dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Jaskinia Zanokcica
Autor: petercave (IP zapamiętane)
Data: 26 Aug 2007 - 13:24:51

Jaskinia Zanokcica leży w rezerwacie "Węże", niewielka studnia prowadzi do również niewielkiej salki, a z niej korytarzyk... Korytarzyk jest dość ciasny i najczęściej porządnie zamulony, nie widać jego końca, tylko zakręt! Próbował ktoś tam wejść i sprawdzić, czy jest coś dalej?
Swoją drogą, warto wczołgać się w korytarzyk i spojrzeć w górę, w niewielki (ok. metr wysokości) komin. Są tam piękne nacieki...

Re: Jaskinia Zanokcica
Autor: maciek geolog (IP zapamiętane)
Data: 26 Aug 2007 - 15:55:04

dla mnie jest to jeden z najciekawszych problemów do eksploracji
na Jurze Wieluńskiej tylko że ode mnie to dość kawałek ...

Re: Jaskinia Zanokcica
Autor: petercave (IP zapamiętane)
Data: 26 Aug 2007 - 23:11:06

Maciek, byłeś może w jaskini Kuźnica na Wężach?

Re: Jaskinia Zanokcica
Autor: maciek geolog (IP zapamiętane)
Data: 27 Aug 2007 - 18:35:09

yes

Re: Jaskinia Zanokcica
Autor: hassel (IP zapamiętane)
Data: 27 Aug 2007 - 20:45:05






Dodam tylko ze w tym korytarzyku znika czasem maly strumyczek ..........Rzeczywiscie frapujace to miejsce!!!!

Re: Jaskinia Zanokcica
Autor: petercave (IP zapamiętane)
Data: 18 Sep 2007 - 19:57:13

Byłem dziś w jaskini Zanokcica i z niemal całą pewnością mogę stwierdzić, że korytarzyk nie prowadzi do dalszych partii jaskini:( Ale za to jakie nacieki:):):) Niedaleko za rozpoczęciem korytarz schodzi trochę w dół i przeradza się w maleńką salkę. Nie wczołgałem się już tam, bo mógłbym nie wyjść, ale myślę, że niska i chuda osoba mogłaby się tam obrócić. Z samego korytarza wychodzi komin z pięknymi naciekami, jeszcze dalej jest drugi komin i chyba trzeci wychodzi z salki. Warto się położyć na plecach i popatrzyć... Na dnie "salki" leży trochę kamieni, dalej dno podnosi się trochę w górę. Dalsze przejście jest niemożliwe. Nie jestem pewien, czy są tam jakieś przestrzenie, bo nie widziałem całego zakończenia, ale jeśli by były, to można by włożyć tam co najwyżej nogę.
W tamto miejsce chyba mało kto wchodzi. Byłem tam jakieś 6 lat temu i najlepsze nacieki nienaruszone:):)



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss