?? wiesz, nie chce pobładzić

Kasia

Re: Jaskinie bez użycia liny (poblize Olsztyna)
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 08 Dec 2007 - 09:44:06

przecież wszystko jest napisane 4 posty wyżej

W zielonej górze - na szczyt wzgórza (chyba rezerwat ) prowadzi oznakowany szlak turystyczny pod sam otwór jaskini, jak dojdziesz pod szczyt to idź dalej za ścieżką aby obejść masyw skalny i dojdziesz za winklem pod sam otworek który wygląda jak małe drzwi, wysokość około 70 cm. Nie da się nie trafić

Idź do strony:  <--123-->
Bieżąca strona:2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss